Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Harry Potter
Autor Wiadomość
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 22 Maj 2006, 23:32   Harry Potter

Tak sie zastanawiam czy Harry Potter to rzeczywi?cie ksi?żka dla dzieci ?
ja s?dze ze raczej nie. Przeczytałem juz troszke tego i moim zdaniem bardzo ciekawe ...
na hasło "czytam harrego" wiele osób sie smieje ze czytam ksi?żke dla dzieci ... szczególnie znajomi w moim wieku.
A Wy czytaliscie Harrego ? :>
 
 
   
***Anu?|*** 




Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 121
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 23 Maj 2006, 06:47   

Czytałam wszystkie czę?ci harrego :) po prostu nie mogłam sie oderwać :) nie uwazam że jest cos w tym smiesznego kazdy czyta co mu sie podoba nie rozumiem ludzi których czytanie tej ksi?zki smieszy :kwasny:

Magia poł?czona z realnym ?wiatem :) zawsze jako dziecko marzyłam o takiej rzeczywisto?ci .... Dzieki tej ksi?zce chociaż na chwile mogłam sie przenie?ć w ten swiat :)
jesli kto? nie czytał ksiażka naprawde jest godna polecenia tylko nie trzeba do niej podchodzić zbyt negatywnie ...
Pozdrawiam :)
_________________
Próbny Podpis :D
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 25 Maj 2006, 16:30   

Ja niestety nie przeczytałam ani jednej czę?ci Harrego Pottera, ale jak będę mieć więcej czasu to chyba zacznę sobie to czytać :) I mówię bardzo poważnie :]
Mimo, że nie czytałam tego to po obejrzeniu filmów, które okazały się hiciorem, można stwierdzić, że raczej to nie jest tylko i wył?cznie dla dzieci. Przecież to nie jest bajka, w której skacz? i ?piewaj? misie, tylko raczej opowie?ć fantastyczno-przygodowa dla każdego, kto lubi ciut magii, humoru i tajemniczo?ci :) Taki inny ?wiat.... :)

Pozdrówki :P
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
RaDiO 




Wiek: 37
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Maj 2006, 21:06   

nic dodac nic uj?c to trzeba przeczytać - ja jestem po wszystkich cze?ciach - i napewno od 4 czę?ci nie jest to ksi?zka miła lekka i przyjemna - osobiscie wole 3 cze?ć no i ostatni? wydan? czyli 6 :-) film to lipa w porównaniu z ksi?żk?
_________________
How long befor I get in, befor it start befor I begin....
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Maj 2006, 21:12   

Radio ;) filmu nie ma co nawet porównywać... nie widziałem wszystkich ale to co widziałęm to jest 30% ksi?żki no może 40% ale nie wiecej :D

:D

Ej wogóle fajnie ze s? inni którzy maj? wiecej niż 14 lat i czytaj? hP :]
 
 
   
feety 



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2005
Posty: 279
Skąd: PTB
Wysłany: 26 Maj 2006, 21:18   

Ogólnie to ja na drugie mam Harry a na trzecie Potter. I tak możecie mi mówić :hyhy: Każd? czę?ć przeczytałam conajmniej 3 razy więc trudno mnie na czym? zagi?ć. Wła?nie dlatego tak niechętnie ogl?dam ekranizacje kolejnych czę?ci! Co chwila widzę jakie? przekłamania lub braki :kwasny: Zdecydowanie wolę ksi?żki. Pobudzaj? wyobraĽnię! :ok:
_________________
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 27 Maj 2006, 15:37   

