Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Osoby korzystaj?ce z p2p zagrożone
Autor Wiadomość
Fred_Side 




Wiek: 40
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 83
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 19 Grudzień 2006, 06:47   Osoby korzystaj?ce z p2p zagrożone

Czy jest wam wiadomo cos n/t filtrowania przez admina Pol-Netu osob korzystaj?cych z p2p?? dokładniej to doszły mnie słuchy iz admin naszego providera dostaje mnostwo zapytań z policji o adresy ip osob korzystajacych z p2p. chodzi tu w szczegulno?ci o osoby maj?ce zewnętrzne numery ip. Je?li macie jakie? newsy na ten temat to proszę o informacja bo jestem ciekaw czy to prawda i je?li tak to jaka jest skala problemu
_________________
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 19 Grudzień 2006, 10:15   

Ja również o tym słyszałem ale żadnych potwierdzonych informacji nie mam, jedynie to,ze już jaka? osoba z Piotrkowie otrzymała kare w wysoko?ci około 5 tys. zł. Ogólnie słuchy o tym chodz? od około 6 miesięcy ale teraz zrobiło się to bardziej realne i możliwe ,że do tego dojdzie.
A ja sadziłem,że powinni ?cigać osoby które czerpi? sobie z tego zyski...
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 19 Grudzień 2006, 23:17   

Ja też słyszałem o tym ze sie bior? za poważnie za sieć p2p.
Nie wiedziałem ze już to jest w piotrkowie :o

Całe szcze?cie nie używam p2p :P
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 11:24   

A ja zamieszczę troszkę przepisów prawnych odno?nie p2p, bo chyba tutaj wła?nie w tym temacie powinny się znaleĽć :

PCWK: Czy kopiowanie za po?rednictwem sieci bezpo?redniej wymiany plików chronionych prawem autorskim filmów, muzyki i oprogramowania jest w my?l polskiego prawa zabronione?

Sprawy te normuj? przepisy ustawy z 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych zawarte w rozdziale 3 tejże ustawy. S? to przepisy o tzw. dozwolonym użytku osobistym. Wedle tych przepisów, w szczególno?ci art. 23, dopuszczalne jest "dzielenie się" utworami w ramach tzw. użytku osobistego. Pod pojęciem tym kryje się zarówno korzystanie z danego utworu przez nabywcę egzemplarza utworu, licencji itp., jak również przez osoby pozostaj?ce w zwi?zku osobistym, takim jak pokrewieństwo, powinowactwo, stosunek towarzyski.

A zatem, je?li dochodzi do wymiany plików za pomoc? sieci peer-to-peer pomiędzy osobami pozostaj?cymi w zwi?zku osobistym, to wydaje się, iż przepisy ustawy o prawie autorskim tego nie zabraniaj?. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka obostrzeń, jakie zawiera ustawa. Po pierwsze dozwolony użytek został wył?czony w odniesieniu m.in. do programów komputerowych (zob. art. 77 ustawy). Oznacza to, że nie tylko nie wolno w ?wietle ustawy wymieniać się programami komputerowymi w sieci, ale także udostępniać ich do korzystania osobom innym, niż uprawniony z licencji na program komputerowy. Przy czym warto wskazać, iż ustawa o prawie autorskim nie daje definicji programu komputerowego. W nauce prawa autorskiego jest on rozumiany najczę?ciej jako "zespół komend przeznaczonych do wykonania przez komputer, zapisany w języku zrozumiałym dla tego komputera". Tak więc ujęcie programu komputerowego jest bardzo w?skie. Kiedy przyjrzymy się ustawie o prawie autorskim, to zauważymy, iż odróżnia ona niektóre kategorie tego, co powszechnie rozumie się jako program komputerowy. W ustawie na przykład wyróżnia się program komputerowy i elektroniczn? bazę danych. Wynika z tego, iż ustawodawca stoi na stanowisku, iż baza danych w formie elektronicznej, będ?ca przecież programem komputerowym, tym programem w ?wietle ustawy nie jest. Jaki z tego wniosek? Ano, taki, że na gruncie prawa autorskiego rozróżnia się poszczególne grupy wytworów informatycznych. Istniej? obok siebie programy komputerowe, bazy danych, gry, pliki z muzyk? czy video (nie będ?ce programami komputerowymi).

Zatem dozwolony użytek de facto wył?czony jest w stosunku do programów komputerowych ujmowanych bardzo w?sko. Jednak ta konkluzja nie może nas doprowadzić do błędnego wniosku, iż wszystko jest dozwolone w sieciach peer-to-peer. Należy bowiem spojrzeć jeszcze na art. 35 ustawy, zgodnie z którym dozwolony użytek nie może godzić w słuszne interesy twórcy, takie jak np. prawo do wynagrodzenia za utwór. Podsumowuj?c, zgodne z prawem jest podzielenie się muzyk? z koleżank? z klasy, ale już niekoniecznie udostępnienie tej muzyki w taki sposób, aby osoby nie zwi?zane z udostępniaj?cym mogły j? ?ci?gać.

Obiegowa opinia mówi?ca, iż udostępnianie plików w sieci peer-to-peer jest nielegalne, jest wła?ciwa tylko w tej czę?ci, w jakiej udostępniamy te pliki osobom nieznanym (nie pozostaj?cym z nami w stosunku towarzyskim czy rodzinnym). Z kolei, je?li idzie o ?ci?ganie plików, to nie może się to odbywać z naruszeniem interesów twórców.

A teraz co można robić a co nie można:

1. W ramach tzw. "użytku osobistego" masz prawo do udostępniania legalnie nabytych utworów - ale tylko osobom, z którymi pozostajesz w zwi?zku osobistym (takim jak pokrewieństwo, powinowactwo, stosunek towarzyski). Ustawa o prawie autorskim zastrzega jednak, że nie może się to odbywać z naruszeniem interesów twórców.

2. Masz prawo do wykonania kopii legalnie nabytej płyty CD czy DVD. Je?li zastosowane na płycie zabezpieczenia uniemożliwiaj? to, możesz - w ramach praw konsumenckich - poprosić producenta płyty (wydawcę) o dostarczenie kopii płyty.

3. Nie masz prawa udostępniać materiałów chronionych prawem autorskim obcym osobom (np. za po?rednictwem sieci P2P) - grozi za to kara więzienia, możesz też zostać pozwany przez poszkodowanego artystę (autora udostępnionego materiału), je?li uzna on, że Twoja działalno?ć pozbawiła go dochodów.

4. Korzystanie z pirackiego oprogramowania na użytek osobisty jest zabronione. A je?li korzystanie z nielegalnego oprogramowania przynosi Ci korzy?ci maj?tkowe, grozi Ci grzywna oraz kara ograniczenia wolno?ci do lat 5 (w my?l ustawy o prawie autorskim).


A tu podaje link odno?nie pewniej sprawy która nurtuje wszystkich od samego pocz?tku, a została rozdmuchana do nie wiadomo jakiej skali , a korzysta na tym tylko MICROSOFT!

http://www.searchengines....?showtopic=8328

i jeszcze jeden link : http://hacking.pl/news.php?id=3015


Zapraszam do dyskusji.
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Marzec 2007, 18:37   

Piter mega wykład, przejrzałem go tak pobieznie bo juz jaki? czas temu o tym czytałem. Mnie to zbytnio nie dotyczy, bo nie korzystam z p2p ale przecież informacje jakie moga informatycy z pol-netu przekazać to jedynie,że dana osoba łaczyła sie Ip do IP bo w logach nie ma innych informacji.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.