Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Co teraz czytacie ?
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 9 Styczeń 2007, 07:18   Co teraz czytacie ?

W celu sprawdzenia jak to jest z t? młodzież?, taki temat ;)

ja w obecnej chwili jestem w trakcie czytania Kompani Braci Stephen E.Ambrose, na podstawie które został nakręcony słynny serial o tym samym tytule.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
x) 




Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: mam to wiedzieć ?
Wysłany: 9 Styczeń 2007, 10:33   

Ja od trzech dni czytam ksi?żkę napisan? pod redakcj? Henrika Eberlego i Mattihiasa Uhla, której tytuł to " Teczka Hitlera " : ) Polecam wszystkim, jeżeli lubi? dowiedzieć się troche więcej, niż wiedz? inni : )
_________________
Blog 0/o

MySpace, mój oczywi?cie [lanssss] 0/o
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Styczeń 2007, 15:58   

x) napisał/a:
" Teczka Hitlera "


Lubię ksi?zki dotycz?ce lat wojennych, ale jako? nie był bym w stanie przekonać się do ksi?żki o największym tyranie ?wiata... Mam wstręt do jego osoby...
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Styczeń 2007, 16:45   

ja jak narazie czytam ksi?zki ze szkoły :P ale mam w domu 3 czę?ci: "Tożsamo?ci Bourne'a", "Krucjata Bourne'a", "Ultimatum Bourne'a" i mam zamiar je przeczytać ale po sesji :)
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Styczeń 2007, 18:49   

Tzn ogl?dałem 2 pierwsze czę?ci nie miałem okazji czytać ksi?żki, ale o ile się nie myle to ksi?żka jest na podstawie filmu chyba :]
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 11 Styczeń 2007, 21:22   

ja czytam teraz "Kartoteke" Różewicza... zaskakuje mnie... wczesniej czytałam "Kartoteke rozrzucona" i moim zdaniem jest lepsza... w koncu powstala na skutek zmiany czasu :)
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
***Anu?|*** 




Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 121
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 11 Styczeń 2007, 22:04   

Obecnie czytam "Folwark zwierzecy "G. Orwella czytałam już 1984 i powiem ze bardzi interesuję mnie ksiazki które napisał Orwell ....zreszta pisze na postrawie tych ksiażek prace licencjack? wiec to chyba dlatego ......zamierzam jeszcze przeczytać "W chołdzie Katalonii" tez Orwella ale to pożniej.... :)
_________________
Próbny Podpis :D
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 06:10   

***Anu?|*** napisał/a:
"Folwark zwierzecy "
o ile się nie mylę to ta ksi?zk? jest omwaiana w liceum...

stacha napisał/a:
ja czytam teraz "Kartoteke" Różewicza
znam jedynie jego nieliczne wiersze
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
***Anu?|*** 




Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 121
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 10:32   

Neo napisał/a:
o ile się nie mylę to ta ksi?zk? jest omwaiana w liceum...

Masz racje ta ksiazka jest teraz w programie nauczania jezyka polskiego z liceum .....ale niestety za moich czasów w liceum nie omawiałam tej ksiazki i dlatego j? czytam ....oczywi?cie w wersji orginalnej .
_________________
Próbny Podpis :D
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 11:25   

***Anu?|*** napisał/a:
.....ale niestety za moich czasów w liceum nie omawiałam tej ksiazki


Tzn mnie się wydaje,że ja to omawiałem w Liceum a jestem przecież wcze?neijszy rocznik. Być może nie wszytskie szkoły miały przewidzian? ta ksi?zke w programie.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
ar2rro77 




Wiek: 46
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 92
Skąd: Scotland
Wysłany: 17 Styczeń 2007, 22:22   

A ja zacz?łem wła?nie czytać: "Zbuntowane Życie" Penny'ego Rimbauda.
Rimbaud był założycielem legendarnej grupy CRASS, która zapocz?tkowała ruch peace-punkowy na ?wiecie.
Polecam wszystkim zainteresowanym kontrkultur?. Ciekawa ksi?żka.
_________________

 
 
   
Remio 




Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 10 Luty 2007, 23:37   "|lady rysich pazurów"

