Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy z pol-net'em
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 10:40   Problemy z pol-net'em

Witam,

już od długiego czasu możemy zaobserwować problemy z jednym z dostawców internetu w Piotrkowie jakim jest Firma Pol-Net. Wiadomo, s? przewidzane jakie? tam chwilowe awarie ale od Wakacji dzieje się to nagminni i uniemozliwa korzystanie z usługi providera. Od sierpnia pisanie meili kończy się jedynie głuchym echem. bo nie otrzymałem żadnej odpowiedzi zarówno jak jak i wielu innych użytkowników. Swojego czasu istniała grupa dyskusyjna news.pol-net.com.pl i jako? od hmm dobrego pół-roku on nie działa. A wiele osób z niego korzystało w tym równiez i ja.
Sporym zainteresowaniem cieszył się serwer Counter-Strike 1.6 , i od końcówki lipca gdy zmieniła się osoba zarzadzaj?ca tym serwerem nie ma możliwo?ci aby na nim pograć. Również i w tej sprawie pisali do head admina osoby które były tam adminami. Nikt nie raczył im odpisać. Miałem okazję rozmawiać z jednym z Informatyków firmy pol-net w sierpniu i powiedział ,że tym również się zajmuj?. Min?ł miesi?c i 0 efektu.
Id?c dalej firma oferuje drugie pasmo jakim jest pasmo proxy, a ono działa jak chce w ostatnim czasie strony ładuja sie po 5 minut lub wcale.

Podobno planowane jest zwiększenie predko?ci przepustowo?ci ł?cz. Moje pytanie brzmi kiedy ? Firma UPC oferujaca internet "Chello" . Która do końca wrze?nia planuje zwiększyć prędko?ć pobierania danych w przypadku chello easy wzro?nie o 100% do 512 kb/s, a chello light o 50% do 1,5 Mb/s. Proces zwiększania prędko?ci już się rozpocz?ł i obejmie wszystkich klientów chello easy i chello light, którzy zyskaj? szybszy dostęp do internetu w ramach dotychczasowej opłaty abonamentowej. Pomimo tego,że firma posiada ograniczenia w ?ciagnietych danych bardzo dużo osób podpisuje z nimi umowy. Również moji znajomi posiadaj?cy w obecnej chwili internet z pol-net'u rozważaj? możliwo?c przej?cia na chello.

Czy wreszcie zostanie co? zrobione w celu naprawienia tego wszystkiego ?

Co wy s?dzicie na ten temat. Zapraszam do dyskusji.

_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 12:31   

Neo napisał/a:
Id?c dalej firma oferuje drugie pasmo jakim jest pasmo proxy, a ono działa jak chce w ostatnim czasie strony ładuja sie po 5 minut lub wcale.

Mam się ?miać, czy płakać? Squid to nie drugie pasmo tylko cache. Poza tym ma prawo nie działać- jest to usługa opcjonalna i tyle, głównie po to, aby zmniejszyć ruch na ł?czu operatora.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 17:49   

kaczy napisał/a:
Poza tym ma prawo nie działać- jest to usługa opcjonalna i tyle, głównie po to, aby zmniejszyć ruch na ł?czu operatora.


Skoro już się ja oferuje klinetom powinna działać bez zarzutu. Dzieki zaferowaniu proxy chcieli przyci?gnać tym ludzi. A osostatnio to raczej lduzie rozgladaja sie za innym providerem.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 21:03   

Neo, masz racje ... poza tym nie potrzebnie przyzwyczajaj? do niektórych rzeczy. Ja osobi?cie nie moge narzekać ... przerwy w dostępie do netu miałem 2 razy dzi? i ok miesi?c temu. Poza tym wszystko OK. :) (chyba ze akurat nie zauważyłem bo mnei nie było).

Wielkie ALE mam o serwer CS!!! Po co robili i zlikfidowali ? to jest bez sensu. Jak sie co? robi to pilnowac tego !!!!
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 08:22   

Neo napisał/a:
Skoro już się ja oferuje klinetom powinna działać bez zarzutu. Dzieki zaferowaniu proxy chcieli przyci?gnać tym ludzi. A osostatnio to raczej lduzie rozgladaja sie za innym providerem.

