Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Nasza strona
Autor Wiadomość
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 12:24   Nasza strona

Witam z nastepnym temacikiem. Wykupiłem server i jest juz stronka. Narazie jest zrobione tak zeby działało... a z czasem j? rozbuduje. mp3 s?, ksiega wpisów i fanklub :D grafika jest taka sobie albo i gorzej ale sie juz robi... niestety nie mam motorka w tyłku bo jeszcze pracuje i nie jestem w stanie sie rozerwac ale robie powolutku :)

piszcie co by sie przydało jeszcze, jakie zmiany itp. Chetnie posłucham uwag i zmienie có? :)

pozdrawiam Ozer


===>> WWW.PTKGROUP.XU.PL << ===
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 16:25   

Witam,

Fajnie,ze strona już działa :) Chicałem ja obejżeć ale co? nie bardzo mi się to udało. Załadowały sie wszytskie tabelki i tekst ale reszy elementów nie ma. Jest taki kochany komunikat :P :

Kod:
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.


Jak również nie można pobrać teledysków, brak grafiki hehe. Proponuje troszke to dopracować. Pozdrawiam
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 17:57   

Neo, ja sie chyba nie znam ale jak dla mnie to tam wszystko chodzi.....fakt jeszcze trzeba dopracowac ale bedzie niezle...
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
SaGa 




Wiek: 34
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 195
Skąd: PTB
Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 20:19   

No stronka jak na pocz?tkowy rozwój to całkiem całkiem ;) Oczywi?cie jak wiadomo trzeba jeszcze nad tym popracować, ale to pewnie kwestia czasu :D Aa i z takich technicznych to mi się nie wy?wietlaj? u góry obrazki [chyba jakie? co tam powinny być] bo mam kwadracik biały i czerwony krzyżyczek :D Poza tym to wszysytko ?miga elegancko :P
_________________
.nie wszystko co pozytywne jest realne. ;|
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 8 Czerwiec 2006, 21:18   

Uhhh.. na pocz?tku troche zimnem powieje. Strona- technicznie wyj?tkowo do dupy. Po pierwsze nie okre?liłe? nawet kodowania znaków (dla Centralnej Europy powinno to być: iso-8859-2) nie mówi?c tu o braku definicji doctype (np. HTML 4.01 Transitional). Gtafiki w ogóle nie oceniam, bo.... nie załadowała sie. Polecam poczytac troche ksiazek o tworzeniu stron, a konkretnie: CSS według Erica Meyera. Sztuka projektowania stron WWW (jest także druga czę?ć) oraz moim zdaniem obowi?zkowo Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Niestety w przypadku tej drugiej ksi?żki nakład się wyczerpał, ale możliwe, że gdzie? Ci się jeszcze uda znaleĽć w jakiej? księgarni. Ksi?żek zatwierdzonych przez MEN nie polecam, bo od razu nadaj? się do spalenia. Ostatnio wyszła także ksi?żka Zen stosowania CSS. ?ródło o?wiecenia dla projektantów stron WWW, ale tej niestety jeszcze nie miałem w ręku.

Je?li chodzi o cał? resztę, czyli muzykę to... wła?nie słucham "Ciemna strone miasta" i powiem, że dziwna ta wersja. Byłem przy tym jak się Malec pocił przy wokalu i lepiej to wtedy wyszło (bo muzyka w tej wersji lepsza, to fakt). Z drugiej strony, liczyłem także, że będ? do pobrania "Suczki ultrahajper remastered" :] z moim szatanistyczny wokalem w tle :hyhy: (dwie zgrzewski browara, słownie 48piw + 2butelki Whisky wyja?niaj? moj? obecno?ć dla zdziwionych). Swoj? drog?, zdaje się, że w lipcu szykuje się całkiem podobna impreza, więc pewnie się spotkamy. Pozdro ziom :padam:
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 09:56   

