Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Metanoia p. JPII
Autor Wiadomość
justyna 




Dołączyła: 15 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: obszary północne
  Wysłany: 7 Czerwiec 2006, 14:20   Metanoia p. JPII

Z racji, że 'Imprezy i nie tylko...' to chciałabym powiedzieć parę zdań o nowym tworze muzycznym, który powstał w naszym mie?cie :luka:

Zespół METANOIA p.JPII to ok. 30 chórzystów i zespół w składzie:
pan Jarek Widera - bas
Czarek Utratny - klawisze
Igor Ćwiek - gitara
Mateusz Widera - perkusja

Cało?ć nadzoruje człowiek, który swoim wielkim zapałem i wiar? w to co robi, sprawił, że wszystkim się zachciało i co?z tego w ogóle wyszło - Marcin Obst oraz Agnieszka Wróbel.
Debiut miał miejsce w Stowarzyszeniu Busola (ul. Sienkiewicza) w kwietniu tego roku. Za sob? maj? już koncert w Chorzenicach (k. Częstochowy) a przed soba występ na Ogólnopolskim Festiwalu 'Nadzieja'.
Klimaty - gospel. Ale niech Was to nie zmyli... kto choć raz słyszał zespół TGD, to może sobie wyobrazić, co to za muzyka... Oprócz bardzo wymownego przekazu słownego, znajdziemy tam elementy rocka, popu, bluesa i każdy znajdzie sobie co? dla swojego ucha. No, prawie każdy. A dowodem na to jest fakt, że na koncertach zjawiaj? się ludzie z każdego przedziału wiekowego. Od przedszkolaków po ludzi 'naprawdę' starszych ;)
Je?li kto? chciałby jeszcze przed 'Nadziej?' usłyszeć Metanoię, to bedzie ku temu okazja już 23 czerwca - MOK, ul. Aleje 3-go maja, Piotry 2006. Zapraszamy.
Pozdrawienia!
W imieniu całego zespołu.

Kto? słyszał/widział/słuchał??? Jakie? komentarze?
Zachęcałabym do dyskusji :luka:

pzdr! :)
 
 
   
matylda 




Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 89
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 25 Wrzesień 2006, 23:51   

Jestem fank? TGD od ok. 3 lat. :ok:
Jednego z założycieli i szefa zespołu muzycznego, miałam okazję poznać podczas studiów.
Ogromnie szanuję i podziwiam dorobek grupy. :padam:

Dziwię się, że piotrkowianie próbuj? na?ladować, kopiować innych,
którym nigdy nie dorównaj?.
Czy macie pozwolenie na korzystanie z dorobku TGD?
Jestem jak najbardziej ZA rozwojem muzycznym młodzieży,
ale czy w tym kierunku?
Chyba nie.
Skoro, w nowym pomy?le w/w osób,
przyszła pora na stworzenie grupy na wzór chóru gospel z Bełchatowa,
czy tak kapitalnej - Trzeciej Godziny Dnia,
to może wykorzystać potencjał młodych zapaleńców i stworzyć co? „naszego”, niepowtarzalnego, oryginalnego?!
Jaki sens jest w próbie kopiowania (jakże nieudolnego) grupy tak profesjonalnej?
Czy raduje Was porównywanie i krytykowanie?
Poza tym, grupa TGD poprzez swoj? działalno?ć muzyczn?,
?wiadectwa, warsztaty prowadzi ewangelizację młodzieży.
Jaki cel założyła sobie Metanoia, grupa wybranych z przesłuchań, zdolnych ludzi
(w?ród których s? osoby, które nawet nie chodz? do ko?cioła{znam takowych})?
Powtórzę, jestem jak najbardziej ZA pomysłami muzycznymi,
w których młodzi mog? się rozwijać, kształcić wrażliwo?ć muzyczn?,
doskonalić emisję głosu, czy też grę na instrumentach…
Ale dlaczego tacy wspaniali i zdolni instruktorzy
ograniczaj? się do powielania i tworzenia kopii zespołów,
którym i tak nie dorównaj? ani wokalnie, ani muzycznie? :mur:
 
 
   
RaDiO 




Wiek: 37
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 13:52   

matylda a czy słyszała? kiedy? metanoje ??:/
_________________
How long befor I get in, befor it start befor I begin....
 