Jako? nie zauważyłem, aby w?ród moich znajomych kto? się rozgl?dał za innym providerem maj?c już ł?cze z PolNetu. Jak Ci się nie podoba to zmień dostawcę i tyle. Nawet na Neostradę (maj? jakie? super "promocje").

Ozer napisał/a:
Neo, masz racje ... poza tym nie potrzebnie przyzwyczajaj? do niektórych rzeczy. Ja osobi?cie nie moge narzekać ... przerwy w dostępie do netu miałem 2 razy dzi? i ok miesi?c temu.

To znaczy, że co? Jakby w ogóle nie mieli serwera proxy to byłoby lepiej niż jak ten serwer proxy jest, ale czasami nie działa? Zwracam uwagę na słowo czasami, bo ja jako? nie mam powodów do narzekań- jak nie działa to przegl?dam strony bez proxy i tyle. Awarie ł?cza miałem jak do tej pory tylko 3 (słownie: trzy) i to krótkotrwałe, a jak było potrzeba to technik bez problemu przyjechał, naprawił, pogadał o serwerach jak admin z adminem, u?cisn?ł dłoń i poszedł.

Podsumowuj?c:
Nie podoba się to Was nikt nie trzyma. Ja należe do grona zadowolonych klientów tej firmy. Proponuję może najpierw zastanowić się dlaczego co? działa lub nie działa, pomy?leć nad tym, że PolNet nie jest sieci? na 10 komputerów, ale "troszkę" więcej i POMY|LEĆ nad tym jaki przemiał dysku występuje na ich serwerze proxy. Squid ma w naturze do siebie to, że czasem potrafi się wywalić. Nie ma rzeczy doskonałych.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 08:54   

kaczy napisał/a:
Jako? nie zauważyłem, aby w?ród moich znajomych kto? się rozgl?dał za innym providerem maj?c już ł?cze z PolNetu. Jak Ci się nie podoba to zmień dostawcę i tyle.


90 % moich znajomych ma pol-net i narzekaj? i to nie raz. A co kto zrobi to już zależy od niego więc nie narzucaj tutaj niczego.

kaczy napisał/a:
Nie podoba się to Was nikt nie trzyma.


Gdyby provider wychodziłz tekiego założenie potracili by klientów. A nie tak to ma działać. Przyczepiłe? się jednej rzeczy tylko samego proxy a ja nie tylko o tym pisze.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 09:12   

Ostatnio już mnie zaczyna denerwować ten net :cisza: Bez przerwy jakies problemy z ładowaniem się stron. Ale do "Chello" znowuż nie przejde bo tam maj? ograniczenia w ?ci?ganiu i wła?ciwie to jeszcze w styczniu byłem w "Chello" wiec głupio troche co rok zmieniać providera :D Z drugiej strony do "PolNetu" należy większo?ć Piotrkowian wieć zapewne "PolNet" ma większe zyski. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie zrobi? co? z tymi zyskami: poprawi? wydajno?ć no i transfer oczywi?cie :D
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 19:40   

Chyba już pożegnamy się kompletnie z serwerem CS, zauważyłem,że strona ze statystykami zniknęła:

Kod:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Apache/1.3.34 Server at stats.piotrkow.net.pl Port 80


Od dłuższego czasu nic się nie dzieje w pol-necie. Cisza.... Fakt faktem zyski maj? ale nie przekłada sie to jako? na korzy?ć dla klientów narazie.

W Piotrkowie jest wielu providerów w tym radiowych więc będzie ztreba prpzejżeć oferty. Podpytać się ludzi któzy już maj? od danego dostawcy internet i wybrać najlepszego. Daje sobie i pol-netowi troche czasu, jak nic się nie poprawi raczej podziękuje im za współprace.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 15:19   

Mario,

dziwne to troche Mariusz co piszesz, bo ja mieszkam całkiem blisko od Ciebie i jako? żadnego problemu nie mam, a po-lnet rypn?ł mi się może z 2 razy i od tamtego czasu żadnych przerw, pozatym po godz 00:00 chodzi cudownie , a prędko?ć ?ci?gania często przekracza 110kB, to wybaczcie ja nie widzę tutaj żadnego problemu z Pol-netem
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 16:46   

piterr27 napisał/a:
dziwne to troche Mariusz co piszesz, bo ja mieszkam całkiem blisko od Ciebie i jako? żadnego problemu nie mam