Ja proponuję ksi?żkę dla każdego, na każdy wiek. Pod tym tytułem "|lady rysich pazurów", kryj? się losy młodego bohatera ,Milewskiego,młodego chłopca który zaraz po II Wojnie |wiatowej, stara się odszukać własnego ojca, będ?cego w Wojsku Polskim, który zamiast wracać do domu z zakończonego frontu, zostaje aby walczyć z "banderowcami", łobuzami grasuj?cymi w Bieszczadach. Ksi?żka ukzuje wielk? miłó?ć syna do ojca, ciężkie czasy po wojnie zwłaszcza chodzi tu o ludzi, żyj?cych w Bieszczadach, ich tragedie, morderstwa jakich dokanali na nich banderowcy. Ksi?żkę, można okrzykn?ć mianem, przygodowej jak i powojennej.
Serdecznie polecam :)
 
 
   
Efelynka 




Wiek: 37
Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 15 Luty 2007, 20:00   

A ja czytam ksi?żke pt. "Access". Osobie?cie nie polecam jej nikomu :D Szkoda czasu na pierdoły :D Chyba każdy wie o czym to jest . . . ale je?li nie to Wam powiem :)
Jest to ksi?żeczka o tworzeniu baz danych . . . :)

Osobi?cie polecam ksi?żke Hans'a Fallada "Każdy umiera w samotno?ci". Hans przedstawia w niej starsze małżeństwo, które w roku 1940 wypowiedziało wojne faszyzmowi i przez dwa lata prowadziło j? na własn? rękę.

Pozdrawiam :*
_________________
. . . . . : : : : : :) : : : : : . . . . .
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Kwiecień 2007, 18:43   

Ogólnie jako? mało ksi?żek czytam ale ostatnio miałem okazje przeczytac ksi?żke pt. "po słowiczej podłodze". Słowicza podłoga - uguisu-bari - otacza centraln? czę?ć zamku rodu Tokugawa w Nijo, gdzie mie?ciły się komnaty feudalnego władcy. Cedrowe deski, l?ni?ce i gładkie niczym jedwab, zostały położone w taki sposób, że przy najmniejszym nacisku wydaj? dĽwięk przypominaj?cy ?piew japońskiego słowika. To zapora, przez któr? nie prze?lizgnie się najzręczniejszy ninja. Jest to pierwszy z 3 tomów Opowie?ci rodu Otori. Zachęcam do przeczytania ;)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
^Różowa Tina 




Wiek: 35
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Bełchatów City :)
Wysłany: 19 Kwiecień 2007, 20:10   

"J?dro ciemno?ci" na polski :lol2:
 
 
   
bogusia 




Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lip 2006
Posty: 43
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Kwiecień 2007, 07:52   

Marlenka napisał/a:
a jak narazie czytam ksi?zki ze szkoły :P ale mam w domu 3 czę?ci: "Tożsamo?ci Bourne'a", "Krucjata Bourne'a", "Ultimatum Bourne'a" i mam zamiar je przeczytać ale po sesji :)
siostrzyczko zapomniała?, a saga " grzech pierworodny"?? sama jej nie czytam czyż nie :) hihi
_________________
BUZIACZEK :D
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Kwiecień 2007, 12:26   

bogusia napisał/a:
saga " grzech pierworodny"
:lol2: hehehe no tak nasze romansidło :D
_________________

 
 
   
bogusia 




Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lip 2006
Posty: 43
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Kwiecień 2007, 13:39   

Marlenka napisał/a:
nasze romansidło
siostra jekie romansidło? zagranic? to bestseller!!! polecam :)
_________________
BUZIACZEK :D
 
 
   
kosmo 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: z daleka ;-)
Wysłany: 24 Maj 2007, 06:12   

Desperacja ;-)
 
 
   
Brzydula:P 




Wiek: 37
Dołączyła: 21 Maj 2007
Posty: 5
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 26 Maj 2007, 20:51   

Cytat:
Desperacja ;-)
ale co desperacja?? ja czytałam szanowne koleżanki sage i super w szczególno?ci cygan "Jo" sexsy :)
_________________
heyah :D
 
 
   
kosmo 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: z daleka ;-)
Wysłany: 27 Maj 2007, 15:06   

Brzydula:P napisał/a:
Cytat:
Desperacja ;-)
ale co desperacja?? ja czytałam szanowne koleżanki sage i super w szczególno?ci cygan "Jo" sexsy :)

To aktualnie czytam ;-) Starsza ksi?żka Kinga - film niedawno też wyszedł na podstawie tegoż;-)
 
 
   
SaGa 




Wiek: 34
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 195
Skąd: PTB
Wysłany: 20 Czerwiec 2007, 21:43   

Obecnie mam wakacje przedmaturalne i czytam sobie lektury :D Wiem, że istniej? opracowania i streszczenia, ale jako? wolę najpierw wolę przeczytać ksi?żkę, a dopiero póĽniej te wszystkie ?ci?gawki .. ;)
_________________
.nie wszystko co pozytywne jest realne. ;|
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 25 Czerwiec 2007, 06:30   

