Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Kod da Vinci
Autor Wiadomość
Mr.Kamil 




Wiek: 40
Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 08:53   Kod da Vinci

Profesor Robert Langdon, wybitny amerykański historyk i badacz religijnych symboli jest niemile zaskoczony, gdy w ?rodku nocy policja wzywa go do Luwru. Przyleciał bowiem do Paryża na umówione spotkanie, a na miejscu w muzeum, okazuje się, że popełniono w nim makabryczne morderstwo. Leż?cy na podłodze, rozebrany do naga, martwy i okaleczony kustosz Jacques Sauniere jest wła?nie t? osoba, z któr? miał się spotkać.
Wszystko wskazuje na to, ze Robert Langdon był ostatni? osoba, z któr? kustosz miał się zobaczyć przed ?mierci? i starał się on pozostawić mu informacje o mordercy. Wskazówki maj? postać dziwnych, jakby zaszyfrowanych symboli, zrozumiałych tylko dla specjalisty takiego jak Robert Langdon. Staraj?c się je odczytać, profesor nieoczekiwanie wpada w pułapkę i sam staje się podejrzanym o dokonanie tej zbrodni.
Pomoc okazuje mu osoba, od której najmniej by się jej spodziewał - agentka policji Sophie Neveu, która, tak jak on, również specjalizuje się w szyfrach. Wspólnie podejmuj? próbę rozwikłania zagadki symboli pozostawionych przez kustosza. Szybko zauważaj?, z jej kluczowe elementy znajduj? odzwierciedlenie w najsławniejszych obrazach mistrza renesansu, Leonarda da Vinci.
Im dalej posuwaj? się w rozszyfrowaniu symboli, tym bardziej trop zbliża ich do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona tajemnicy sięgaj?cej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Kolejne ?lady prowadz? ich do Londynu, Szkocji i na Maltę. Łamanie kolejnych kodów wiedzie ich do głęboko skrywanej tajemnicy chrze?cijan.
Jednak ich tropem pod?ża fanatyczny morderca, który za wszelk? cenę nie chce dopu?cić do ujawnienia sekretu mog?cego zmienić losy ?wiata.
reżyseria
Ron Howard
scenariusz
Akiva Goldsman
aktorzy
Tom Hanks: Robert Langdon
Audrey Tautou: Sophie Neveu
Ian McKellen: Sir Leigh Teabing
Alfred Molina (I): Biskup Aringarosa
Jürgen Prochnow: André Vernet
Paul Bettany: Silas
Jean Reno (I): Bezu Fache
Etienne Chicot: Porucznik Collet
Jean-Pierre Marielle: Jacques Sauniere
Clive Carter: Kapitan policji w Biggin Hill
Seth Gabel: Ksi?dz
Joe Grossi: Ko?cielny
Daisy Doidge-Hill: Mała Sophie Neveu
Jean-Yves Berteloot: Remy
Harry Taylor (V): Kapitan Policji Brytyjskiej
Rita Davies: Elegancka kobieta w Rosslyn
David Bark-Jones: Richard
Francesco Carnelutti: Prefekt
Michael Norton (II): Francuski detektyw
Michael Norton (II): Francuski detektyw
Peter Pedrero: Ojciec młodego Sylasa
Shane Zaza: Młodzieniec w autobusie
Dhaffer L'Abidine: Agent PTS
Christopher Fosh: PC Edwards
Andrew Clark (V): Docent
Marie-Françoise Audollent: Siostra Sandrine
Fausto Maria Sciarappa: Najmłodszy urzędnik ko?cielny
Denis Podalydès: Kontroler lotów
Garance Mazureck: Sophie (13 lat)
Lilli-Ella Kellehner: Sophie (3 lata)
Crisian Emanuel: Matka Sophie
Charlotte Graham (II): Maria Magdalena
Xavier De Guillebon: Ćpun
Tonio Descanvelle: Strażnik w banku
Serretta Wilson: Amerykańska kobieta
Eglantine Rembauville-Nicolle: Studentka
Dan Tondowski: Student
Aewia Huillet: Studentka
Roland John-Leopoldie: Student
David Saracino: Agent DCPJ
Lionel Guy-Bremond: Funkcjonariusz Ledoux
Yves Aubert: Policjant pracuj?cy na komputerze w Louvrze
Rachael Black: Policjantka
Dez Drummond: Londyński policjant
Mark Roper (II): Londyński policjant
Brock Little: Policjant w ambasadzie amerykańskiej
Matthew Butler (VI): Policjant w Westminster
Roland Menou: Technik DCPJ
Hugh Mitchell (I): Młody Sylas
Tina Maskell: Matka Sylasa
Sam Mancuso: Papież
Andre Lillis: Papież
Mario Vernazza: Młody Konstantyn
Agathe Natanson: Kapłanka na ceremonii
Daz Parker: Ojciec
Andy Robb: Matka
Tom Barker (VI): Chłopiec
Maggie McEwan: Dziewczynka
Michael Bertenshaw: Ksi?dz
Sarah Wildor: Kapłanka
David Bertrand: Francuski spiker wiadomo?ci
zdjęcia
Salvatore Totino
muzyka
Hans Zimmer
scenografia
Giles Masters
Allan Cameron
Tony Reading
Richard Roberts (I)
producent
Brian Grazer
John Calley
producent wykonawczy
Dan Brown (VI)
Todd Hallowell (I)
montaż
Daniel P. Hanley
Mike Hill (I)
kostiumy
Daniel Orlandi
niewymienieni w czołówce
Marc Reardon Pacjent szpitala
Paul Herbert (IV) Ojciec małej Sophie
Christopher Fosh Uzbrojony policjant
Arnaud Klein Francuski policjant
Dhaffer L'Abidine Agent PTS
Michael Norton (II) Francuski detektyw
Norman Campbell Rees Przechodzień




