Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
10 najdroższych aut ?wiata
Autor Wiadomość
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 18 Październik 2005, 11:42   10 najdroższych aut ?wiata

Witam :]

Wiem, że dla Was facetów małe zdziwko, że pisze w tym dziale baba, ale chyba forum jest dla wszystkich :P :D Ostatnio w portalu o2.pl znalazłam link dotycz?cy 10 najdroższych samochodzików na ?wiecie :) Autka s? wypa?ne.. i je?li kto? z Was ma za dużo kasy to może mi sprawić np. na urodziny chociażby takie skromne Porsche Carrera GT :]

Pozdrówki :)


Edit: by DJ Neo:

A oto materiał jaki chciała wam Paulinka zaperezentować.



Pół miliona dolarów za samochód? Tak, to możliwe. Takie cuda techniki istniej?, choć s? wyj?tkowo rzadko widywane na drogach. Amerykańska edycja magazynu „Forbes” stworzyła ranking dziesięciu najdroższych aut ?wiata.

Można by pomy?leć, że milion dolarów to kwota, któr? trudno wydać. Jednak je?li chcemy kupić zajmuj?cego pierwsze miejsce w rankingu najbardziej ekskluzywnych samochodów ?wiata Saleena S7 Twin Turbo, musimy być ?wiadomi faktu, że z tej sumy zostanie nam już niewiele.

Cenę winduj? przede wszystkim zastosowane w konstrukcji auta najnowsze zdobycze techniki i nowoczesne materiały. Magnez w przepustnicy i kolektorze dolotowym, włókno węglowe w układzie ss?cym, powłoki ceramiczne w wydechu - to tylko niektóre przykłady. Drugim czynnikiem wpływaj?cym na cenę jest luksusowe wyposażenie, w skład którego wchodzi skórzana tapicerka, wykończenie z drewna, klimatyzacja i wiele innych elementów. Ważn? rolę odgrywa też renoma producenta. Wystarczy wspomnieć, że motto firmy Saleen brzmi moc dla wybranych.

W Europie wóz kosztuje 670 000 dolarów. To o jedn? pi?t? więcej niż w USA. Powodowane jest to głównie bardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa i wymogami dotycz?cymi emisji spalin, które musi spełnić samochód dopuszczony do ruchu po drogach na starym kontynencie.

Wokół marki zd?żyła powstać atmosfera prawdziwej legendy. Pod adresem www.saleenclub.net znajduje się wortal zrzeszaj?cy miło?ników tych pięknych samochodów. Jedynie nieliczni uczestnicy tamtejsze forum s? wła?cicielami Saleena. Ale każda z osób skupionych wokół tej społeczno?ci to prawdziwy entuzjasta, kto?, kto często podporz?dkowuje całe swoje życie zakupowi wymarzonego auta.

Luksusowe, produkowane po kilkaset sztuk rocznie wozy dziel? się na dwie kategorie. Pierwsza to sportowe bolidy, niepasuj?ce do szarej drogowej rzeczywisto?ci. Druga to luksusowe limuzyny, które nie robi? może tak piorunuj?cego wrażenia, jednak dorównuj? cen? swym mniej eleganckim kuzynom.

W zamieszczonym niżej rankingu znaleĽć można dziesięć najdroższych, dopuszczonych do ruchu samochodów, należ?cych do obu wspomnianych kategorii. Ich warto?ć została przeliczona na dolary amerykańskie według tego samego kursu. Niektóre auta maj? odmienne ceny w różnych regionach ?wiata. Inne występuj? w wielu wersjach, co także wpływa na ostateczny koszt. Wobec tego zdecydowano, że kolejno?ć na li?cie będzie ustalana na podstawie najwyższej ceny regionalnej oraz najdroższej dostępnej na rynku wersji. Ranking nie obejmuje prototypów, lecz jedynie wozy produkowane seryjnie - choćby w liczbie kilkudziesięciu sztuk rocznie. Nie uwzględniono także egzemplarzy fabrycznych popularnych marek, które ulepsza się na zlecenie klientów.

Znani z luksusowych produktów rynkowi gracze przemysłu motoryzacyjnego zostali poproszeni o zweryfikowanie cen i innych danych. Okazję ku temu mieli także ci, którym dawano mniejsze szanse na miejsce w rankingu. W ten sposób udało się z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć fakt pominięcia jakiego? modelu. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy wytwórcy zdecydowali się współpracować przy tworzeniu listy. Z innymi, jak Ascari, SSC czy Stealth Cars redakcji magazynu „Forbes”nie udało się po prostu skontaktować.