SaGa napisał/a:
Obecnie mam wakacje przedmaturalne i czytam sobie lektury


porzadna uczennica nie ma co :D

Ja chyba wreszcie zabiore sie za czytanie Tolkiena, ale jako?ć nie bardzo mi to wychodzi :D

A Kinga nie lubie tworzy dziwny klimat grozy który jako? do mnie nie przemawia.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
ar2rro77 




Wiek: 46
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 92
Skąd: Scotland
Wysłany: 5 Kwiecień 2008, 00:06   

"Prowadził nas los" autorstwa Kingi Choszcz i Radosława "Chopina" Siudy.
Niesamowita ksi?żka o pięcioletniej podróży autostopem dookoła ?wiata...
Każdy Podróżnik, Globtroter, Włóczęga, Autostopowicz (!) powinien j? znać!
_________________

 
 
   
Ada 




Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 145
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 14:56   

ar2rro77 , a nie wiesz czasem czy dostane t? ksi?żke w naszej Bibliotece ?
 
 
   
TrzyDe 




Wiek: 34
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 123
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 08:22   

"Tajemna historia Lucyfera" polecam ludziom lubuj?cym się w odkrywaniu utajnionych faktów na temat ko?cioła.
_________________
pozdrawiam serdecznie z domieszk? ironii
 
 
   
marcino 




Wiek: 39
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 10
Skąd: Berlin-Schönefeld
Wysłany: 25 Grudzień 2008, 12:38   

Ci co lubi? mieszankę powie?ci historycznych i kryminałów, musz? sięgn?c po serię ksi?żek o przygodach Erasta Fandorina autorstwa Borysa Akunina. Jak dot?d przeczytałem 8 z 11 przetłumaczonych na polski ksi?żek z tego cyklu i nie jestem zawiedziony. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Erast_Fandorin
 
 
   
ar2rro77 




Wiek: 46
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 92
Skąd: Scotland
Wysłany: 2 Marzec 2009, 11:29   

Dawno nic tu nie dopisywałem więc teraz kilka ksi?żek naraz:
1. "na luzie":
- Łukasz Gołębiewski "Xenna moja miło?ć", "Melanże z Żyletk?" oraz "Disorder i ja" - trylogia.
Ksi?żki można stre?cić w jednym ha?le: Sex, Drugs and... Punk Rock" wszystkiego tu pod dostatkiem a czasami wydaje mi się że nawet w nadmiarze :) . Co niektórzy porównuj? te ksi?żki z twórczo?ci? Ch. Bukowskiego.
2. "poważniejsze":
- George Orwell :
"W hołdzie Katalonii" - ksi?żka po?więcona wojnie domowej w Hiszpanii w latach 1936-39
"Na dnie w Paryżu i w Londynie" -Powie?ć autobiograficzna barwnie opisuj?ca życie ludzi z nizin społecznych Londynu i Paryża pod koniec lat 20 ubiegłego stulecia. Zreszt? mogę w ciemno polecić wszystkie jego ksi?żki.
- Max Cegielski :
"Masala" - Pierwsza jego ksi?żka po?więcona jest podróży do Indii. Bohater po rocznym detoksie wyrusza w półroczn? podróż do Indii. Wyjazd jest poniek?d ucieczk? przed ?wiatem w którym żył bohater przed swoim detoksem.
"Pijani Bogiem" jest natomiast ksi?żk? po?więcon? Pakistanowi oraz Islamowi a zwłaszcza jego mistycznemu odłamowi: sufizmowi.
Za wydawc?:"Odwiedzaj?c rodzinę Sainów, bębniarzy z Lahore, którzy graj? tradycyjn? muzykę podczas sufickich ceremonii religijnych, autor zanurza się coraz głębiej w różnorodno?ć muzułmańskiego ?wiata – tego konserwatywnego i tego postępowego, tego racjonalnego i tego poszukuj?cego prawdy w do?wiadczeniu mistycznym."
3 "na poważnie"
- Wojciech Giełżyński :
"Inne ?wiaty inne drogi" Pasjonuj?ca ksi?żki o różnorodno?ci kulturowej ?wiata, o wadach „jedynych słusznych rozwi?zań” (kapitalistycznych i komunistycznych), o alternatywnych wizjach, pogl?dach, sposobach życia, modelach społeczeństwa i gospodarki. Dobitna krytyka wszystkich tych, którzy chc? ?wiat ujednolicić i narzucić wszystkim jeden sposób my?lenia i jeden styl życia. Pochwała różnorodno?ci, unikalno?ci, rozwi?zań lokalnych, a przy tym zachęta do wymiany do?wiadczeń, współpracy, czerpania z dorobku innych, do rozs?dnie pojętej tolerancji.
Wkrótce dostanę trochę nowych ksi?żek więc znów co? tu skrobnę :)
_________________