ja ogladałem i zapraszam do obejrzenie tego filmu
fotki z filmu wstawie troche pozniej
czekm też na wasze opini na temat tego fimu

POZRAWIAM :P :] :) ;)
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 10:19   

kurcze mam ochote to obejżeć ale do kina nie pójde :/ tak więc je?li kto? bedzie miał na CD lub DVD ładnie się u?miechne do niego :D
a komentarz wstawie jak obejże :)
_________________

 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 10:34   

Marlenka, to ja się przył?czam do Twojej pro?by i również się ładnie u?miechnę je?li kto? ten film będzie miał :D i też do kina nie pójdę, bo nie mam z kim... znaczy się mogłabym mieć ale jeszcze nie mam :hahaha:

Tylko z opowiadań mojej siorki wiem, że film jest :ok: - ona była w kinie i jej się bardzo podobał ten film, nawet zaczęła mi przez telefon go opowiadać po czę?ci ale jej przerwałam :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
seban 




Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: MoSzCzEnIcA
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 15:04   

Czytalem ksiazke i jest niesamowita, atmosfera caly czas napieta jak baranie jaja..bardzo dobry kryminal, na tyle ciekawy ze nie przeszkadzaja bujdy jakie wciska autor, co wiecej niektorzy daja sie na to nabrac ;) wiec chyba filmu nie obejrze skoro juz wszystko wiem :)
_________________
Hej Dziewczyno Oooooo!!!! Spójrz Na Misia Aaaaa !!!!! :hyhy:
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 15:08   

Ja też czytałem ksi?żke i na film chętnie bym się wybrał.. tylko pewnie względy czasowe/finansowe mi w tym miesi?cu na to nie pozwol?. Hmm.. a szkoda, że taki kiepski ten miesi?c u mnie :(
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 15:25   

Oooo a ja niedługo będę chyba mieć ten film :D podkre?lam CHYBA :hahaha: to zdam relację oczywi?cie jak obejrzę :)

Pozdrówki :P
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
***Anu?|*** 




Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 121
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 17:43   