ja tam tez czytam ostro harrego i wcale sie tego nie wstydze. problem to maja ci ktorzy z miejsca sklasyfikowali te lekture jako ksiazka dla dzieci i odlozyli na polke. blad ludzie czytajcie a potem oceniajcie!!!
w sumie moje zdanie jest takie ze rodzice powinni tak na[prawde zobaczyc co czytaja ich pociechy bo nie wydaje mi sie ze harry to taka latwa lekka i przyjemna lektura. i nie wydaje mi sie ze male 8-9 letnie dziecko jest ja w stanie ogarnac tak jak osoby starsze. ja np. jestem pod wielkim wrazeniem i czekam juz nakolejna czesc...
a co do ekranizacji to chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem ze nie jest tak dobra jak ksiazka. to nie nowosc zawsze tak jest.... wyobraznia ludzka potrafi ujac obrazem to czego potem nie da sie wcisnac w kadr filmu... tak to juz jest.... a wiec ludzie czytajcie harrego i nie wydawajcie na niego sadu bez poparcia argumentem... bo to hipokryzja :P
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 30 Czerwiec 2006, 20:37   

powiem tak.. dla mnie ksi?żka genialna... dla dzieci bardzo wskazana moim zdaniem bo strasznie rozwija wyobraĽnie a język ktorym jest napisana tylko przyciaga jeszcze bardziej czytajacych a nie ich odpycha od ksiazek i super jak dla mnie.
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Lipiec 2006, 00:02   

Jest takie powiedzenie "Nie ocenia się ksi?zki po okładce" :) Opini bardzo dużo słyszałem o Harrym, wstyd sie przyznać sam go nie czytałem obejżałem tylko ekranizacje obecnych czesci. Natomiast moja siostra przeczytała wszystkie jakie wyszły a jest starsza odmnie. Po tym co mi opowiadała stwierdzam,ze wcale nie jest to ksi?zka kierowana do samych dzieci. Przeczytać ja może każdy bez wględy na wiek :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
feety 



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2005
Posty: 279
Skąd: PTB
Wysłany: 1 Lipiec 2006, 07:33   

Powiem Wam że cała ksi?żkowa seria o Potterze jest rewelacyjna. Jednak moim zdaniem jej klimat został zniszczony przez cały ten szum medialny i kolejne, mniej lub bardziej nieudane ekranizacje. Na szczę?cie Rawlings zdecydowała się zakończyć sagę o Harrym w taki sposób, żeby nikt nie mógł juz jej kontynuować. Hmm...moe to i dobrze...? ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez feety 1 Lipiec 2006, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 1 Lipiec 2006, 10:40   

Heniek Portier jako? mnie nie przekonuje, a wręcz odrzuca. Może kiedy? znajdę w sobie odwagę, by przeczytać jaki? tam chociaż jeden tom, zobaczymy, ale.. cały ten szum medialny mnie "odepchn?ł".

feety napisał/a:
Na szczę?cie Rawlings zdecydowała się zakończyć sagę o Harrym w taki sposób, żeby nikt nie mógł juz jej kontynuować. Hmm...moe to i dobze...?

Tak, taaak, taaakk... to wręcz cudownie!
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 09:51   

kaczy napisał/a:
Tak, taaak, taaakk... to wręcz cudownie!
wiesz nie obraz\ sie ale chyba nie bardzo rozumiem czemu tak sie cieszysz skoro nawet nie przeczytales jednej czesci... :kwasny:
zreszta zwalanie wszystkiego na "szum medialny" to troche naciagane wytlumaczenie. wystarczy przeczytac zeby wiedziec czy bylo o co taki szum robic... a wtedy komentowac... a ksiazka jest niezla i nie mozna temu zaprzeczyc... a jezeli juz zaprzeczac to przynajmniej po przeczytaniu polowy sagi... zeby miec na czym oprzec swoje zdanie :kwasny:
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 10:05   

drow(ka) napisał/a:
wystarczy przeczytac zeby wiedziec czy bylo o co taki szum robic... a wtedy komentowac... a ksiazka jest niezla i nie mozna temu zaprzeczyc... a jezeli juz zaprzeczac to przynajmniej po przeczytaniu polowy sagi...

