Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe strefy płatnego parkowania.
Autor Wiadomość
DarO Analityk 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Piotrków
Wysłany: 27 Luty 2009, 08:24   Nowe strefy płatnego parkowania.

Witam
Mam takie spostrzeżenie co do nowych miejskich stref parkowania.
Mianowicie np. na ulicy Narutowicza wjazd na chodnik jest realizowany poprzez wysoki krawężnik. Do puki było to za darmo to wiadomo ok, ale teraz jest płatne
Dlaczego miasto chc?c pobierać opłaty nie przystosuje tych miejsc do parkowania. Moim zdaniem można płacić za miejsce parkingowe jeżeli jest to miejsce parkingowe a w tym przypadku chodnik z wysokim krawężnikiem. Jak miasto się na to zapatruje jestem ciekaw. Czy możemy na ten temat wywołać dyskusje publiczn?. Chodzi o merytoryczn? dyskusję i fachowe spostrzeżenia a nie bicie piany. Bo co? mi się wydaje że włodarze miasta chc? w ten sposób zapchać dziurę w budżecie miejskim. Bo opowiadanie że to dla interesantów załatwiaj?cych sprawy trochę mnie nie przekonuje

--
Analityk
_________________
DarO Analityk
 
 
   
ZIBI 



Wiek: 57
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: PIOTRKÓW
Wysłany: 22 Marzec 2009, 18:26   

Masz rację tak to wygl?da. Bulwersuje ta sprawa nie tylko ciebie. Najlepsze jest to, że chodzi facet bez wizytówki i spisuje klientów. Narutowicza jest nie przygotowan? ulic? do parkowania na chodnikach. Zgroza!!!!!
_________________
TOJA
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 15:37   

W takim razie jestem ciekaw na co przeznaczaj? pieni?żki z tych stref. Skoro nie dostosowuj? miejsc na parkowanie.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Sony 




Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 31
Skąd: Gajkowice City :)
Wysłany: 8 Lipiec 2009, 18:44   

18 czerwiec 2009:

Dzisiaj przyszedł do mnie do pracy klient który jest strażnikiem miejskim i wspomniał że w ostatnim czasie miasto ze stref płatnego parkowania uzbierało 200 tysięcy zł! NieĽle co... Sam jestem ciekaw na co ta kasa idzie... Mogłaby na chodniki, wystarczy popatrzeć na D?browskiego :/

EDIT dzisiaj:

W dniu dzisiejszym dostałem mandat za zaparkowanie na chodniku na ulicy D?browskiego.
Parkuję tam od miesi?ca z racji tego że pracuję na tejże ulicy, a 3zł za godzinę codziennie by mnie zrujnowało. Parkomat obejmował jedynie ulicę, chodnika natomiast nie. Piszę w czasie przeszłym ponieważ Piotrkowska Rada Miejska wraz z komendantem policji i komendantem straży miejskiej o bardzo ynteligentnym prezydencie miasta nie wspominaj?c postanowili uchwalić sobie dzisiaj, że parkomaty na terenie całego miasta obejmuj? również chodniki!

Mój współpracownik wręczył mi dzisiaj MANDAT ponieważ na chwilę wyszeł do swojego auta, oczywi?cie On również zawiadomienie dostał w prezencie o uiszczeniu opłaty w wysoko?ci 50zł.

W normalnym cywilizowanym kraju zamiast mandatu człowiek otrzymałby w dniu wprowadzenia ustawy Zawiadomienie typu: "Zawiadamiamy że od dnia 8 lipca 2009 roku parkomaty obejmuj? również parkowanie na chodnika w zwi?zku z czym prosimy o uiszczanie opłaty w parkomacie za postój, w przeciwnym wypadku nieopłacony postój grozi mandatem."

Jednak Polska jest nawiedzonym i nienormalnym krajem zatem najlepiej karać mandatami a niech się ludzie naucz?, nieważne, że nikt o niczym nie wiedział i godzinę temu się zmieniły przepisy.

W dniu jutrzejszym wybieram się na Jagiellońsk? 10 w celu ODWOŁANIA, a jeżeli moje odwołanie zostanie rozpatrzone negatywnie to zapraszam przed SˇD.

