Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
[ Recenzja Sprzętu] H5
Autor Wiadomość
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 15 Sierpień 2006, 22:52   [ Recenzja Sprzętu] H5

Witam widze ciekawy dział wiec trzeba nim troszke ruszyc :)

Na wstępie o sprzecie... Mam troszke styczno?ć z aparatami kamerkami itp... oraz mozliwo?ć popatrzeć co potrafi?. Ostatnio wpadł mi w rece aparacik, mianowicie:
Sony DSC-H5. Sony nie wiem czy wszyscy wiedz? poł?czył sie jaki? czas temu z Minolt? (jesli chodzi o aparaty "pol profesjonalne". Cena ok. 2000zł. Nie bede sie rozpisywał na temat wszystkich funkcji bo my?le ze za dużo.
7.2 mln. pikseli, obiektywy Carl Zeiss, 3" wyswietlacz 12x zoom optyczny itd...
Powiem tylko wrażenia z testów!

Jesli chodzi o sam? jako?ć zdjęc nie ma do czego się przyczepić...
Najwieksze wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia z odległo?ci PÓŁTORA CENTYMERTA od karty w 100% ostre! Widać normalnie tusz drukarski !!!!

Jedyn? barier? chyba jest cena, chodĽ i tak mysle ze nie jest zbyt wygórowana co do jako?ci, oraz drogie akcesioria....

:)




Tyle moich wrażen :)
Ostatnio zmieniony przez Neo 17 Sierpień 2006, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 17 Sierpień 2006, 07:30   

Ozer napisał/a:
zdjęcia z odległo?ci PÓŁTORA CENTYMERTA od karty w 100% ostre! Widać normalnie tusz drukarski !!!!

osz!!!! to musi byc cacko....
ale to cyfrówka jest??
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 17 Sierpień 2006, 08:04   

stacha, lustrzanka cyfrowa :)

** Dodano: Czw 17 Sie, 2006 **
Ozer,
sprzęt naprawdę pierwsza klasa z tego co o nim czytałem , ja osobi?cie testowałem Nikona D50 mojego kolegi :)
( mnie jak narazie na takiego nie stać nio ale w niedalekiej przyszło?ci ;) )
w prasie fachowej uznany został za jedn? z najlepszych lustrzanek cyfrowych na ?wiecie podaję link gdzie można poczytać o tym aparacie :
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3137&p=2
postaram się zamie?cić kilka zdjęć z tego aparatu to będzie można Sobie zobaczyć i ocenić jednocze?nie pozdrawiam :)
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Sierpień 2006, 10:54   

stacha, tak cyfrówka... ale do lustrzanki piterr27, to jej jeszcze troszke brakuje!! nie zmienimuy np. mu obiektywu... nie ta jako?ć zdjęć co z lustrzanki ... i lustrzanki dobrej klasy zaczynaj? sie od 3 tysi :)
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 17 Sierpień 2006, 22:34   

Ozer,
Ozer napisał/a:
piterr27, to jej jeszcze troszke brakuje!! nie zmienimuy np. mu obiektywu... nie ta jako?ć zdjęć co z lustrzanki ... i lustrzanki dobrej klasy zaczynaj? sie od 3 tysi :)


mówisz o Sony czy o Nikonie D50?
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Sierpień 2006, 09:38   

piterr27, o sonówce :)
Wiesz dobra lustrzanka to wydatek ok 2500 - 3000 tys. zł, gdzie konieczna jest wymiana obiektywy, a dobre obiektywy z zoomem ok 10x to koszt następnych 2 - 3 tysięcy :)
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 11 Listopad 2006, 13:34   

Ozer, dokładnie zgadzam się, ale co zrobić , chcesz się bawić w te klocki bardziej na poważnie trzeba wydać te kilka tysięcy złotych, wszystkie braki w tanich aparatach cyfrowych wychodz? natychmiast , chodĽ z drugiej strony s? teraz takie programy do obróbki zdjęć, że zapewne ciężko zwykłemu Kowalskiemu odgadn?ć czy to prawdziwe czy już przeróbka :)
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Listopad 2006, 22:42   

piterr27, w sumie to H5 czy FZ7 SP501 czy SP500 to aparaty półprofesjonalne... Jedyn? wad? jest kiepski manual ... wszystko praktycznie w automacie chodzi... zdjęcia w sumie to s? wcale nie gorsze :D
 
 
   
~Agressiva 




Wiek: 37
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 73
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: 23 Listopad 2006, 20:39   

sony to nie jest cacko,z tego wzgledu, że przekłamuja kolory niebieskie i magenty,
przełom zacznie się dopiero od Sony A100 alfa, bo Sony wykupiło technologię Konici Minolty.
_________________
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 28 Listopad 2006, 23:15   

Agressiva, bawiłem sie ostatnio alpha 100 sonego ... nic ciekawego, długa reakcja aparatu jest... je?li chodzi o lustrzanki napewno lepsze będ? canony lub nikon :)


z tego co słyszałem Fuji niezłe lustrzanki robi :)
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 29 Listopad 2006, 17:57   

Ozer,
Nikony to fajne aparaty i robi? super zdjęcia, bawiłem się różnymi lustrzankami i według mnie Nikon i Canon to w tej chwili dwie najlepsze firmy na rynku, tylko niestety cenowo stoj? troszkę wyżej niż inne lustrzanki , no ale niestety trzeba płacić za firmę.
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
~palmiak 




Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 9
Skąd: Uć
Wysłany: 4 Grudzień 2006, 11:10   

Czy ja wiem czy cenowo odstaj? od reszty? Canona 350d można kupić już za bardzo rozs?dne pieni?dze. Gorzej jest z obiektywami oryginalnymi. Tu już Canon zdziera. Na szczę?cie zawsze pozostaj? Sigmy, Tamrony etc.

Nikon już jest droższy. Choć na pewno nadrabiaj? to trochę lepszy kitowym obiektywem (18-55 Canona to jest jaka? pomyłka).
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Grudzień 2006, 19:20   

Zauwazyłem,że jego cena plasuje się tak około 1500 zł :]

Ma aż 7.2 mln pikseli to robi wrażenie, zoom optyczny ma identyczny jak Panasonic Lumix FZ7 ^^ . Pocz?tkuj?cy użytkownicy z pewno?ci? doceni? now? funkcję przewodnika po funkcjach i ikonach, która wy?wietla na ekranie LCD informacje o podstawowych funkcjach aparatu, takich jak lampa błyskowa, tryb makro czy samowyzwalacz. W nowych aparatach Sony zaproponowano funkcję korygowania jasno?ci obrazu (EV). Umożliwia ona szybkie i sprawne zmienianie automatycznie nastawionej ekspozycji, bez potrzeby wy?wietlenia menu. Najlepiej jest używać jej podczas zdjęć pod słońce i w pochmurne dni, po wy?wietleniu histogramu. Menu ekranowe zawiera ponadto przyciski „ja?niej” i „ciemniej”, które ułatwi? wykonywanie zdjęć pocz?tkuj?cym użytkownikom. Nowa koncepcja obsługi i wydzielony przycisk „Play” umożliwiaj? sprawdzanie zdjęć bez wy?wietlania menu. Warto wspomnieć o tym, że przy wybieraniu wielko?ci obrazu system menu podpowiada optymaln? wielko?ć odbitki oraz liczbę zdjęć, które zmieszcz? się w pamięci.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.