 
 
   
Ada 




Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 145
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 17:15   

Teraz nie mam czas una czytanie ksi?żek, co jedynie gazetę :(
 
 
   
ar2rro77 




Wiek: 46
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 92
Skąd: Scotland
Wysłany: 21 Sierpień 2009, 08:24   

Kolejna gar?ć ksi?żek wartych polecenia :)
Naomi Klein - "Doktryna szoku". Jest to kolejny ?wietny bestseller znakomitej autorki "No Logo" - Naomi Klein opisuje jak wolnorynkowe recepty "made in USA" podbiły ?wiat, bezlito?nie i z żelazn? konsekwencj? wykorzystuj?c poddane amerykańskiej "terapi szokowej" kraje i narody.
Przełomowe badania historyczna oraz cztery lata wytężonej pracy dziennikarskiej w strefach dotkniętych katastrofami pozwoliły Naomi Klein na zebranie materiału, który w niniejszej ksi?żce służy jej do obalenia tezy, jakoby globalny kapitalizm zwyciężył w pełni demokratycznie. "Kapitalizm katastrof", czyli prowadzona na potrzeby korporacji międzynarodowych totalna przebudowa zdruzgotanego przez kataklizm społeczeństwa, nie powstał pod wpływem 11 wrze?nia 2001 roku. Naomi Klein stara się wykazać zwi?zki pomiędzy polityk? gospodarcz?, kampaniami wojskowymi typu "shock and awe" oraz finansowanymi przez CIA tajnymi eksperymentami z wykorzystaniem elektrowstrz?sów oraz deprywacji sensorycznej.
Prowadzone w latach pięćdziesi?tych eksperymenty posłużyły do napisania podręczników torturowania wykorzystywanych dzisiaj w bazie Guantanamo.
George Orwell
- "Jak mi się podoba". George Orwell był żyw? antologi? angielsko?ci zarówno dzięki swojemu poczuciu humoru, jak i wyj?tkowej wrażliwo?ci na zróżnicowania klasowe. Choć nigdy nie znalazł się w naszej czę?ci Europy, był zarazem największym spo?ród zachodnich pisarzy, który tak dobrze rozumiał realia totalitarnego ustroju. Pisał doskonałe reportaże i wnikliwe eseje. Jego wielkie powie?ci weszły do języka codziennego. Szlice zamieszczone w tym tomie daj? najwyrazistsze ?wiadectwo gniewnej odwadze my?li Orwella i mrocznym czasom zaczadzenia umysłów ideologiami, kłamstwem i zwykł? ludzk? hipokryzj?.

- "Brak tchu". Powie?ć z 1937 r.; rzecz dzieje się w Anglii, a bohater - gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wy?cigach pokaĽnej kwoty, postanawia wyruszyć w sentymentaln? podróż do Dolnego Binfield, miasteczka swojego dzieciństwa. Niestety, krajobraz miasteczka się zmienił i zamiast sielskiej brytyjskiej prowincji zastaje na miejscu ponur? rzeczywisto?ć zbliżaj?cej się wojny i totalitaryzmu.
Jakub Michalak - "Nie będę wisiał ukrzyżowany. 30 lat punk rocka na Dolnym |l?sku". Ksi?żka liczy ponad 200 stron, i jest opisany w niej kawał zamierzchłej historii okraszony mnóstwem zdjęć i tekstów. Ksi?żka opisuje wszystko co działo się na dolnym |l?sku, od pierwszego punka, i pierwszej kapeli punkowej po takie legendy punk rocka jak Zwłoki, czy pierwszy Sedes. Opisuje pierwsze kroki Wałbrzyskiego Defektu Muzgó, i Jeleniogórskiego Fort BS, s? tam też Zielone Żabki, i wiele, wiele innych kapel które działały na terenie dolnego |l?ska. Wspomniane jest o wszystkim ważnym co w tamtych latach się działo i wszystkich ludziach którzy tworzyli scenę punkow? w tamtym zak?tku Polski.
Szczerze polecam wszystkie w/w pozycje :!:
_________________

 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.