A ja go ogl?dałam 2 dni temu :) na komputerze naturalnie :)
Powiem tak ksi?żka która przeczytałam ?wietna, mistycyzm zagadka az człowiek chce przeskoczyć kilka kartek dalej i dowiedzieć sie co będzie za to film :| pozostawia wiele do życzenia , prosty, można powiedzieć ze nudny .... wydarzenia dziej? sie jedno po drugim już bez tego polotu jaki był w ksi?żce.
Jak czytał?m ksi?zke czesto zatrzymywałam sie i rozmy?lałam nad pewnymi fragmentami ...a film kawa na ławe i cze?ć nio i zakończenie zupełnie inne niż ksi?żce .... jednym słowem zbyt oczywiste jak dla mnie.... A obejrzec go w kinie .... ja wiem :| a moze kto? mnie zaprosi tak dawno nie byłam w kinie :luka: moze tam zupełnie inaczej odbiore ten film a jesli nikt sie nie znajdzie to zapraszam do mnie :) na mały seansik :)
_________________
Próbny Podpis :D
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 20:12   

Byłem na tym w kinie ostatnio ... Powiem ze film super, choc słyszałem różne opinie na ten temat... Ale mi sie podobał i opłacało sie wydać na bilet :]

Mimo ze nie przeczytałem ksi?żki ;) ale nadrabiam straty:D
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Czerwiec 2006, 11:25   

ja przeczytalam ksiazke wiec mozna powiedziec ze mam pelne spojrzenie na cala sytuacje! film bardzo mi sie podobal i polecam go kazdemu dla kogo liczy sie cos wiecej niz prosta nieskomplikowana tresc gdzie nie trzeba sie za duzo zastanawiac...
film fajn aoprawa rekompensuje to czego nie dalo sie uchwycic... no coz nie ulega watpliwosci ze ksiazka jest niezbedna... przed albo po obejrzeniu filmu...
poza tym jest swietna obsada aktorska mozna by powiedziec same gwiazdy... swietnie dobrane... wiec polecam i zycze dobrego odbioru....
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Lipiec 2006, 00:05   

A ja się wyłame gdyż nie czytałem ksi?zki i również jako? nie jestem przekonany do obejżenia filmów. Tematyka kompletnie nie dla mnie. nie przemawia do mnie ani ksi?zka ani sam film. Ja jestem na nie dla tego filmu.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
feety 



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2005
Posty: 279
Skąd: PTB
Wysłany: 1 Lipiec 2006, 07:42   

Mnie filn się podobał, ale to pewnie dlatego że nie czytałam ksi?żki :D bo w przeciwnym razie zauważyłabym w ekranizacji te wszystkie przekłamania i niedoci?gnięcia. Ale oceniaj?c niezależnie od zgodno?ci z wersj? ksi?żkow?, mogę ?miało powiedzieć że trzymał w napięciu ;) "Kod" ogl?dało mi sie tym przyjemniej, że lubię Toma Hanksa i Audrey Tautuo, chociaż patrz?c na ni?, przez cały czas miałam przed oczami Amelię :D
Moim zdaniem film warty obejrzenia :ok:
_________________
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 09:56   

feety, tym bardziej ze nie ma wiele przeklamania miedzy filmem a trescia ksiazki... naprawde rezyser postaral sie oddac tyle ile mozna z ksiazki na ekranie kinowym... jednak radzila bym przeczytac ksiazke bo jednak sa tam czesci ktorych w filmie nie ma i one sporo rozjasniaja z tego co zostalo ujete na filmie ale niedokladnie wyjasnione... :D
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
seban 




Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: MoSzCzEnIcA
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 11:17   

Neo napisał/a:
A ja się wyłame gdyż nie czytałem ksi?zki i również jako? nie jestem przekonany do obejżenia filmów. Tematyka kompletnie nie dla mnie. nie przemawia do mnie ani ksi?zka ani sam film. Ja jestem na nie dla tego filmu.

