Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Czy istnieje ?w. Mikołaj?
Autor Wiadomość
Fred_Side 




Wiek: 40
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 83
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 16 Październik 2006, 14:43   Czy istnieje ?w. Mikołaj?

Czy istnieje ?w. Mikołaj?

Dane: jest około 2 miliardów dzieci na ?wiecie. Mikołaj nie odwiedza muslimów, buddystów, Hindusów czy Żydów co pozwala nam na zmniejszenie tej ilo?ci do ok. 15% czyli 378 milionów ze ?redni? 3,5 dziecka na rodzinę. To daje jekie? 108 milionów rodzin (domów) do odwiedzenia, zakładaj?c, że jest przynajmniej jedno grzeczne dziecko w rodzinie.

Mikołaj, ze względu na różne strefy czasowe i obroty ziemi ma około 31 godzin na załatwienie swojego zadania, zakładaj?c, że będzie się poruszał logicznie od wschodu do zachodu. To oznacza, że musi odwiedzić 967,7 domów na sekundę.

Oznacza to również, że Mikołaj musi zaparkować sanie w 1/1000 sekundy, wskoczyć przez komin i wskoczyć do sań, a następnie udać się do następnego domu (zakładaj?c równomierne ich rozmieszczenie i odstęp ok. 1 kilometra między domami).

To nam daje ł?czn? drogę do przebycia ok. 100 milionów km, co oznacza, że sanie Mikołaja poruszaj? się z prędko?ci? 1000 km/s tj. 3000 razy więcej niż prędko?ć dĽwięku. Dla porównania renifer porusza się z maksymaln? prędko?ci? 30 km/h.

Interesuj?cym jest również przewożony ładunek na saniach.

Zakładaj?c minimaln? wagę paczki dla 1 dziecka na poziomie 1 kilograma daje nam to ?rednio 108.000 ton (bez wagi Mikołaja). Jest to ciężar, który – o ile się orientuję – nie jest dopuszczony do ruchu w żadnym kraju. Dodatkowo normalny renifer może uci?gn?ć ok. 200 kg, i nawet je?li przyjmiemy dziesięciokrotno?ć tej wagi (przy lataj?cych reniferach [?]) nie da się tego załatwić o?mioma czy dziewięcioma sztukami. Potrzeba do tego 360.000 reniferów.

To razem z paczkami da nam wagę ok. 600.000 ton, które lec?c z prędko?ci? 1000 km/s oznaczaj? ogromny opór powietrza. Nasze renifery rozgrzałyby się jek meteor i zostałyby całkowicie spalone w ci?gu 0,426 sekundy, czyli w momencie, kiedy Mikołaj docierałby do ok. 5 domu. Ale to i tak wszystko jedno, bo gdy sanie Mikołaja rozpędzałyby się do omawianej prędko?ci od 0 do 1000 km/s w czasie 1/1000 sekundy poddane będ? sile o 17.500 razy większej niż siła ci?żenia. Mikołaj o oczekiwanej wadze 150 kg zostanie przyci?nięty do sań z sił? ok. 3 miliona kg, co automatycznie łamie wszystkie jego ko?ci i zmienia go w co? podobnego do kaszki mannej.

Reasumuj?c możemy powiedzieć, że jeżeli ?w. Mikołaj kiedykolwiek istniał to obecnie nie ma go z cał? pewno?ci?.
Ľródło:www.multitechnika.pl

I co wy nato?! Naukowo dowiedzione że ?w. Mikołaj to lipa :rotfl:
_________________
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 16 Październik 2006, 20:27   

słyszałem ten monolog kiedy? w TV ...

ale mocne :lol2:
 
 
   
Królewna_Lufka 




Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lip 2006
Posty: 174
Skąd: PTB
Wysłany: 17 Październik 2006, 14:28   

o lol :rotfl:
dobre, dobre :D
ale ja i tak od dawna juz w niego nie wierzyłam :P a mianowicie od momentu kiedy nie zjadł zostawionych specjalnie dla niego ciasteczek :rotfl: a miałam wtedy ze 6-7 latek :D hihi
_________________
.Lollipop. (;
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 19 Październik 2006, 11:01   

Przecież wsszyscy wiedza ze prawdziwy jest tylko Dziadek Mróz :P :] daje sobie chłopaka rade bo rozdaje dzieciom tylko rózgi :zdziwko: bo w jego standardach zadne nie jest tak dobre zeby dostało prezent... a wiekszo?c to nawet rózgi nie dostanie bo i to dla nich za dobre... :rozpacz:
Ja tam osobi?cie raz napisałam lista do |.M dostałam odpowiedĽ ,że w wyniku nieszczesliwego wypadku AKURAT mój prezent uległ zniszczeniu :( co za niefart :kwasny: no i nie bedzie nic w tym roku... dobrze ze rodzice sie postarali... wiEc jaki problem z tym rozdawaniem prezentów... odsyła sie kazdemu dziecku takiego lista co daje pogrom zabawek na skale globaln? :P i wszyscy sa zadowoleni...
i konczy sie tym ,że rodzice musza sie pomeczyc... moi sie nie wysilali - pizama co roku : :rotfl: :wstyd: !
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
***Anu?|*** 




Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 121
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 3 Listopad 2006, 10:23   

|wietny tekst .....Czyli okazuje sie ze nie dostane w tym roku prezentu od |więtego Mikołaja
:( A tak na serio przeciez wiadomo ze nie istnieje on Jest w Każdym z nas .. :)
_________________
Próbny Podpis :D
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.