Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Podaruj dzieciom 1%
Autor Wiadomość
Lady_K 




Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 3
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Luty 2010, 17:52   Podaruj dzieciom 1%



Fundacja GAJUSZ

Dziękujemy za Państwa 1%. Za każdy, ten najmniejszy i największy, bo dzięki ich sumie możemy pomóc tak wielu dzieciom. Trudno w prosty i krótki sposób opisać ile on dla nich znaczy, najłatwiej powiedzieć, że bez Państwa 1% nie byliby?my w stanie zapewnić opieki małym pacjentom Hospicjum Domowego dla Dzieci Ziemi Łódzkiej.

W szpitalu dla dzieci chorych onkologicznie zatrudniamy zespół psychologów, arteterapeutów, pracownika socjalnego, kierowców dla najbiedniejszych dzieci – pomagamy stale, bez przerwy, zawsze gdy jestesmy potrzebni.


Dlaczego 1% jest tak ważny dla Hospicjum


68 złotych na dobę dla 27 podopiecznych - takie były warunki kontraktu z NFZ na 2009 rok.
|redni realny koszt opieki nad dzieckiem to 140 złotych.

Do tego dochodzi fakt, że w województwie łódzkim jest znacznie więcej dzieci, których skrajnie ciężka sytuacja zdrowotna, a często i socjalna, wymaga objęcia natychmiastow?, kompleksow? opiek? hospicyjn?. W 2009 roku pod nasz? opiek? znajdowało się jednorazowo nawet 36 dzieci i ich rodzin, czyli do 9 podopiecznych na naszym całkowitym utrzymaniu.

Miesięczny deficyt Hospicjum to około 90 tysięcy złotych.
Dzięki Państwa wpłatom nie odmówili?my przyjęcia ani pomocy żadnemu dziecku.


Na co przeznaczamy 1%

|rodki z 1% to przede wszystkim cały rok działalno?ci Hospicjum Domowego dla Dzieci Ziemi Łódzkiej, nieustaj?cy dyżur, który trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Największe koszty to zakup leków, sprzętu medycznego, paliwa, zatrudnienie personelu medycznego o najwyższych kwalifikacjach oraz pomoc socjalna dla całych rodzin. Dbamy także o dziecięce marzenia – urodzinowe, ?wi?teczne i te bez okazji.

Jeden procent w hospicjum dla dzieci to przede wszystkim codzienno?ć i zwyczajno?ć, ale też ogromna odpowiedzialno?ć za los podopiecznych i ich rodzin, którzy musz? mieć zapewnione bezpieczeństwo i pewno?ć, że opieka będzie stała i niezawodna. Potrzebujemy pieniędzy przez 52 tygodnie w roku, każdego dnia na opiekę nad umieraj?cymi dziećmi w ich domach.

W tej chwili obejmujemy opiek? 36 dzieci z województwa łódzkiego – to do?ć duży oddział szpitalny. Od pocz?tku działania pomoc u nas znalazło już ponad 120 rodzin.


Każdy 1% podatku jest ważny, nawet ten najmniejszy przekłada się na konkretn? pomoc:


* 80 gr − to sterylne rękawice chirurgiczne
* 2 zł − to litr gazu do samochodu, czyli 10 km drogi do chorego dziecka
* 4,10 zł − to pełna morfologia krwi
* 19,99 zł − to augmentin, antybiotyk zwalczaj?cy infekcję
* 30 zł − to bajka na DVD o jakiej marzy dziecko
* 105 zł − to rurka tracheostomijna do oddychania
* 230 zł − to grasolind – opatrunek parafinowy
dla dzieci chorych na pęcherzycę

Jak 1% tworzy historie naszych dzieci
Ostatnio zmieniony przez Lady_K 17 Marzec 2010, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Luty 2010, 14:58   

Lady_K, jest bardzo dużo OPP na które możemy przekazać 1 % podatku. Szczerze powiedziawszy, to nie bardzo wiadomo ,której go przekazać. Na dzieci, dla głoduj?cych, dla bezdomnych, dla chorych, na wodę itd. itd.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
PaniKa 



Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Piotrków
Wysłany: 3 Luty 2010, 07:36   

Nobody napisał/a:
Lady_K, jest bardzo dużo OPP na które możemy przekazać 1 % podatku. Szczerze powiedziawszy, to nie bardzo wiadomo ,której go przekazać. Na dzieci, dla głoduj?cych, dla bezdomnych, dla chorych, na wodę itd. itd.


Uhum, jest ich mnóstwo. Nie wiem, komu mam oddać moje 13 złotych ;)

Gdyby kto? chciał przejrzeć listę wszystkich organizacji pożytku publicznego b?dĽ sprawdzić czy s? takowe w Piotrkowie (lokalny patriotyzm, a co! ;) ), to warto zajrzeć na portal organizacji pozarz?dowych.
 
 
   
Lady_K 




Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 3
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 21:29   

PaniKa napisał/a:
Nobody napisał/a:
Lady_K, jest bardzo dużo OPP na które możemy przekazać 1 % podatku. Szczerze powiedziawszy, to nie bardzo wiadomo ,której go przekazać. Na dzieci, dla głoduj?cych, dla bezdomnych, dla chorych, na wodę itd. itd.


Uhum, jest ich mnóstwo. Nie wiem, komu mam oddać moje 13 złotych ;)

Gdyby kto? chciał przejrzeć listę wszystkich organizacji pożytku publicznego b?dĽ sprawdzić czy s? takowe w Piotrkowie (lokalny patriotyzm, a co! ;) ), to warto zajrzeć na portal organizacji pozarz?dowych.


Je?li nie wiecie na kogo przekazać pieni?dze, to może zamiast robić to "w ciemno", warto się zastanowić, która fundacja wygl?da na wiarygodn??? Fundacja GAJUSZ niedawno opublikowała raport z wydatkowania 1% za rok 2009 . Dzięki temu możecie zobaczyć na co przekazywane s? pieni?dze.




Tutaj natomiast możecie przeczytać jak 1% tworzy historie dzieci przebywaj?cych pod opiek? fundacji.

Tak czy inaczej 1% to niby tak niewiele, a w rzeczywisto?ci tak dużo , że warto go dobrze rozdysponować.

Pozdrawiam :)
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 22:26   

Ja sie nie przekonałem zbytnio. Je?li mam wybierać wybieram instytucje fundacje/stowarzyszenia działaj?ce u mnie w mie?cie. Mam dużo większy wgl?d w to co robi? niż w przypadku tak dużych fundacji jak Gajusz,które na pewno jako? wspieraja ludzi i ich potrzeby ale spory % i tak idzie do ich kieszonki.
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.