Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Tantra
Autor Wiadomość
agnieshka17 




Wiek: 35
Dołączyła: 30 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Ziębice
Wysłany: 10 Czerwiec 2006, 18:04   Tantra

Nie mam pojęcia w jakim dziale to napisać, więc napiszę tu.Jak dla mnie jest to warte przeczytania :)

To jest stara, indyjska TANTRA, która zawiera wiele ciekawych rad dotycz?cych naszego życia.

Mój przyjaciel otworzył szufladkę w komodzie swojej żony i wyj?ł z niej mały pakiecik owinięty w bibułkę. To - powiedział - nie jest zwykłe zawini?tko - to jest bielizna osobista. Wyrzucił opakowanie ukrywja?ce zawarto?ć i przyjrzał się jedwanej, wykończonej koronk? bieliĽnie. Kupiłem to jej, kiedy pierwszy raz pojechali?my do Nowego Yorku 9 lat temu, nigdy jej nie założyła czekała z tym na jak?? specjaln? okazje!
Więc dobrze - pomy?lał dzisiaj zdarzyła się ta odpowiednia okazja. Zbliżył się do łóżka i ułożył bieliznę przy jej głowie, obok innych rzeczy. Niedługo będzie j? ubierać do trumny.
Po krótkiej chorobie wczoraj zmarła. Potem patrz?c się w moj? stronę powiedział: Każdy dzień, który przeżywasz jest ta specjalna okazja! Nasze okazje już minęły. Nie warto było zostawiać wszystkiego na potem.

Te słowa zapadły mi w pamięć, mam je ci?gle na my?li - one zmieniły moje życie
Teraz więcej czytam a mniej sprz?tam. Siadam na tarasie i rozkoszuje się urod? okolicy bez poczucia winy, że nie wypieliłem ogródka. Spędzam więcej czasu z moimi bliskimi i przyjaciółmi, a mniej pracuj?c.
Zrozumiałem, że życie to ci?gło?ć do?wiadczeń, które trzeba przeżywać w rado?ci, a nie próbować je przetrwać lub ?cierpieć. Już niczego nie odkładam na potem, piję codziennie z moich antycznych , kryształowych kieliszków. Zakładam nowe ubranie na zakupy w supersamie, jeżeli tylko zdecyduję, że mam na to ochotę.

Nie zachowuję moich najlepszych perfum na specjalne imprezy tylko używam ich codziennie, kiedy pragnę poczuć je na sobie.
Zdania zaczynaj?ce się od "pewnego dnia", "kiedy?" znikaj? z mojego słownika.
Jeżeli co? jest warte zobaczenia, usłyszenia lub przeżycia, chcę to zobaczyć, usłyszeć i przeżyć teraz.

Nie wiem co zrobiłaby żona mojego przyjaciela, gdyby wiedziała, że nie będzie jej tu dzisiaj między nami i przyjmujemy to z tak? nie?wiadom? lekko?ci?, mam nadzieję, że poszłaby zje?ć do restauracji chińskiej - jej ulubionej.
To te malutkie nie zrobione rzeczy najbardziej by mnie bolały gdybym wiedział, że moje godziny s? już policzone. Byłbym niepocieszony i smutny, że nie mówiłem wystarczaj?co często moim braciom i dzieciom jak bardzo ich kocham.
Od już i teraz nie staram się opóĽnić, przeczekać ani wstrzymać niczego co mogłoby wprowadzić mnie w dobry humor, dać powód do rado?ci i ?miechu, i każdego dnia powtarzam sobie, że dzień dzisiejszy jest wyj?tkowy.
Każdy dzień, każda godzina, każda minuta - ni? jest!!

Jeżeli jeste? zbyt zajęty, żeby po?więcić kilka minut na przeczytanie tej wiadomo?ci i powiedziałe? sobie, że zrobisz to za jaki? czas - to znaczy, że szczę?cie jest daleko od Ciebie i być może nigdy do Ciebie nie przyjdzie. Ta Tantra przyszła z Indii. Bez względu czy jeste? przes?dny czy nie, znajdĽ kilka chwil na jej przeczytanie. Zawiera pożyteczne wiadomo?ci dla Twojej duszy.
To jest TOTEM TANTRA NA SZCZĘ|CIE i w tej intencji ona powstała.
Dawaj ludziom więcej niż mogliby się spodziewać i rób to z przyjemno?ci?.
Naucz się na pamięć Twojego ulubionego wiersza.