Ja się nie wypowiadam na temat ksi?żki... tyko na tema filmu i całej tej otoczki medialnej. Ksi?żki nie czytałem i póki co nie zamierzam. Nie lubie komerchy do bólu- przykro mi je?li Ci to nie odpowiada, a wła?nie co? takiego zrobiono w filmu i wła?nie to mnie tak odrzuca, ale... o gustach się podobno nie dyskutuje.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Lipiec 2006, 10:22   

kaczy napisał/a:
Nie lubie komerchy do bólu-
ja nie wiem o co tyle szumu! to chyba raczej noirmalne ze jak ksiazka zrobi furore to potem i o filmie mowi sie duzo i glosno... sama ogladalam filmy i wiem ze niewiele oddaja z tresci ksiazki... ale ja nie czulam sie pokrzywdzona bo wczesniej mialam ksiazke przeczytana i bylam bardziej pod jej wrazeniem...
niestety takie filmy z reguly nie wychodza najlepiej-zazwyczaj sa daleko za ksiazkowym odpowiednikiem :kwasny: dlatego nie negujmy tresci po obejrzeniu filmu...
ja moge powiedziec ze gdybym obejrzala film "wladca pierscieni" przed ksiazka tez bym po nia nie siegla bo film to kanal ostatni moim zdaniem...
wiec przelamujmy bariery i czytajmy ... :D :D
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
TrzyDe 




Wiek: 34
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 123
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Sierpień 2007, 20:18   

postać Umbridge bezapelacyjnie jest wzorowana na Giertychu... oba oszołomy
_________________
pozdrawiam serdecznie z domieszk? ironii
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Listopad 2007, 07:51   

kaczy napisał/a:
Nie lubie komerchy do bólu
W obecnej chwili czytałam dopiero pierwsz? czę?ć i kompletnie nie rozumiem twojej wypowiedzi. Czyli automatycznie o wszystkich ksi?zkach które zostały zekranizowane będziesz mówił,że to "komercha" ? To kompletnie bez sensu...

Ksi?zka jest na prawde dobra i to co jest zaprezentowane w filmie to 1/3 tego co znajduje sie w każdej czę?ci tej ksi?zki.
 
 
   
Peper 



Wiek: 34
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 6 Styczeń 2008, 10:08   

Ja nie wiem czemu jak zaraz w filmie nie ma wszystkiego zawarte co jest w ksi?żce to mówicie że film został słabo zrealizowany itp itd.To bzdura.Nie da się zrobić dobrego filmu "scena w strone" bo to byłby film długi nudny i ogólnie beznadziejny.Tak jak np zrobili film pt Ferdydurke na podstawie Ferdydurke no tragedia ,tego się nie dało ogl?dać.
Harrego Pottera jako filmu nie lubie.Ksi?żka nie wiem, nie czytałem.
No a Władca Pier?cienia był genialny według mnie najlepszy tego typu film.
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Styczeń 2008, 19:56   

Peper napisał/a:
Harrego Pottera jako filmu nie lubie.Ksi?żka nie wiem, nie czytałem.


Film jak film - ogólnie zgodze się że nie odwzoruje nigdy ksi?żki.
A ksi?żkę polecam naprawde wci?ga ;]
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Styczeń 2008, 20:02   

Ja moge powiedziec tyle -widziałam filmy no na kolana mnie nie rzuciły, ale chyba na chwile obecna nie wyobrażam sobie ze Ron mógłby wygladać inaczej niż jego filmowy odpowiednik. Zreszta trzeba powiedziec ze autorzy filmu naprawde starali sie dobrac aktorów tak by pasowali do postaci ksi?zkowych nie tylko pod wzgledem charakteru ale i wygl?du co przyznam nieczęsto się zdarza :( .
Obecnie czekam na dzien 26 stycznia kiedy na polski rynek zawita 7 czę?c. no widomo w kolejce kilka godzin nie bede stała nie jestem az taka desperatka. ale napewno przeczytam bo z tego co słyszałam jest najlepsza...ale tak tylko słyszałam.przeczytam ocenie...
i w sumie ciesze sie ze to jush ostatnia czesc... wydaje mi sie ze gdyby Rowling napisała jeszcze kilka czę?ći to bloby to jush przesadnie na siłe...
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Styczeń 2008, 19:24   