kaczy - ja nie zajmuje siem zawodowo stronami www. Pewno mnie stac na cos lepszego, ale jak juz napisałęm komu? - to nie jest popis umiejetnosci tylko ma byc przejrzyste i funkcjonalne. Grafike na gdniach skończe i poprawie błędy z teledyskami.
Jesli uważasz ze jest do kitu to zrób co? :> bardzo chetnie wrzuce na serwer :]
Musicie zrozumiec ze nie mam na głowie tylko stron www ale jeszcze praca, i normalne życie. Nie mówi?c o jakim kolwiek nagrywaniu itp. wiec jesli ci sie nudzi w domu to zrób có? ciekawego chetnie obejrze i wstawie :)

narazie grafika w przygotowaniu i nowe kawałki tysz bed? na dniach :)
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 13:31   

Kaczy pojechałes po cało?ći :] strona jest 4 fun. nie kazdy jest informatykiem i nie musi odrazu wszystkiego umiec. Zrobił jak potrafił i tyle :] Wie co ma poprawić i to napewno zrobi.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 14:45   

Ozer napisał/a:
Pewno mnie stac na cos lepszego

Pewno Cię stać, bo ambitny jeste?...

Ozer napisał/a:
to nie jest popis umiejetnosci tylko ma byc przejrzyste i funkcjonalne

Serwis nie musi być wcale skomplikowany, aby był poprawnie wykonany. Przykład? Prosze bardzo: fcztery.piotrkow.org. Proste jak budowa cepa, a jednocze?nie zgodne z validatorem -> sprawdĽ

Ozer napisał/a:
jesli ci sie nudzi w domu to zrób có? ciekawego chetnie obejrze i wstawie

Najbliższy wolny czas kiedy to będzie mi się nudzić w domu planuje za jakie?... 5lat. Nie ma w tym żadnego sarkazmu, itd. Z ciekawych rzeczy polecam zobaczyć awac2006.com, galeria.piotrkow.org, albo howto.pl - żeby nie było, że tylko dużo gadam. Podałem akurat linki do projektów wykonywanych jako firma, bo stanowi? do?ć dobry przykład- niekoniecznie dlatego, że się chciałem strasznie nimi pochwalić.

Neo napisał/a:
nie kazdy jest informatykiem i nie musi odrazu wszystkiego umiec. Zrobił jak potrafił i tyle

Całe szczę?cie, że nie każdy, bo jak zawsze powtarzam- ?wiat byłby wtedy chory. Moim skromnym zdaniem je?li się już cokolwiek wrzuca do sieci to powinno to reprezentować jaki? tam poziom- inaczej po prostu jedynie za?mieca. To jak z akcj? "dzieci neostrady" któr? opisałe? na tym forum. Dokładnie na tej samej zasadzie jest wła?nie z tworzeniem www przez ludzi, którzy dorwali się do FrontPage czy czegokolwiek podobnego. Razi jak cholera- serio.

Ozer napisał/a:
narazie grafika w przygotowaniu i nowe kawałki tysz bed? na dniach

Czekamy więc na nowe kawałki.
Gwoli wyja?nienia. Nie krytykuję tego co zrobiłe?, bo fajnie, że w ogóle co? Ci się tam zrobić chciało. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na to, że powinno sie też brać pod uwagę jako?ć a nie "jako?". Oprócz poleconych ksi?żek (zdaje sobie sprawę, że wi?że się to nie tylko z wolnym czasem ale i kosztami) polecić mogę Ci jeszcze zapoznanie się z serwisem: csszengarden.com, a także z bardzo dobrym, darmowym programem (wysywig) NVU do tworzenia stron www opartym na silniku Gecko (Mozilla Foundation). Pozdrawiam.
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 16:05   

Stronke zrobiłem i taka chyba zostanie. Mi sie taka podoba. No chyba ze kto? zrobi co? lepszego. Baner wstawiłem i mi sie wydaje ze na siłe nie trzeba upiekszać jej.

