Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Legalno?ć Radia Internetowego
Autor Wiadomość
Tomazo 



Wiek: 41
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 15
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: 29 Marzec 2007, 20:11   Legalno?ć Radia Internetowego

Witam jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem tego forum. Chciałem przedstawić wam temat legalno?ci rada Internetowego. Na pewno wielu z was ma jakie? ulubione radio internetowe ale czy macie pewno?ć że to radio ma prawo puszczać wasze ulubione kawałki muzyczne. Więc pewnie z wielu was uważa że legalno?ć Radia kończy sie na posiadaniu licencji ZAIKS. O tusz nie wystarczy wykupienie same licencji Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oprócz tego radio musi posiadać licencje Zwi?zku Producentów Audio-Video ZPAV , licencje Zwi?zku Stowarzyszenia Artystów Wykonawców STOART. Pewnie także wielu z was się spotkało tak? informacjom że radio nie musi posiadać takich licencji ponieważ gra na obniżonej jako?ci o tusz jest to kompletna bzdura nawet gdy dana stacja gra na obniżonej jako?ci także musi posiadać licencje wymienione wyżej. Także z wielu z was stawia sobie pytanie ile to wszystko kosztuje zatem postaram sie wam na to pytanie odpowiedzieć wykupuj?c to wszystko oddzielnie koszt wynosi około 400-500 złoty miesięcznie. Natomiast jest tańsza forma np. Przyst?pienie do konsorcjum Legalni.pl wtedy koszt jednorazowy wynosi 300 złoty plus Vat i 186 z brutto miesięcznie. Zatem o wiele taniej. Podsumowuj?c co to nam daje że Radio posiada te trzy licencje po pierwsze możemy w takiej stacji posłuchać przed premierowych kawałków ciekawych wywiadów i przede wszystkim nie martwić się tym że wasza ulubiona stacja może znikn?ć z sieci i to by było na tyle je?li chodzi o legalne radia Internetowe
Ostatnio zmieniony przez Tomazo 30 Marzec 2007, 07:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Marzec 2007, 23:56   

Tomazo napisał/a:
czy macie pewno?ć że to radio ma prawo puszczać wasze ulubione kawałki muzyczne.
A kogo to obchodzi czy ma ? Będ?c jedynie odbiorcom a nie nadawc?, kompletnie nas to nie obchodzi.

Tomazo napisał/a:
Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oprócz tego radio musi posiadać licencje Zwi?zku Producentów Audio-Video ZPAV , licencje Zwi?zku Stowarzyszenia Artystów Wykonawców STOART
Banda oszustów i wyłudzaczy pieniędzy :]

Tomazo napisał/a:
Pewnie także wielu z was się spotkało tak? informacjom że radio nie musi posiadać takich licencji ponieważ gra na obniżonej jako?ci
Przecież jest to łamanie praw autorskich to nie wiem sk?d kto kol wiek mógł wzi?ć takie informacje :-/

Tomazo napisał/a:
po pierwsze możemy w takiej stacji posłuchać przed premierowych kawałków
To można zrobić i bez tego :]

Tomazo napisał/a:
przede wszystkim nie martwić się tym że wasza ulubiona stacja może znikn?ć z siecie
Szkoda,że tylko w naszym chorym kraju trzeba tyle firm opłacić... to jest chore... każda firma tworzy kolejn? która chroni jakie? pierdoły zwi?zane z muzyk? i w ten sposób okradaj? artystów. Ale to się nigdy nie skończy.... dopóki nie zlikwiduje się takich firm...
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Remio 




Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 30 Marzec 2007, 02:58   Internetowe radio