Na pierwszym miejscu znajduje się wspomniany Saleen S7 Twin Turbo, produkowany w Stanach Zjednoczonych i kosztuj?cy maksymalnie 670 000 dolarów. Firma kojarzona jest głównie z tuningiem fabrycznych Fordów, jednak czasem wypuszcza na rynek autorski projekt. Takim jest wła?nie Twin Turbo. 7-litrowy silnik o maksymalnej mocy 550 koni rozpędza do setki waż?ce 1250 kilogramów auto w niecałe cztery sekundy. Maksymalna prędko?ć wynosi 400 kilometrów na godzinę. To budzi respekt i czyni tytuł „króla samochodów” w pełni zasłużonym.



Drug? lokatę zajmuje włoski kabriolet Pagani Zonda C12S 7.3. Jego cena wynosi 600 000 dolarów. Pod mask? kryje się moc 555 koni mechanicznych, maksymalna prędko?ć wynosi za? 320 kilometrów na godzinę.



Kolejne auto to produkowany w Szwecji Koenigsegg CCR. Kosztuje jedyne 560 000 dolarów. Może się pochwalić 4,7-litrowym silnikiem o mocy ponad 800 koni.



Na czwartej pozycji spotykamy model CC8S tej samej marki. Cena detaliczna jest nieco niższa i wynosi 520 000 dolarów, podobnie moc - 655 koni mechanicznych.



Pi?t? lokatę okupuje prawdziwa legenda - Porsche Carrera GT. Pochodz?cy z Niemiec potwór wyceniany jest na kontynencie europejskim na 480 000 dolarów. Samochód posiada 5,7-litrowy silnik o mocy ponad 600 koni. Metalowy dach można zdj?ć, dzięki czemu auto przekształca się w rasowy kabriolet.



Kolejne miejsce zajmuje luksusowa limuzyna Maybach 62. Również produkowany w Niemczech – koszt: 460 000 dolarów. Nie nadaje się raczej do parkowania w ciasnych uliczkach – ma ponad 6 metrów długo?ci.



Siódma pozycja należy do Mercedesa SLR McLarena. Samochód kosztuje około 450 000 dolarów i został stworzony w kooperacji niemiecko-brytyjskiej. Moc 620 koni mechanicznych zapewnia temu sportowemu coupé niesamowite przyspieszenie.



Ósm? lokatę zaj?ł kolejny produkt Maybacha - model 57. To mniejszy kuzyn „sze?ćdziesi?tkidwójki”. Jednak 5 metrów i 70 centymetrów nie ułatwia znacznie szukania miejsca postojowego. Jego cena w Europie wynosi 390 000 dolarów.



Przedostatnie miejsce listy to kolejna legenda. Brytyjski Rolls-Royce Phantom kosztuje obecnie prawie 330 000 tysięcy dolarów. To jedyna limuzyna na li?cie, której nie wyprodukowano w zakładach Maybacha. Stanowi specyficzne poł?czenie nowoczesnej stylistyki z klasyczn? elegancj? i typowo brytyjskim szykiem.



Stawkę zamyka drapieżny Spyker C8 Double 12S. Ten produkowany w Holandii samochód kosztuje 325 000 dolarów. Charakteryzuje się do?ć specyficzn? stylistyk? i moc? czterystu koni mechanicznych zamkniętych w 4,2-litrowym silniku.

Widać zatem wyraĽnie, że każdy, kto pragnie posiadać takie auto, musi bez w?tpienia rozwin?ć w sobie odpowiednio wcze?niej przydatn? cechę zwan? oszczędno?ci?. Duża ilo?ć pieniędzy przyda się nie tylko na etapie zakupu, ale również podczas eksploatacji. Nie wolno bowiem zapominać o horrendalnych kosztach ubezpieczenia czy pożeranego w ogromnych ilo?ciach paliwa.

Można przypuszczać, że ilo?ć tych wozów na drogach będzie rosn?ć. Jednak raczej nie powinno nikomu zabrakn?ć palców jednej ręki do policzenia egzemplarzy, które udało mu się na własne oczy zobaczyć. A zanim takie bestie pojawi? się na polskich drogach, minie jeszcze dużo czasu.
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Październik 2005, 18:19   

Hej

No to materialik przygotowany uff ale sie nameczyłem, raczej żadnego normalnego ?miertelnika nie stać na zakup takiego autka. Chociaż może kiedy?, czyli np w nowym
życiu, którz to wie hehe. Fajny pomysł z tym temacikiem jak macie jakies inne swoje top 10 to zaprezentujcie.Pozdrawiam
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Październik 2005, 20:34   

eJjjjiiiiii Neo co że? zedytował mój piękny post ?? Czuje się podfałszowana :D :D czy co? takiego tam.. nieważne :D :D na stronke też by sobie chyba każdy wszedł :D :D chyba :D :D Neo kup mi to Porsche Carrera GT :P zrobię wszystko o co mnie poprosisz :] :D no .. prawie wszytsko :D :D
buziaki :*
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Październik 2005, 22:54   

Hej

Wiesz com nie dajemy linków do stron na których znajduje sie jakis tam temat, tylko robimy go sami. dlatego pomogłem Ci w tym.