Miasto ma obowi?zek powiadomić o wszelakich zmianach, a nie karać nagle każdy samochód który na chodniku stoi. Wystarczyłoby aby w prasie i nie tylko informacja się pojawiła, poza tym nagło?nienie w Radiu Piotrków (vel Strefa FM), ewentualnie informacja na parkomatach. Jednak przedstawiciele miasta wol? wyłudzać pieni?dze.

Jedno wielkie ZŁODZIEJSTWO!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczy i życzę BEZpłatnego parkowania.
_________________
..::Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody ::..

www.ToledoClubPolska.pl - The Best Of :)
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Lipiec 2009, 19:41   

Sony, twoje odwołanie może nic nie dać. Wszystko zalezy jak jest zapisane w uchwale. Czy wchodzi w życie z dniem podpisania,innym okre?lonym terminem lub też je?li w ogóle nie ma okre?lonego terminu, wtedy vacatio legis 14 dni od dnia podpisania uchwały.

Sony napisał/a:
Jagiellońsk? 10


A czemu tam?
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Sony 




Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 31
Skąd: Gajkowice City :)
Wysłany: 8 Lipiec 2009, 20:29   

Neo napisał/a:
A czemu tam?
Tam maj? druczki akurat do odwołania się. Odwołać się wła?ciwie należy do MZDiK na Belzackiej 176, ale pojadę sobie na Jerozolimsk? (do nich kto? przyjeżdża z MZDiK po odwołania m.in.), nawet nie wiem jak jest czynne na Belzackiej, a zaczynam pracę od 10, natomiast BSPP jest czynne od 8 rano.

Mam nadzieję, że Uchwała nie weszła w życie z dniem podpisania, nawet je?li to szkoda że wcze?niej przed podpisaniem nagło?niona sprawa nie została.
Jak dla mnie BARBARZYŃSTWO.
_________________
..::Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody ::..

www.ToledoClubPolska.pl - The Best Of :)
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Lipiec 2009, 10:30   

Sony i jak się sytuacja rozwinęła? ;)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Sony 




Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 31
Skąd: Gajkowice City :)
Wysłany: 14 Lipiec 2009, 17:17   

Z tego co się dowiedziałem na miejscu powiedziano mi, że odbyło się spotkanie wiceprezydenta miasta, komendanta głównego straży miejskiej i policji oraz osób z BSPP (Biuro Strefy Płatnego Parkowania)... Na owym spotkaniu ustalono z dnia na dzień że parkomat chodnik obejmuje i mandaty się posypały :D Czyli nie było żadnej informacji, o uchwale już nie wspominaj?c... Przez telefon inne informacje mi podano i osobi?cie jak się stawiłem też inne, ale mniejsza z tym.

Oczywi?cie złożyłem odwołanie, zapełniłem całkowicie do ostatniej linijki uzasadnienie odwołania i czekam na odpowiedĽ :)

Mało tego... Rozmawiałem z moim klientem, który powiedział mi, że najpierw musz? informację o wprowadzenie w życie takiego przepisu upublicznić w dzienniku regionalnym. Nie wiem czy klient prawnikiem czy radc? prawnym jest or something, ale gadał do rzeczy :)

Jakby tego było mało to ja osobi?cie się zastanawiam czy parkomat prawnie może obejmować chodnik, bo co? mi się wydaje że niekoniecznie... Może kto? z Was wie ?

Pozdrawiam :)

===================
20.07.2009r.

Dzisiaj dostałem pisemko jakoby moje odwołanie zostało warunkowo zaakceptowane.
No i gucio ;)
_________________
..::Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody ::..

www.ToledoClubPolska.pl - The Best Of :)
 
 
   
ata 




Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 71
Skąd: stad
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 17:40   

Jezeli w temacie stref itd. maja byc wprowadzone zmiany ....tzn jedna juz zostala wprowadzona zmienili biuro i miejscówke....a poza tym pierwsze 15 minut ma byc za darmo??? przydalo by sie....
_________________
trzeba robic melanż i sie nie przyzwyczajac....
 
 
   
PaniKa 



Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Piotrków
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 12:28   

No jakby co? drgnęło... Strefa płatnego parkowania przynosi zysk, ale denerwuje ludzi.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.