Neo, jesliby pominac pseudo-ideologie to to jest naprawde dobra ksiazka sensacyjna/kryminalna/przygodowa (?) ;)
_________________
Hej Dziewczyno Oooooo!!!! Spójrz Na Misia Aaaaa !!!!! :hyhy:
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 11:30   

seban napisał/a:
jesliby pominac pseudo-ideologie
a;le nie powiesz chyba ze wlasnie ten aspekt nadaje smaczku calej ksiazce i jest motorkiem napedzajacym cala akcje... ale powiem to glosno raz jeszcze ksiazka jest niezla :D
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
seban 




Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: MoSzCzEnIcA
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 11:36   

Oczywiscie cala intryga jest niezwykle ciekawa :) a ile osob dalo sie jej porwac i podupadli na wierze :oczami: ja na szczescie obejrzalem zaraz po przeczytaniu ksiazki "Da Vinci Code Decoded" co uratowalo moja dusze ;)
_________________
Hej Dziewczyno Oooooo!!!! Spójrz Na Misia Aaaaa !!!!! :hyhy:
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 11:41   

seban, ja czytalam "prawda i mit w kodzie..." i uwazam ze to absolutnie zbedna ksiazka bo zabija caly smak "kodu...." no ale coz zawsze sie znajda tacy ktorzy musza wszystko doglebnie wyjasnic... :kwasny: mnie tam nie namieszalo w glowce jak narazie... wierze w to tak samo jak w to ze harry poter jednak zyje gdzies wsrod nas :D
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
+Raven 




Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Lipiec 2006, 16:45   

Filmu nie ogladalem, jakos cierpie na niedobory filmowe ostatnio, ksiazke czytalem juz dawno i byla bardzo dobra, i teraz polecam inne ksiażki Dana Browna, sam czytam teraz "Anioły i demony". Polecam.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Forum Piotrkowian


Timeo Danaos et Dona Ferentes
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Lipiec 2006, 18:23   

No ja ten film już mam w domu od prawie 2 tyg i jeszcze nie miałam czasu, żeby obejrzeć :| inne rzeczy jako? ważniejsze, a film tam nie ucieknie :hyhy: może jako? w przyszłym tygodniu :oczami:
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 09:46   

Obejrzałem wczoraj i szczerze tak ?rednio mi się podobał. A ksi?żki niestety nie czytałem :D Wiec nie mam porównania żadnego. Z pewno?ci? ksi?żka była lepsza bo film był dosyć nudny momentami.
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 09:57   

Ja mam film i ksi?żkę.. filmu jeszcze nie miałam czasu obejrzeć, zreszt? go pożyczyłam. A ksi?żkę mam chyba od Kaczego :lol2: Kaczu? jak przeczytam to Ci j? oddam, ale jeszcze nie zaczęłam nawet :( :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Gosiaczek:P 




Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2006
Posty: 369
Skąd: Z nik?d
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 11:51   

hmm ja czytałam ksi?żkę i szczerze powiedziawszy bardzo mi się podobała.Od strony 200 przeczytałam j? do końca jednym tchem.Ma przede wszystkim, że tak powiem zaskakuj?ce zakończenie :) Czytaj?c nigdy bym nie wpadła na to, że to wła?nie ta osoba stoi za tym wszystkim :) ale never mind :) Ksi?żka jak dla mnie ?wietna. Filmu niestety jeszcze nie miałam okazji obejrzeć :) Ale wszystko przede mn? ;)
_________________
"Kochaj i czyń co chcesz ! "
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 12:10   

a ja tak samo jak Gosia czytałam ksi?zke i była super :) film miałam okazje obejżeć wczoraj i powiem, że pare rzeczy które były do?ć istotne w ksi?żce przeoczyli w filmie. I powiem szczerze że wolalabym wła?nie najpierw przeczytać ksi?żke a potem film i bedzie się miało ?wietne porównanie :) Pozdrawiam
_________________

 
 
   
mOoNiEq 




Wiek: 38
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 43
Skąd: Piotrków Tryb./Nysa
Wysłany: 23 Wrzesień 2006, 14:42   

dla mnie jedym zdaniem: ze wspanialej ksiazki zrobili sredni film.

wlasciwie nie czytajac wczesniej ksiazki przed obejrzeniem filmu sadze, ze nie miałbym sie sie czego przyczepic, ale u mnie bylo odwrotnie, wiec mam wiele "ale" co do filmu.
_________________
>>>Nobody is perfect ... I'm Nobody<<<
[img]
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.