:) Z czego wiem, jak na razie nie ma ustawy o legalno?ci nadawania streamu muzycznego w internecie. No ale.... A to Polska wła?nie :|
Z drugiej za? strony, widnieje podobny przepis, który może wnikn?ć na nadawanie muzyki poprzez internet, gdyż jego tre?ć mówi o jakimkolwiek i w jakiejkolwiek formie nadawana muzyka, powinna posiadać odpowiednie licencje.
Mogę powiedzieć, że siedzę w stacjach radiowych od dłuższego czasu i przypuszczam, iż takich stacji radiowych, nieposiadaj?cych żadnych licencji jest prawie całkowita ilo?ć w sieci i jak na razie nikt i nic im się nie stało, a takie nadawanie toczy się również w Polsce, bo o naszym kraju teraz mowa, już parę dobrych lat. Więc można z tego wyci?gn?ć również pewny morał. :D
No ale cokolwiek tworzymy w sieci, nie jest banalnie proste. Jak np.takie forum czy portal naszego miasta, potrzebuje aktywno?ci ludzi, nie tylko pisz?cych ale i administruj?cych takie portale. Potrzebuje ludzi nie tylko wspieraj?cych je "dobrym słowem" ale i materialnie(koszty utrzymania serwerów,itp.) Tak samo ma się do do stacji radiowych w internecie. Nie dosyć, że jaka? grupa ludzi założyła dla czę?ci polskiego społeczeństwa jakie? radio i opłaca dla niego, serwery, piloty, shoucasty i inne rzeczy, a nie zd?żyło się dobrze rozwin?ć, ażeby pozyskać dobr? reklamę i co ważne sponsorów to musi w "takim (...) polskim prawie" - dostaw do (...) co chcesz sobie na my?li- opłacać takie licencje. I co się tu dziwić, ze młodzież na zachodzie, któr? stać na drogie zabawki w przeciwieństwie do kraju "Byłego Bloku Radzieckiego" jakim niestety jeste?my, potęguje nad nami w wielu sprawach, je?li tylko za tym stoj? ?rodki finansowe. A co my Polacy, nazywaj?cymi się "indywidualnymi grupkami, chc?cymi co? stworzyć" możemy stworzyć, jak do tego nam to Państwo jest tak przychylne? Sami sobie możecie odpowiedzieć.
Z tego tematu wnioskuję, iż nie nadeszły jeszcze czasy aby można było się chwalić że mam licencję na to i na to, bo można stwierdzić że jakie? 70 może 80 % stacji internetowych opłaciło by wszystkie licencje, gdyby mieli do tego predyspozycje finansowe.
Pozdrawiam !!! ;)
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 06:47   

Neo napisał/a:
Tomazo napisał/a:
czy macie pewno?ć że to radio ma prawo puszczać wasze ulubione kawałki muzyczne.
A kogo to obchodzi czy ma ? Będ?c jedynie odbiorcom a nie nadawc?, kompletnie nas to nie obchodzi.
zgadzam się z Neo, ja jestem tylko słuchaczem i nie interesuje mnie sk?d Radio ma kawałki które puszcza i czy jest legalne. Jednego ndia znika powiedzmy z 5 radii ale w ich miejsce powstaj? kolejne.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Tomazo 



Wiek: 41
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 15
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 15:36   

Nobody napisał/a:
[quote Jednego ndia znika powiedzmy z 5 radii ale w ich miejsce powstaj? kolejne.


To by było ?wietnie jak by tyle stacj internetowych znikałó w ci?gu dnia wtedy by zostawały te najlepsze. W sumie wam sie niedziwe że nie przejmuiecie się legalnoscia radia pewnie jak bym w tym nie siedział to także by było mi to obojętne. Ale za drugim razem chyba milej słuchać stacji legalnej i mieć tom pewno?ć że następnego dnia będzie
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Kwiecień 2007, 04:38   

Remio napisał/a:
70 może 80 % stacji internetowych opłaciło by wszystkie licencje, gdyby mieli do tego predyspozycje finansowe.
Ja bym to zamkn?ł jednak w mniejszej ilo?ci tak około 30 do 40%. Ludzie nie s? skorzy do wydawania kasy.

Nobody napisał/a:
Jednego dnia znika powiedzmy z 5 radi ale w ich miejsce powstaj? kolejne.
Zgadza się, dla mnie liczy się głównie muzyka w radiu to też czy ono będzie istniało 2 dni czy dłużej to nie bardzo się tym przejmuję.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Kwiecień 2007, 18:20   

Tomazo napisał/a:
To by było ?wietnie jak by tyle stacj internetowych znikałó w ci?gu dnia wtedy by zostawały te najlepsze.
Znikaj? bo ludzie ich nie słuchaj? i często sami założyciele je likwiduj? i oczywi?cie s? tez i takie które zostaj? zamknięte prawnie, ale jest to garstka.

Tomazo napisał/a:
Ale za drugim razem chyba milej słuchać stacji legalnej i mieć tom pewno?ć że następnego dnia będzie
wiesz dla mnie liczy się muzyka, dlatego jak zniknie jedno radio to przerzucę się na kolejne :P
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Luty 2008, 13:48   

W obecnej chwili nie polecał bym AMP ze względu na bałagan jaki panuje w ich firmie. Od listopada staraj? się podpisać now? umowę Z zaiksem.

Zaiks potwierdza,że AMP chce podpisać z nimi umowę, ale kiedy to nast?pi to tego nie wiedz?. Czyli AMP istnieje ale co oni robi? przez 99 % swojego czasu tego nikt nie wie.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Luty 2008, 22:59   

Kiedy? chciałem mieć własne radio internetowe i nawet przez jaki? okres czasu sobie istniało. jednak gdy zorientowałem się jakie sa koszta i w obawie o kontrole zrezygnowałem z niego.

O AMP widziałem różne opinie. Jedni ich bronili a drudzy mieszali z błotem. Jak prężnie działaj? widać to na ich stronie http://www.legalni.org/ - wcze?niej nic tu nie było a od tygodnia wisi tam nawet logo WoW hehe.
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.