Jesli kto? ma jakie? ale do strony chętnie posłucham, lub niech zrobi lepiej :P

pozdrawiam :P
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 16:54   

Ozer napisał/a:
Jesli kto? ma jakie? ale do strony chętnie posłucham

Gratuluje stary. Gorzej się tego zrobić już naprawdę nie dało :) Kodowanie znaków windows-1250, menu w Javie (u mnie sie nie wyswietla, wiec nie da sie przegladac strony) - zrobiles wlasnie chyba wszystkie mozliwe do zrobienia bledy przy projektowaniu stron internetowych. Zrob sobie jeszcze cos takiego:

<!--[if IE]>
-- tu kod strony --
<![endif]-->

wtedy ten serwis bedzie mozna ogladac TYLKO pod Internet Explorerem. Raz jeszcze gratuluje "tfurczego" my?lenia. Koniec z mojej strony, bo do czego? takiego co wła?nie zaprezentowałe? to naprawde szkoda słów. Za umieszczanie czego? takiego w sieci powinno się obcinać jaja!
Pozdrawiam (mimo wszystko).
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 19:49   

wiec drogi przyjacielu mówie zrób lepiej! jak ci java nie chodzi to se zainstaluj :P

ja nie jestem wybytnym specjalist? w www:P zrobisz co? lepszego chętnie wstawie zamiast tego!
widzisz nie można znać sie na wszystkim ... np. na robieniu muzyki też bym ci mógł wiele powiedzieć o ewentualnych błędach ...


POZDRAWIAM :zly:
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 20:48   

Ozer napisał/a:
wiec drogi przyjacielu mówie zrób lepiej!

Projektowanie serwisów internetowych, oraz administracja serwerami linuksowymi to akurat moja praca. Nie mówię tu o prostych stronkach w czystym html bo takich nie robie, ale o bardziej zaawansowanych rozwi?zaniach opartych o php i bazę danych, dla przykładu kilka stworzonych przez nasz? firmę projektów: awac2006.com (oficjalny serwis Mistrzostwa |wiata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced, Radom' 2006), abracadabra.pl (trasa koncertowa Abracadabra Gothic Tour'2006), galeria.piotrkow.org (Galeria Bezdomna- edycja w Piotrkowie Tryb.), wystawa.piotrkow.org, oraz wiele innych projektów dla firm, np. jeden z ostatnich projektów mark-bud.pl (firma budowlana). Więcej znajdziesz na: dust.pl/portfolio. Sam oceń, czy te projekty s? lepsze, czy nie.

Ozer napisał/a:
jak ci java nie chodzi to se zainstaluj

Menu nie robi się w Javie. Udzieliłem Ci kilka rad i podałem linki do Ľródeł gdzie znajdziesz więcej informacji, ale skoro masz to gdzie? to chyba nie ma tu o czym rozmawiać.

Ozer napisał/a:
na robieniu muzyki też bym ci mógł wiele powiedzieć o ewentualnych błędach ...

Różnica polega jednak na tym, że ja nie tworze muzyki. Znasz zreszt? mój stosunek do HH. Chcesz się wypowiadać na temat muzyki... znasz nuty, umiesz grać na jakim? instrumencie? Ja przez 6 lat grałem na fortepianie.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Czerwiec 2006, 20:55   

kaczy, spoko projekty luz! Widzisz ja sie naogół nie zajmuje www wiec też sie nie czepiaj szczegółów! Tyle ludzi robi dużo gorsze www a ty akurat do mnie!

A na instrumencie umiem grac i nuty (moze nie super) ale troszke znam :P :D
 
 
   
Carlos
[Usunięty]


Wysłany: 10 Czerwiec 2006, 10:34   

Ozer jeden z moich Hommie's powiedział że jak chcecie to może wam stronke zrobić ... ;) ale to zalezy od was i jego wolnego czasu ...
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Czerwiec 2006, 16:24   

carlos - spoko luzik zależy co i jak zrobi - strone poprawiłem ... i my?le ze teraz jest oki :)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.