Moze nie siedziales na necie w tym czasie co ja i dlatego tego nie zauwazlyes :P
piterr27 napisał/a:
po godz 00:00 chodzi cudownie , a prędko?ć ?ci?gania często przekracza 110kB

No z tym sie zgodze :)

A tak ogolnie mam porowanie z netem w Łodzi dlatego pisze o tym i owym. W Łodzi mam neta z mniejszym transferem ale strony dużo płynniej się ładuj?...
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 16:58   

Mario, pręsko?ć działania nie zależy tylko i wył?cznie od providera, od sieciówki i osprzętu też to zależy, wiem co? o tym bo u Pauli chodzi necik o niebo lepiej niż u mnie, pozdro...... :)
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 17:03   

piterr27 napisał/a:
Mario, pręsko?ć działania nie zależy tylko i wył?cznie od providera, od sieciówki i osprzętu też to zależy, wiem co? o tym bo u Pauli chodzi necik o niebo lepiej niż u mnie, pozdro......

Tzn. mi sie wydaje ze tutaj (w Łodzi) jest lepsze proxy... Bo tutaj mam kompa starego żęcha a w Piotrkowie mam w miare nowego :)
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 19:21   

Kolejna sprawa jaka dochodzi, starałem się dzis pograć w sieci w CS'a i na serwerach na których pinga normalnie miałem 20 do 30 to teraz mam 60 do 110 :| Faktycznie pol-net nie ma wad :|

Zauwazyłem, również,że proxy jest bardzo ograniczone, ale to olewam. ale wczytywanie stron bez proxy to poprostu katastrofa dzi? jest. miałem okazje zaobserowwac to od godziny po 20 dzi?... muli strasznie.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 19:23   

Ja też nie wiem co Wy macie za pretensje do Pol-Netu. Mi się nic nie dzieje :) wszystko chodzi pieknie i ładnie. Fakt faktem, odk?d mam neta z Pol-Netu, a trochę czasu już mam, to necik może mi waln?ł dosłownie kilka razy, nie wiem może z 5. I to były krótkotrwałe awarie, gdzie net przestał chodzić, ale za chwilę już było ok. Raz była sytuacja, że net padł na cały dzień. A ostatnimi czasy jest wszystko ok. Necik działa super, może to i dlatego też, że mam praktycznie nowego kompa :)
piterr27 napisał/a:
wiem co? o tym bo u Pauli chodzi necik o niebo lepiej niż u mnie, pozdro...... :)
no no :D ale nie zawsze, bo zdarza mu się dziwnie co? zamulać, na szczę?cie baaaardzo rzadko :)
piterr27 napisał/a:
pozatym po godz 00:00 chodzi cudownie , a prędko?ć ?ci?gania często przekracza 110kB
dokładnie :) sama widziałam jak Ci ładnie ?miga necik po północy. Tym samym wszystko ?ci?ga się o wiele szybciej :)
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 20:33   

Wiecie co ja korzystam bardzo dużo i jestem w stanie zauważyć róznice w działaniu, czy np muli czy też w ogóle nie ma połaczenia. Siedze do godzin porannyhc nan ecie. To też sta mam takowe informacje. Czy działa poprawnie tak jak powinien czy też i nie.

** Dodano: Sro 27 Wrz, 2006 **
a i tak przy okazji adres admin@pol-net.pl nie jest już osi?galny od jakiego? czasu. nie ma możliwo?ci skontaktowac sie z administratorem droga meilowa. Żałosne...

** Dodano: Sro 27 Wrz, 2006 **
Tak zachwalali?cie predko?c w nocy :hahaha: Ładowanie strony trwa wieki wł?snie. Przegladam strony ze zdjęciami i ładuj? się i ładuj?... 110 kilo powinno być w nocy a transfer jest skokami raz idzie aż 30 :lol2: a za chwile spada do 1,6 kilo :-/ faktycznie ma co zarzucic firmie pol-net . Tylko to,że net działa jak by chciał a nie mógł.

