Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Generał Daimos

Jak oceniasz t? bajkę ?
Klasyka. Łza się w oku kręci i słów brakuje.
57%
 57%  [ 4 ]
Super
42%
 42%  [ 3 ]
Była całkiem niezła
0%
 0%  [ 0 ]
Szkoda gadać
0%
 0%  [ 0 ]
Do Bani
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 27 Październik 2005, 16:52   Generał Daimos

Hej

Rok jej wydania to .
Przyznam szczerze, że sam nie wiem, po co piszę tę recenzję. Ci, którzy Generała Daimosa widzieli, jej nie potrzebuj?, pozostali maj? marne szanse na nadrobienie braków. Cóż, niech młodzież zobaczy, na czym się starsze (ehm...) pokolenie wychowywało.

Ale zacznijmy tam gdzie należy, czyli na pocz?tku. ?li i okrutni kosmici napadli na nasz? ukochan? Ziemię. Ich przewaga technologiczna jest oczywista, obrona planetarna rozsypuje się w proch. Naszym jedynym ratunkiem jest ostatni cud ziemskiej my?li technicznej, wielki robot bojowy Daimos i jego młody pilot Kazuya Ryuuzaki. Wspierany przez grupę wiernych przyjaciół, niepomny na przeciwno?ci piętrzone przez szefa obrony planetarnej, ofiarnie spełnia swój obowi?zek względem ludzko?ci. Ale nie tylko: prawdziwym celem Kazui jest stworzenie ?wiata, w którym wraz ze sw? ukochan? Erik?, księżniczk? kosmitów i siostr? głównodowodz?cego ich armii na Ziemi, mógłby żyć w pokoju. |wiata harmonijnej koegzystencji obu ras.

Czas na trochę analizy warsztatowej: Fabuła - bole?nie prosta. Klasyczne romansidło s-f z duż? ilo?ci? wybuchów i scen w stylu "wyciskacz łez". Brak jakiejkolwiek głębi. Grafika - a czego tu się spodziewać? Spójrzcie na datę powstania. Jak na tamte czasy, pewnie była wysokiej jako?ci, ale przy dzisiejszych standardach prezentuje się cokolwiek prymitywnie. Muzyka - tutaj nie ma się do czego przyczepić. Piosenka z czołówki to prawdziwy hit, reszta jej nie ustępuje. Podsumowuj?c: Generał Daimos jest produktem swoich czasów, jednow?tkowy, łatwy w odbiorze, nie najlepszy technicznie.

NO I CO Z TEGO ? To jest Daimos, ?więto?ć, relikwia. Niedoci?gnięcia techniczne nic nie znacz?. Egipskie malowidła też maj? zachwian? głębię i grę ?wiatła. Niech się schowa grafika komputerowa i ponadczasowe przesłania.


Kod:

Małe Info

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok produkcji:1978
Czas trwania:  44×25 min
Tytuły alternatywne:

    * Battle Commander Daimos
    * Toushou Daimos

Studio: Sunrise, Toei Animation
Projekt: Hijiri Yuki
Reżyser: Nagahama Tadao
Scenariusz: Yatte Saburo




_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Listopad 2005, 00:51   

wiesz co Neo ja również to dawno dawno temu oglad?łem heh.
Bajeczka niezła podziwiam do tej pory za pomysł na takiego typu
bajki. Co niektóre obecnendo niczego sie nie nadaja. A tutaj
robudowana fabuła niezłe efekty jak na bajke z tamtych lat.
Recenzja no no niczego sobie. Aż sie wzruszyłem haha
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 13:48   

Helo :P

Tak wogóle to udało mi się zdobyć prawie wszystkie odcinki Generała :) a jest ich 44 z lektorem polskim. Ale jedno małe halo brakuje mi takich odcinków : 11, 12, 27, 28, 41 .Je?li kto? był by w ich posiadaniu lub wie gdzie można je ?ci?gnać bede wdzieczny. Pozdrawiam :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 21:49   

A wiecie co chłopaki? Ja też to kiedy? ogl?dałam :] Fakt - nie wszystkie odcinki ?ledziłam, ale większo?ć na bank widziałam :] Leciało to bodajże na Polonii 1 :D Bajeczka niezła była, sporo się działo, fajne gagi też były :D Tak samo jak i inne bajeczki typu Czarodziejka z księżyca czy Gigi były niezłe :D ale kieeedy to było.. matko..
Michał no to niezł? kolekcję już masz :) Nie dziwię się, bo wiem że uwielbiasz bajki :P zreszt? kto by nie lubił bajek.. ja uwielbiam je ogl?dać :] hmm..dziwne, że tych odcinków nie możesz znaleĽć skoro reszta jest gdzie? na necie.. dziwna sprawa :luka: w każdym b?dĽ razie życzę powodzenia w dalszym szukaniu :P

