Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Warszwa
Autor Wiadomość
Mr.Kamil 




Wiek: 40
Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 30 Marzec 2006, 10:20   Warszwa

Warszawa

Budowę Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu rozpoczęto w lipcu 1945 roku. Nawi?zane zostały ponowne kontakty z przedwojennym partnerem - Fiatem. Doszło do podpisania umowy licencyjnej. Na Żeraniu miał być produkowany model Fiata 508 , a następnie 1100. Rozpoczęto prace budowlane. Niestety w 1949 roku , w zwi?zku z sytuacj? polityczna umowa z Fiatem została zerwana. Rz?d podj?ł jednak decyzje o ukończeniu rozpoczętej wdowy i zakupie licencji od Rosji. W styczniu 1950 roku podpisano polsko-rosyjsk? urnowe licencyjna na produkcje samochodu M-20 Pobieda, w ramach której strona rosyjska oferowała pomoc w projektowaniu , budowie , wyposażeniu oraz uruchomieniu seryjnej produkcji.

Licencje zakupiono w Zakładach samochodowych Gorki w Rosji. Pierwowzorem był Ford z 1927 roku. Pierwszy samochód, zmontowany z czę?ci sprowadzonych z Rosji zjechał z ta?my montażowej 6 listopada 1951r. O godzinie 14.00.

Warszawa M20


Warszawa M20 mr 57


Warszawa M20 pick-up


Warszawa Sanitarka


Warszawa 201/202


Warszawa 201 furgon


Warszawa 223/224


Warszawa 223/224 kombi


Warszawa 223/224 pick-up


Warszawa tuning


Narazie mam tylko dwie fotki i jak wam się podoba?
 
 
   
Gosiaczek:P 




Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2006
Posty: 369
Skąd: Z nik?d
Wysłany: 30 Marzec 2006, 12:43   

ni ema to jak stare samochodziki...:)
_________________
"Kochaj i czyń co chcesz ! "
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 15 Lipiec 2006, 15:28   

Poprostu klasyka, królowie szos swoich czasów. Podobaja mi ?ei i to nawet bardzo wersje unowocze?nione Warszaw ale jednak sentyment do orginału pozostaje.



Ta Warszawe widziałem w Piotrkowie na zlocie jak równiez w Warszawie na Bemowie, mam gdzie? jej zdjęcia to zeskanuje i wrzuce wam zobaczycie ja bardziej z bliska.

Pozdrawiam
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.