Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Po co komu photoshop i Corel ?
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Grudzień 2006, 23:27   Po co komu photoshop i Corel ?

Witam,

znam obydwa programy graficzne ale po obejrzeniu tego zastanawiam się po co z nich skorzystać jak można takich cudów dokonać w MS Paincie. Zapraszam do obejrzenia tego filmiku naprawdę powala na kolana.



 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 9 Grudzień 2006, 10:28   

Oczywi?ćie, że można! Za czasów podstawówki kiedy na komputerach królował jeszcze Windows 3.11 (jako nakładka na MS-DOS) i niesamowity Windows 95 moja koleżanka z klasy zrobiła kiedy? na informatyce rysunek jakiego? domku w ten sposób, że wszystkim szczęki opadły, ale... ona zawsze była zdolna je?li o rysowanie chodzi. Nie miała wtedy Corel'a, ani Photoshopa do dyspozycji (nie bylo też tabletu tylko zwykła kulkowa mysz made in MS).

Pomijaj?c fakt, że w dzisiejszych czasach robić co? takiego w MS Paint to czysty, nieuzasadniony fanatyzm, to... jest przecież GIMP. Zanim zwolennicy Photoshop'a stwierdz?, że Gimp się do niczego nie nadaje niech najpierw zapoznaj? się z jego możliwo?ciami i obejrz? rysunki w nim wykonywane. Kwestia tego czy się co? potrafi czy nie, no i czy dobrze zna się możliwo?ci i funkcje danego oprogramowania.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
owca 




Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 99
Skąd: Piotrków/ ŁódĽ
Wysłany: 9 Grudzień 2006, 19:36   

Niedawno odkryłem, że powstało co? takiego jak GimpShop. Czyli wła?nie Gimp zrobiony na styl Photoshopa :] My?lę, że jest nawet fajniejszy od zwykłego, ale to chyba kwestia gustu :)
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Grudzień 2006, 10:09   

Jestem pod wrażeniem ... go?ć powalił mnie na kolana tym rysunkiem!!!

Ale np. bez Corela nie wyobrażam sobie pracy z grafik? jak? kolwiek :D
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Grudzień 2006, 12:11   

NieĽle.. jak to zobaczyłam to po prostu aż mi szczęka opadła. Trudno mi było uwierzyć że takie cacko można zrobić w zwykłym Paincie :D No ale jak widać można, tylko, że do zrobienia takiego dzieła potrzeba też zdolno?ci artystycznych :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 28 Styczeń 2007, 02:50   

Ozer napisał/a:
Ale np. bez Corela nie wyobrażam sobie pracy z grafik? jak? kolwiek :D
corel jest bardziej do grafik wektorowych. Ale nie powiem ma spore możliwo?ci ja przeważnie nim się bawiłem jak potrzebowałem cokolwiek zrobić.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Wrzesień 2007, 18:39   

Widziałem ten filmik już jaki? czas temu i na poczatku jako? nie mogłem uwierzyć,że to naprawde jest paint. A tu psikus... Jesli kto? nie interesuje się grafika i nie ma zdolno?ci i widzenia przestrzennego to nie bedzie raczje w stanie wykonac tego typu pracy.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
~Agressiva 




Wiek: 37
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 73
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: 4 Grudzień 2007, 07:45   

Filmik jest ?wietny, wielki respect dla osoby, która do takiego stopnia potrafi wykorzystać Painta.

Ja generalnie i tak preferuję PS'a - kwestia przyzwyczajenia i zapotrzebowania oczywi?cie. Równie dobrze inna osoba może powiedzieć, że Corel też jest dobry - szanuje to i nie neguje tego typu opinii.
Jednak PS jest moim głównym narzędziem i w pracy w domu ;) Projekty tworzę na grafice rastrowej, gdybym bawiła się w DTP oraz projekty typu logotypy etc to musiałabym mimo wszystko używac Corela lub Illustratora - jak na razie tego nie potrzebuj?, ale nie wykluczam, że w przyszło?ci może się to zmienić.
_________________
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Kwiecień 2008, 18:43   

Agressiva, nie do końca wiem o jakich programach napisała? no ale ok :)

Co do filmiku, to jestem pełen podziwu,że jeszcze s? ludzie którzy potrafi? tak wykorzystać program, który dla nas szarych użytkowników jest bez użyteczny. Pierwsze poci?gnięcia wygl?dały jak by były malowane na tablecie a reszta paintem ale mogę się mylić.
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
Duncan 



Wiek: 35
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Piotrków
Wysłany: 10 Luty 2009, 17:07   

Co do większych możliwo?ci PS czy Corela nad Gimpem oczywi?cie to nie jest prawd?. Bo i w gimpie jest bardzo, bardzo dużo różnych potrzebnych filtrów itd. Ale PS (corela nie znam) jest po prostu przemy?lany, wszystko jest na swoim miejscu, różne skróty, panele z podgl?dem... do najpotrzebniejszych funkcji można się dostać jednym/dwoma kliknięciami. To - moim zdaniem - jedyna wyższo?ć komercyjnych programów graficznych.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.