Pozdrawiam
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
feety 



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2005
Posty: 279
Skąd: PTB
Wysłany: 19 Październik 2005, 18:35   

hmmm... ciekawe który z nich kupi sobie teraz ojciec Dyrektor Rydzyk...hmmm... a może wszystkie...? :hyhy:
_________________
 
 
   
Ozer 




Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 385
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Listopad 2005, 08:31   

Rydzyk jeżdzi maybahem.... A maluszek na której pozycji jest ??? Konkretnie mi chodzi o model FL z 1990roku :D
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Listopad 2005, 12:24   

Tak ogolnie to mnie chyba nigdy nie bedzie stac na takie autko no chyba ze ktos mnie baaaardzo lubi i mi kupi :P :P:P jakby kto? chcial....(a napewno jest tam ktos tylko sie nie chce przyznac:P) to bym chciala......hmm...moze....:P Koenigsegg CCR. Kosztuje jedyne 560 000 dolarów. :D :D :D :D
_________________

 
 
   
Martinus

Gość
Wysłany: 12 Listopad 2005, 13:33   

Hmmm.... autka takie same jak w moim garazu!!!!! HE HE :D
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Luty 2006, 23:05   

Koenigsegg CCR, prezentuje sie niezle, sa to autka z wyższej półki raczej nie dostepne dla nas a szkoda, z miła checia bym sie któryms z nich przejechał.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Luty 2006, 16:26   

Nie tylko ty Nobody chciałbys zasi??ć za kółkiem którego? z tych aut .... :oczami: :oczami:
_________________

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Luty 2006, 16:26   

wiem wiem, może kiedy?... to kwestia czasu :) A jesli sie nie myle Mercedesa SLR McLarena widziałem w przejeżdżaj?cego przez nasze miasto. Na tle innych samochodów wygl?dał niesamowicie hehe. mijał sie akóratnie z Polonezem hehe
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 13:20   

hmm.. Nobody to musiał być niesamowity widok :P z jednej strony buszuj?cy po piotrkowskich ulicach wypasiony wozik jakim jest Mercedes SLR McLarena, a z drugiej nasz piękny krajowy rdz? przechodz?cy Polonez :D (a może tym Polonezem sam jechałe?? ;) ). Jakby tak zrobić listę porównawcz? to byłaby baaardzo długa :D :D

Pozdrówki :P
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 13:55   

Heheh porównywać Poloneza z Mercem hmm no niezłe pomysły macie hehe :D Dwie kompletnie odrebne klasy. to tak jak porównać czarne z białym.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 14:05   

No a czemu Cię to Micha? nie dziwi ? Przecież i to i to jest autkiem więc czemu by nie zrobić porównania.. ciekawe, który wozik okazałby się lepszy :looka: nie no ?wiry :D :D i tak przecież wiadomo, który :P :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 14:16   

Widzisz ale np niektórzy ludzie maja sentyment do starych aut to też niewiem czy takie porównanie zdało by egzamin :) np mnie się podobaj? Duże Fiaty :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 16:23   

Wiem, wiem :P s? przecież ludzie, którzy fascynuj? się starymi autkami, a Ci którzy maj? full kasy to nawet je kolekcjonuj? :) Mi tam się podobaja stare garbuski, a jeszcze jak s? tak fajnie odnowione, zadbane to już w ogóle super wygl?daj? :] z tym porównaniem to taki żarcik, bo przecież wiadomo, który samochodzik okazałby się lepszy :P

Pozdrówki
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 16 Luty 2006, 16:14   

Maybach 62 jest samochodem który do?c czesto robi za limuzyne :] aa co do starych samochodów to... fakt sa niesamowite... mozna sie w nich zakochać nie powiem :P ja mam słabo?c do Starej Warszawy , jest to Polski samochód jak by nie było... drugim moim ulubionym jest syrenka tak tak nasza stara zacna syrenka. Do tej pory bardzo duzo ich jezdzi po naszym miescie i polsce.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Luty 2006, 17:24   

Syrenka powiadasz Nobody hehe, a ja moge się pochwalić,że miałem okazje przejechać sie Syrenka hehe :) Nawet jeden egzemplarz stoii u mnie przed blokiem, już w kiepskim stanie bo wła?iciel nie ma kasy na orestaurowanie samochodu. ale jest to nasza "Sarenka Blokowa" :D
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.