Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy, spektakle teatralne etc.
Autor Wiadomość
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 22 Luty 2006, 21:47   Filmy, spektakle teatralne etc.

Tak jak w teamcie :) Ja polecam z filmów przede wszystkim "Requiem dla snu" , "Chłopaki nie płacz?" (jak dla mnie klasyka)... hm... na razie tyle więcej sobie nie mogę przypomnieć... może póĽniej... co do spektakli to monodram "Sex proch i rock'n'roll" oraz pozostałe dwie czę?ci..., "Merlin Mongoł" i "Pomarańcze i mandarynki"... wszystkie grane w Jaraczu...
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Marzec 2006, 14:34   

Tzn tak co do spektakli teatralnych to nie posiadam swoich typów gdyż nie mam okazji bywac w Teatrze. Je?li chodzi o same film to typów mam bardzoo dużo. :) Ale tylko kilka filmów zapadło mi dobrze w pamięć s? to "Footloose" który jest przyjemnym filmem z duż? dawk? muzyki, która jest niezaprzeczalnym atutem filmu - skarbnica wszystkich wielkich przebojów lat 80tych z tytułowym "Footloose" Kenny'ego Logginsa na czele. Historia sama w sobie nie jest porywaj?ca, ale dla samej muzyki i popisów tanecznych. :)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Lipiec 2006, 23:17   

O kurcze zapomniałem ,że takowy temat został założony :)

Już dosyć dawno nie byłem w teatrze a kiedy? jeĽdziłem przynajmnije raz w miesi?cu. Moim ulubionym spektaklem teatralnym jest "Księżniczka czardasza" .Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczę?ciej wystawianych na ?wiatowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplataj? się z dynamicznymi układami baletowymi. Własnie na tym spektaklu byłem jako ostatnim i najbardziej utkwił w mojej pamięci.

Je?li chodzi o filmy to preferuję kino dla bardziej ambitnych, nudza mnie filmy w których wystarczy podstawić wiaderko pod telewizor ob krew sie tak leje. filmy jakie moge Wam polecić to:

- Cast Away
- Forest Gump
- Bezsenno?ć w Seattle
- Filadelfia :)
- Buntownik z wyboru
- Hook ( film o Piotrusiu Panie ale wszyscy mog? go spokojnie obejżęć ;) )
- Stowarzyszenie Umarłych Poetów (film wprost genialny, pokazuj?cy nic innego jak tylko prawdę, to co kryje się w każdym z nas :) )

Z polskich Filmów dosłownie tylko kilka nadaje się do obejżenie, gdyż reszta jest tak płytka,że szkoda czasu na cih ogl?danie. 3 filmy mogę ogladać wielokrotnie, gdyż naprawde s? dobrze zrobione a s? to:

- Jak rozpętałem II wojne ?wiatow? (Grzegorze Brzęczyszczykiewicz :hahaha: )
- Seksmisja ( "a dlaczego tu nie ma okien" :D )
- Kingsize (szuflanida i takie tam ;) )

to by było narazie tyle :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Gosiaczek:P 




Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2006
Posty: 369
Skąd: Z nik?d
Wysłany: 21 Lipiec 2006, 11:51   

hmm jesli chodzi o sztuki teatralne... to.. ( co prawda wielu nie obejrzalam..)ale jak dotad najlepsza sztuka jak? widziałam to "Opowie?ci o zwyczajnym szaleństwie" :D u?miałam się do łez :)

A co do filmów... hm. nic mi obecnie nie przychodzi do głowy.... no ale na pewno taka klasyka jak "sami Swoi" :) hiehie.. no i oczywiscie równiez "Jak rozpetałem drug? wojne ?wiatow? " . Co do Kingseiz to fajny filmik :D ale nigdy nie moglam go obejrzec od poczatQ do konca :)
_________________
"Kochaj i czyń co chcesz ! "
 
 
   
+Raven 




Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Sierpień 2006, 20:19   

Jezeli chodzi o filmy to propnuje skazani na Shawshank swietny film, dla kazdego, Zielona Mila z Tomem Hanks'em, Cienka Czerwona Linia, i jak narazie wg. najlepszy Film, ktory dostal niedawno Oscara "Crash" (Miasto Gniewu). Bardzo pouczajacy film.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Forum Piotrkowian


Timeo Danaos et Dona Ferentes
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Sierpień 2006, 14:53   

Raven napisał/a:
i jak narazie wg. najlepszy Film, ktory dostal niedawno Oscara "Crash" (Miasto Gniewu). Bardzo pouczajacy film.


Bardzo dobry film, współczesny moralitet. Porusza i daje duzo do myslenia. Momentami zbyt oczywistyi i przejaskrawiony ale to zamierzone zabiegi scenarzysty i reżysera. Wspaniała obsada aktorska , doskonały montaż i delikatna muzyka. Film bardzo czytelny dzięki pojawiaj?cym się kontrastom. Polecam.

_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 14 Sierpień 2006, 15:50   

Raven napisał/a:
Zielona Mila z Tomem Hanks'em

cudowny film.... cudowny.... płakałam ciagle na nim... nadwrazliwosc w koncu...
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 00:25   

stacha napisał/a:
cudowny film.... cudowny.... płakałam ciagle na nim... nadwrazliwosc w koncu...


W gruncie rzeczy to chyba wszystkie filmy Hanksa, sa wspaniałe. np mnei do gustu również przypadła "Bezsenno?ć w Seatle" :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.