Kurcze w zeszłym tygodniu była premiera nowej czę?ci kosztuje aż 77 zł :(
 
 
   
matylda 




Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 89
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 29 Styczeń 2008, 19:50   

Chyba w srebrnej oprawie???
Moja, w twardej kosztowała 59 zł. :devil:
_________________
Vinum
et
musica
leatificant cor.
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 30 Styczeń 2008, 17:31   

Ja wychaczyłem na allegro za 35 zł z przesyłka w miękkiej oprawie. Natomiast w twardej jest to koszt około 60 zł
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 30 Styczeń 2008, 21:56   

w carrefourze miekka HP cz.7 jest po 35 zeta w miekkiej oprawie... nawiasem mowiac ja juz przeczytalam ....
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 01:07   

drow(ka), dzięki Ci za ta informacje jutro ?migam po ksi?żkę bo siostra ma niedługo urodzinki, a jest wiern? fank? Harrego ;)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
TrzyDe 




Wiek: 34
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 123
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 06:54   

spragnieni wiedzy o dalszych losach (np. ja) s?dzę, że już kilka miesięcy temu j? przeczytali. w internecie kr?ży wiele tłumaczeń
_________________
pozdrawiam serdecznie z domieszk? ironii
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 13:33   

Cytat:
spragnieni wiedzy o dalszych losach (np. ja) s?dzę, że już kilka miesięcy temu j? przeczytali. w internecie kr?ży wiele tłumaczeń
jakos nie opieram sie na dostepnych w necie tlumaczeniach... tak samo jak nie uzanaje czytania ksiazki w pdf. dlatego poczekałam na polska premiere... ccialam kupic angielska wersje ale nie jestem na tyle nieskromna zeby wierzyc ze uda mi sie przeczytac cala bez "czarnych dziur". A poza tym o lol angielska wersja w carrefourze kosztowala 100 zlotych.oczywiste zdzierstwo!
ale co wam powiem to, że ostatnia czę?ć tak naprawde nie rzuciła mnie na kolana... oczywiscie podobała mi sie ale nie zachwyciła. jak dla mnie ciut zbyt wydumane zakonczenie... i dorosły Harry jako ojciec... trudno w to uwierzyc...
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
TrzyDe 




Wiek: 34
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 123
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 21:21   

co do zakończenia się całkowicie z Tob? zgadzam.... miałam wrażenie, że było pisane tylko po to by zakończyć w końcu sagę i jakby nie pasowało swoj? form? do cało?ci
_________________
pozdrawiam serdecznie z domieszk? ironii
 
 
   
^rakkar 




Wiek: 36
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 60
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 1 Luty 2008, 13:20   

[quote="drow(ka)"]
Cytat:
oczywiscie podobała mi sie ale nie zachwyciła. jak dla mnie ciut zbyt wydumane zakonczenie... i dorosły Harry jako ojciec... trudno w to uwierzyc...


Wielkie dzięki za info :-/ :[ ;( :(
_________________
Radio Ławeczka
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Luty 2008, 20:04   

rakkar nie irytuj sie... bo to zadne zakonczenie....Własciwie jak dla mnie ta czę?ć wogóle jest zbędna...wierz mi ja juz dzieki informatorom zanim zaczelam czytac wiedzialam juz kto z kim i gdzie.... ale nie pokryło sie to w wiekszosci ksi?żki wiec nie marudĽ tylko czytaj ...
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
marrek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: st?d
Wysłany: 20 Luty 2008, 13:23   

Mi się wydaje, ze pocz?tkowe czę?ci, to faktycznie ksi?żka dla dzieci. Natomiast kilka ostatnich tomów jest już dużo bardziej poważnych. Szczególnie ostatni tom, w którym główne postacie s? prawie dorosłe.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.