Pozdrówki :)
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 23:39   

Fakt własnie na Poloni 1 leciały te odcinki, ale jak wiadać nie zostały one zripowane z powodów mi niewiadomych. kolesie którzy ripowali powiedzieli,ze nie zostały te odcinki wemitowane w poloni 1, a jesli mam ogladac to w orginale bez lektora to ja pieknie dziekuje. Bo nic nie rozumiem :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
feety 



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2005
Posty: 279
Skąd: PTB
Wysłany: 13 Luty 2006, 08:29   

Ehhh...! Pamietam jak to sie w podstawówce specjalnie nie szło do szkoły na 8 żeby Daimosa albo Yattamana obejrzeć...! :oczami: :hyhy:
_________________
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Luty 2006, 16:28   

Yattaman :D Królestwo Kalendarza :D Kapitan Tsubasa :D Daimos :D Gigi :D Ahh to były piękne czasy :) Teraz jako? większo?c bajek nie jest w stanie im dorównać. :]
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Luty 2006, 06:51   

DJ to co wypisałe? to prawdziwa klasyka jest :) faktycznie teraz sporo bajek jest wynaturzonych i wogóle nie maj?cych sensu. Patrzac po tym na czym wychowuje się syn mojej znajomej to aż strach patrzeć.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 15 Luty 2006, 21:19   

Fitka masz rację :D :D ja pamiętam jak szybciorem do domu po szkole wracałam, żeby bajki na Polonii 1 ogl?dać :D :D a rodzice mnie do nauki gonili... ale i tak nie szłam, bo najpierw musiałam prze?ledzić dzieje każdej z postaci z bajek tych co wła?nie Michał wymienił w w/w po?cie :P :D jest co wspominać :oczami:
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 16:53   

Teraz Polnia 1 nie jest znana z takich bajek jak kiedy? tylko z Tele zakupów :] , z ciekawo?ci sprawdziłem w telegazecie,ze w godzinach bardzo ale to bardzo porannych nadaje jakie? bajki . Mam na my?li tu godzine 6 rano :D Ciekawe jakie dzieci o tej porze ogl?daj? bajki :|
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 20:57   

Nobody..hmm.. chyba żadne dzieci :D a fakt Polonia 1 to jest typowa stacja telezakupowa :D po prostu jest tragiczna :/
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
$kozak 




Wiek: 38
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 80
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Marzec 2006, 21:28   

Cytat:
Yattaman :D Królestwo Kalendarza :D Kapitan Tsubasa :D Daimos :D Gigi :D

To były piękne bajki. Ile godzin sie spędziło przed TV na ich ogl?daniu. A ile emocji Pamiętam ze nieraz z rado?ci to o Bozym ?wiecie sie zapominało. Czasami powracamy ze znajomymi wspomnieniami to tych bajek. Pozdrawiam rycerzy yattaman
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Marzec 2006, 21:31   

Osobi?cie bardzo utkwił mi Yattaman .. chyba najlepsza - to dlatego, a poza tym to Transformersy też były niezłe ... ehh... ja ce miec znowu 10 lat :D :)
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Marzec 2006, 16:01   

Czyli jak widzę, bardzo duża rzesza ludzi miała okazję ogl?dać te bajki... jak dla mnie s? one o wiele lepsze od naszych polskich i co poniektórych z Cartoon Network :] na którym teraz wychowuje się 90 % dzieci.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Marzec 2006, 16:13   

z polskich to fajny był bolek i lolek ... a pamiętacie może bajke "S?siedzi" ?? Też była mocna... chyba nawet lepsza od baksów itp ...
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Marzec 2006, 15:22   

Ozer, to jest temat General Daimos a nie temat bajki :]

A własnie udało mi sie wejsc w posiadanie pierwszego odcinka Yattamana hehe, kurcze jak sie usmiałem Dr. Dokuro i 3 Drompo heheh. Jesli sie nie myle to autorem Yattamana i Generala daimosa jest jeden i ten sam reżyser... Bo bajki s? na podobnej technice wykonane. Pamietam jeden z tekstów Generala:

"Podwójny Wicher" :D fajnie to brzmi po Japońsku :]
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Lipiec 2006, 00:07   

Udało sie jestem niesamowty :D mam cała kolekcje daimosa od 1 do ostatniego odcinka :) Jesli kto? zainteresowany Zapraszam Serdecznie na seans :P
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.