** Dodano: Czw 28 Wrz, 2006 **
Pol-net już zdeczka przegiał deklarowana prędko?c łacza to 384 to jestem ciekawy gdzie ono jest. A o to jak przedstawia się to w danych

Download Speed: 137 kbps (17.1 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 237 kbps (29.6 KB/sec transfer rate)

to jest jaka? jedna wielka kpina :|
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
kozidar
[Usunięty]


Wysłany: 28 Wrzesień 2006, 20:05   

Witam!

Tak informacyjnie gdyby?cie jeszcze nie zauważyli od końca lipca macie nowego administratora sieci.

pozdrawiam byłych klientów ;)
były administrator
Dariusz K.
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 28 Wrzesień 2006, 21:16   

Darku dobrze wiemy, ale on co? sobie nie bardzo daje z tym wszystkim rade. Wstawili nowy sprzet we wtorek i do obecnej chwili nie udało im się go skonfigurować. Chyba powinni podłaczyć nowego i go skonfigurować i dopiero wtedy zamienić ze starym. A tu masz od wtorku cieszymy się łaczem 128 :|

Pozdrawiam

P.S. Szkoda,że Cie już nie ma w?ród informatyków pol-netu ;)

** Dodano: Pi? 29 Wrz, 2006 **
WOW gratulacje firma pol-net naprawiła swoj? awarie. Ł?cze działa tak jak powinno, wreszcie mamy łacze 384 kbps :)

Je?li komu? nadal Ľle działa net proponuje dzownić do firmy być może to usterka modemu.

Zobaczymy do kiedy net będzie działa nienagannie.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
bober
[Usunięty]


Wysłany: 16 Październik 2006, 14:14   

oni sobie z nas kpi?!!!!!!!!
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 21 Październik 2006, 11:08   

Co do Pol-netu chodzi nadal jak należy :) strony ładuj? się szybko, sci?ganie po północy działa super, czasem nad ranem przymuli ale to małe problemy. A je?li macie dodatek Serwis pack 2 do Windowsa XP to trzeba tam troszke pogrzebać ;)

Szybszy Internet a pakiety QoS
Z pewno?ci? nie wszyscy wiedz?, że Windows XP, chyba najbardziej ukierunkowany na współpracę z Internetem, domy?lnie ... ogranicza dostępn? przepustowo?ć poł?czenia do zaledwie 20% za spraw? tzw. pakietów QoS (Quality of Service).
Dzieje się tak dlatego, że niektóre specjalnie napisane programy korzystaj? z czę?ci przepustowo?ci ł?cza, zarezerwowanej wła?nie dla nich. Ponieważ jednak większo?ć aplikacji nie spełnia wymagań QoS, przepustowo?ć z jakiej mogliby?my korzystać po prostu się marnuje. Można to jednak zmienić.
W tym celu z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy polecenie gpedit.msc. Uruchamiamy w ten sposób narzędzie Zasady grupy. W gałęzi Konfiguracja komputera rozwijamy Szablony administracyjne - Sieć - Harmonogram pakietów QoS.
W prawej czę?ci okna zaznaczamy opcję Ogranicz rezerwowaln? przepustowo?ć i z jego menu podręcznego wybieramy polecenie Wła?ciwo?ci. Teraz zaznaczamy pole Wł?czone i okre?lamy limit przepustowo?ci - proponuję 0%. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i restartujemy komputer.

No i teraz już wszystko wiadomo ;) Pozdro :papa:
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 22 Październik 2006, 18:36   

W nocy zauważam, takie spore skoki na ł?cz ... nie ma płynnego transferu no ale cóż. Nie można mieć wszystkiego. ^^

piterr27 napisał/a:
Szybszy Internet a pakiety QoS


hehe znam ten sposób ale dobrze, że go zaprezentowałe?, może kto? skorzysta. Szczerze ja nawet dzięki temu nie odczuwam różnicy. ^^
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Listopad 2007, 08:15   

Założyłam sobie internet około 6 miesięcy temu i nie powiem,że czasami się wkurze bo strony się wolno ładuja. Ale tak to nie mam na co narzekać, chociażby nie ma takich dni,że internet kompletnie nie działa.
 