 
   
justyna 




Dołączyła: 15 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: obszary północne
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 14:45   

Hym.

Oczywi?cie na pocz?tku chciałam powiedzieć, ze szanuję twoje zdanie, masz do niego prawo... bla bla bla...
Po pierwsze zastanowiłabym się, czy stwierdzenie "nigdy nie dorównaj?" jest tu wła?ciwe... My nie chcemy nikomu dorównywać, to co robimy, robimy dla siebie, nie dla tego, zeby komukolwiek dorównywać... oczywi?cie mamy własne cele muzyczne, ale na pewno nie jest nim dorównywanie innym, ale rozwijanie się i podwyższanie swojego poziomu (muzycznego) na tyle na ile nas stać i na ile mamy do tego ?rodków...
Oczywi?cie takie pozwolenie posiadamy. W innym razie powinni?my wszyscy i?ć za kratki...
Ja oczywi?cie tez jestem za rozwojem muzycznym młodzieży. Aktualnie robimy swój materiał. Na nasze wytłumaczenie moge powiedzieć, tyle że taki wła?nie był zamiar. Mieli?my zacz?ć od "kopiowania" piosenek TGD, żeby móc się od czego odbić. Dzięki temu, że dali?my parę koncertów, ludzie mieli możliwo?ć nas zauważyć... A my mieli?my możliwo?ć poznać dokałdnie to, w co tak naprawdę wchodzimy.
Nie uważam, żeby nasze coverowanie było "jakże nieudolne". Nie jest z nami chyba aż tak Ľle... Wła?nie zastanawiam się, czy nas słyszałas kiedy?.
Cytat:
Czy raduje Was porównywanie i krytykowanie?

yyy... nie zrozumiałam, że niby czego??
Nie jeste?my ludĽmi wybranymi z przesłuchac, poprostu pi?tka ludzi zebrała swoich znajomych i tak się zbieramy już jaki? czas... A załozeniem zespołu Metanoia oprócz nazwojmy to "działalno?ci" muzycznej jest też "działalno?ć" duchowa. Głównym załozeniem zespołu jak sama nazwa wskazuje jest możliwo?ć przemiany duchowej, która (mówię tu w swoim imieniu) odbywa się w nas podczas każdego koncertu i w ten sam sposób oddziaływuje na ludzi, którzy nas słuchaj?. Poza tym mamy rekolekcje wewnętrzne, ale jeĽdzimy też na rekolekcje zorganizowane.
Jest, a w zasadzie była w?ród nas osoba niewierz?ca, ale nikt jej tam nie trzymał, sama chciała, ale to chyba raczej dobrze ?wiadczy o nas... A że kto? nie chce chodzić do ko?cioła... to mi nie wiadomo... Je?li Ci tak mówi, to jest jaki? dziwny:/
Dzisiaj mamy już swój sprzęt, poszerza nam się skład instrumentalny... Działania nieco zwolni?, bo duzo ludzi wyjezdża na studia, ale jako? będziemy sobie radzić...

Mam nadzieję, że zmienisz swoje (jak wywnioskowałam) jednak negatywne zdanie o nas... Proponuje najpierw poznać co? o czym się pisze/mówi, a dopiero potem to komentować.

Z pozdrowieniami.
Justyna.
 
 
   
matylda 




Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 89
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 17:53   

Zapraszasz do komentarzy i opinii a potem krytykujesz mnie za moj? wypowiedĽ?
Chyba nie zrozumiałam w takim razie, jaki był cel założenia tego tematu.
Nie mam w zwyczaju wypowiadania się, je?li nie wiem o kim, b?dĽ o czym mowa.