Nie wierz we wszystko co usłyszysz, nie wydawaj wszystkiego co masz i nie ?pij tyle ile by? pragn?ł.
Kiedy mówisz "kocham" mów to na serio.
Kiedy mówisz "przykro mi" patrz w oczy rozmówcy. Ożeń się nie wcze?niej niż po 6-ciu miesi?cach narzeczeństwa. Uwierz w miło?ć od pierwszego spojrzenia - zapamiętaj to sobie... jak już mówiłem wystarczy tylko chwila.
Nigdy sobie nie żartuj ze snów innych ludzi.

Kochaj głęboko i z pasj?, możesz zostać zraniony ale to jedyny sposób na spełnion? egzystencję.

W przypadku nieporozumień b?dĽ lojalny, nie obrażaj. Nie oceniaj innych poprzez pryzmat członków ich rodzin. Mów wolno, ale my?l szybko.
Jeżeli kto? zadaje Ci pytanie, na które nie chcesz odpowiedzieć, u?miechnij się i spytaj " Dlaczego chcesz to wiedzieć?"

Zapamiętaj, że wielka miło?ć i największe sukcesy s? obłożone dużym ryzykiem. Zadzwoń do mamy. Powiedz "na zdrowie" kiedy kto? kichnie.
Kiedy ponosisz porażkę, nie zapomnij tej lekcji.
Zawsze pamiętaj o szacunku do siebie samego, do innych i odpowiedzialno?ci za własne czyny.
Nie pozwól by nieistotna sprzeczka popsuła ważna przyjaĽń.
Jeżeli zorientowałe? się, że popełniłe? bł?d natychmiast go napraw.

U?miechnij się odbieraj?c telefon, ten kto do Ciebie dzwoni usłyszy to w Twoim głosie. Zwi?ż się z kobiet?/mężczyzn?, z którym lubisz rozmawiać, na staro?ć umiejętno?ć konwersacji będzie t? najważniejsz?.

Spędzaj trochę czasu w samotno?ci. Otwórz się na zmiany, ale nie rezygnuj całkowicie z twoich przekonań.
Pamiętaj, że milczenie czasami jest najlepsz? odpowiedzi?. Więcej czytaj, a mniej ogl?daj TV.
Żyj dobrze i honorowo, póĽniej kiedy będziesz starszy, spojrzenie w przeszło?ć pokaże Ci w jaki sposób możesz cieszyć się nim po raz wtóry.
Miej wiarę w Boga, ale dobrze zamykaj swój samochód.
W domu atmosfera miło?ci jest bardzo ważna, rób wszystko by wykreować wokół Ciebie harmonię i spokój.
W przypadku nieporozumień z bliskimi niech przeważaj? względy obecnej sytuacji.
Nie grzeb się z rozczarowaniem w przeszło?ci.
Czytaj między wierszami. Dziel się Twoimi znajomo?ciami ze znajomymi to sposób na nie?miertelno?ć.
B?dĽ dobry dla planety. Módl się. W modlitwie jest zamknięta niewyobrażalna moc.
Pozwól by okazywano Ci sympatię bez ucinania krótko tego tematu. Nie wtr?caj się do innych.

Nie wierz kobiecie/mężczyĽnie, który całuje Cię nie zamykaj?c oczy. Raz na rok odwiedĽ miejsce, którego jeszcze nie znasz. Jeżeli dużo zarabiasz pomóż innym dopóki możesz, to jest największa satysfakcja z posiadania szczę?cia.

Pamiętaj, że niespełnienie marzeń bywa czasami łutem szczę?cia.
Naucz się wszystkich reguł, żeby potem któr?? pomin?ć.
Pamiętaj, że najlepszy jest zwi?zek w którym miło?ć między dwojgiem ludzi przewyższa chęć dominacji.
Oceniaj swój sukces i pamiętaj jak wiele wyrzeczeń poniosłe? żeby go odnie?ć.
Chwytaj miło?ć i jedzenie bez zachłanno?ci.
_________________
"Żyje bo kto? mnie kocha" - powiedział Prosiaczek i umarł... ;(
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Kwiecień 2007, 18:41   

agnieshka17, a czy ty na to nie jeste? czasem za młoda :D
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.