 
   
Tmikus 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 52
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Grudzień 2007, 09:44   

piterr27 napisał/a:
pakiety QoS
już dawno to sprawdziłem i nie odczułem żadnej różnicy.

Pol-net ma problemy z pasmem proxy, mometami to idzie jak krew z nosa... Ale za to nie płacimy także pretensji nie mam.
_________________
Gość nie wiesz co sie dzieje w Piotrkowie ? Przył?cz się do nas :)
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 4 Grudzień 2007, 10:08   

Mam z PolNet'em umowe chyba do końca grudnia. Mam nadzieje, że zaproponuj? swoim użytkownikom nieco więcej pasma, bo 0,5mbit/s to w dzisiejszych czasach już troszkę mało. Jedna, najważniejsza i podstawowa rzecz jaka mnie w tej firmie mocno trzyma to przede wszystkim stały, zewnetrzny adres IP z którego w moim przypadku korzystam ze względu na rozjazdy w jakich się znajduje (Piotrków / Toruń / ŁódĽ) bo gwarantuje mi to, że gdziekolwiek jestem to zawsze moge zdalnie i bezproblemowo zalogować się po ssh czy ftp na swój domowy serwerek, je?li tylko domownicy mi go wł?cz? :devil:
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Tmikus 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 52
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Grudzień 2007, 10:22   

kaczy napisał/a:
Mam nadzieje, że zaproponuj? swoim użytkownikom nieco więcej pasma, bo 0,5mbit/s to w dzisiejszych czasach już troszkę mało.
ja mam obecnie umowe na czas nie okre?lony. Ale najprawdopodobniej wezme na okre?lony 70 zł za 512 to faktycznie cena nie adekwatna do przepustowo?ci tak jak wspomniał kolega powyżej.

Ostanie podniesienie prędko?ci wyszło z 256 na 512 czyli teraz było by to tylko 768 :)
_________________
Gość nie wiesz co sie dzieje w Piotrkowie ? Przył?cz się do nas :)
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 5 Grudzień 2007, 10:50   

Tmikus napisał/a:
Ostanie podniesienie prędko?ci wyszło z 256 na 512 czyli teraz było by to tylko 768

Powinno być raczej dwukrotnie, czyli do 1mbit/s co i tak by było mało w porównaniu chociażby do Chello (UPC), gdzie w pakiecie Chello Easy dostajesz 2mbit/s za 69zł miesięcznie.

Nie wiem co zrobię kiedy skończy mi się obecna umowa z PolNet'em, gdyż naprawdę zależy mi wła?nie na stałym IP. Obecnie chyba więcej czasu spędzam poza domem (w tygodniu w Toruniu, w weekendy w Łodzi) i je?li niczego rozs?dnego nie zaproponuj?, to być może po prostu wezmę od nich pakiet "Mini" (256kbit/s download i 64kbit/s upload) za 37zł miesięcznie przy umowie na rok, zwłaszcza iż za pare miesięcy planuje przeprowadzkę na stałe do Torunia, a w Piotrkowie będe jedynie w pi?tki wieczorem, aby się spokojnie przespać i dojechać w sobotę na studia do Łodzi.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Grudzień 2007, 11:41   

Poprzednie w chello były limity w pobranych danych. Ostatnio zwróciłem uwagę,że prędko?ć internetu skacze w pol-necie tzn z 512 na 300 na przykład. Trochę to uci?żliwe zważywszy na to je?li przegl?damy jakie? serwisy interaktywne.

Też siedzę na umowie na czas okre?lony ale raczej przedłużę. Doszły mnie słuchy,że dla stałych klientów maj? mieć jakie? promocje ale czy to prawda okaże się to już niedługo.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Tmikus 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 52
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 24 Luty 2008, 17:23   

Wa?nie skoro ten temat dotyczy problemów z tym providerem to powinninem ich konkretnie opieprzyć.