Podsumowuj?c.
Najbardziej ucieszyła mnie wiadomo?ć, że Metanoia pracuje nad swoim repertuarem.
To wielce optymistyczne. Mam nadzieję, że to dopiero ukaże Wasze wszechstronne muzyczne możliwo?ci i będziecie wspaniale promować nasze miasto. :ok:

Do zobaczenia na kolejnych koncertach.
 
 
   
marco 



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 1
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 24 Grudzień 2006, 13:39   

witam ;)
tak szcerze powiedziawszy to jestem w szoku, że to forum istnieje bo nic mi nie było wiadomo na ten temat....ale niezmiernie mnie to cieszy;-))
co do Matyldy...masz racje kopiowanie jest bezsensu i nie można sie na tym tylko zatrzymac, ale tworz?c co? od poz?tku nie ma możliwo?ci przy tak dużym sk?łdzie zacz?ć od autorskich numerów, a poza tym nie jeste?my profesjonalnymi muzykami..jeszcze;-))aczkolwiek należy d?żyć do znalezienia swojwej drogi rozwoju artystycznego....spotkałem sie nie raz z tgd, mam znajomych w tym zepsole...wiec wszystko jest ok;'-)poza tym w naszym repertuarze znalazły sie też kaw?łki takich zepsołów jak deus meus czy new life m' s? to stylistycznie bardo rózne zepoły a to wszytsko celem znalezienia swojego rodzaju muzyki....kolejna sprawa to nikt z nas nie wzoruje sie na bełchatowskich chórach, należy poatrzec chociażby nawet na rózne rodzaje muzyki jak? wykonujemy...bełchatowskie chóry, naprawde fajnie graj?ce, maj?ce swoj? stylistyke graj? głównie czysty gospel, muzyke chcerze?cijańsk? gran? po angielsku, my natomisat po polsku....poza tym jeszce wróciwszy do "odtwórczo?ci" romawiajac raz z p.marcinem pospieszalski sam mi powiedział ze im o to chodzi, żeby ta muzyka była żywa, była grana...żeby inni mogli się ni? modlić...po to ona jest...ma nas zbliżać do Miło?ci...dlatego tez Metanoia nazywa się Metanoia....zachecam do sprawdzenia co sama nazwa znaczy;-)))
Co do planów to serdecznie zapraszam na 26.12.06 do Akademickiego Ko?cioła Panien Dominikanek na ul.Rycerskiej 3 na godzine 17:00 bowiem będzie można usłsyzeć już pewne próbki własnie działalno?ci twórcej zespołu wraz z nowym, profesjonalnie brzmi?cym składem;-))z pocz?tkikem nowego roku 2007 ruszy strona zespołu www.metanoia.art.pl , Stowarzyszenie METANOIA jest juz w trakcie rejestracji...dużo dobrego sie dzieje...wiec trzeba się cieszyć i dziękowac temu, który to daje;-)))
pozdrawiam serdecznie i Życze prawdziwych |wi?t Bożego narodzenia;-))i Szczęsliwego Nowego Roku;-)))szczególnie wszytskim chórzystom METANOI;-)) ^^
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 28 Grudzień 2006, 13:13   

wtr?caj?c sie...
matyldo-
muzyka gospelowa jest strasznie trudna, zaczeli tak... i moim zdaniem dobrze. Na tym sie ucza i na tym bazuja a w przyszlosci napewno i tego jestem pewna beda robic cos swojego.
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Wrzesień 2007, 20:38   

Słyszałem ich raz i czy jestem pod wrażeniem ? Nie... tak bardzo zachwalacie ich możliwo?ci a jednak jeszcze dużo pracy przed nimi. Moze dlatego tak pisze,że ja słucham czasami gospelu zdeczka innego i porównujac z nim to Metanoia wypada kiepsko. Mam nadzieje,że uda wam się osi?gn?c zamierzony cel.

pozdrawiam
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.