1,5 tygodnia temu pisałem i maila na dwa adresy z ich strony. OdpowiedĽi żadnej nie otrzymałem Postanowiłem się do nich wybrać ale nie było informatyka na miejscu ale powiedziano mi,że takowy się u mnie pojawi. Jak narazie chyba nie mozne odnaleĽć ulicy. Dzowniłem do nich i osoba z która rozmawiałem nie miała żadnego pojęcia o działaniu internetu czy też wszelkich sprawach z tym zwi?zanych. Mieli co? naprawić ale nic.

Internet działa mi jak modem a czasami nawet gorzej... a niby mam 512. Tylko chyba bajtów...

Widze,że ich usługi schodza kompletnie na psy...
_________________
Gość nie wiesz co sie dzieje w Piotrkowie ? Przył?cz się do nas :)
 
 
   
kukiz87 




Wiek: 36
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 23
Skąd: Piastowska City
Wysłany: 7 Marzec 2008, 15:50   

dokł?dnie zgadam sie!! z przedmówca pol net sobie robi jaja i tyle... naszcescie mam umowe na czas nie okreslony w akzdej chwili moge zerwac i z poczatkiem kwietnia wezme z upc 2mb plus full kablowka za 60 zł teraz mam net 512 za 60 zł....
 
 
   
kamil_1403 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: piotrków trybunalski
Wysłany: 9 Marzec 2008, 15:53   

jak ktos ma czas to móglby sie dowiedziec co gdzie i ile kosztuje. ja ostatnio jak płaciłem w polnecie to wziałem kartke ale gdzies mi przepadła . wiem ze babka mi cos tam poprzekreslala ceny ze juz sam nei wiedziałem co z czym jak i dlaczego ...

tez mi sie konczy chyba za niedługo umowa i moze czas zmieniac operatora . niby internet chodzui ale jest troche za wolny jak na deklarowane predkosc no i cena ...
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Marzec 2008, 18:13   

kamil_1403, cena przy umowie na czas okre?lony to 50 zł. Ale umowę na czas okre?lony możesz mieć rok i o rok przedłużyć . A po tym czasie musisz podpisać umowę na czas nie okre?lony.

Nie znam stawek przy umowie na czas nie okre?lony. :)

Pol-net schodzi na psy, więcej nie trzeba pisać.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Marzec 2008, 14:58   

Pol-net zatrzymał się w miejscu. Ja już czekam miesi?c na odpisanie na maile :D Może pobij? rekord w odpisywaniu :D
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
srututu777 



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 1
Skąd: piotrkow
Wysłany: 4 Kwiecień 2008, 13:51   

Michał napisał/a:
Pol-net zatrzymał się w miejscu. Ja już czekam miesi?c na odpisanie na maile :D Może pobij? rekord w odpisywaniu :D


nie stoji w miejscu, sprzedal siec :D i ma wszystko w dupie, wystarczy popatszec kto pod bióro przyjezdza :P , teraz okupuja inne miasto :lol2:
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Kwiecień 2008, 17:05   

srututu777 napisał/a:
nie stoji w miejscu, sprzedal siec :D
Czyli to może dlatego skasowali konta shell :/
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 5 Kwiecień 2008, 19:31   

Johny Q napisał/a:
Czyli to może dlatego skasowali konta shell :/


Czyli jednym słowem maja nas w D :/
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Kwiecień 2008, 05:05   

srututu777, ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona. A je?li tak to albo łódzka Toya ich przejmie,
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 10:01   

Z dniem 1 listopada firma Pol-net została przejęta przez łódzka firmę Toya. Wraz z przejęciem jako?ć usług poszła w dół. Od listopada wła?nie pojawiły mi się problemy z Internetem. Przez kilka dni czę?ć stron mi kompletnie nie działała. Na co "pseudo" informatycy z ich firmy powiedzieli mi,że to wina mojego komputera... Istny ?miech na sali. Postanowiłem się skonsultować z koleg? który jest z wykształcenia informatykiem i wina leżała po stronie firmy TOYA'a. Rozpisywać się na temat tego co było nie będę bo nie wszystko rozumiem z tego ich bałaganu.

Odradzam wszystkim tego providera. Z końcem roku kończy mi się umowa i wolę przej?ć do UPC.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.