Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
J. Zeldman- Standardy sieciowe. Wydanie II
Autor Wiadomość
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 16 Kwiecień 2007, 08:59   J. Zeldman- Standardy sieciowe. Wydanie II

Dzis w "promocji dnia" (30% taniej!) wydawnictwa Helion kupić można drugie wydanie bardzo dobrej ksi?żki J. Zeldman'a pt. "Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe". Ksi?żka godna polecenia, a moim zdaniem jest to jedna z 3 obowi?żkowych pozycji ksi?żkowych każdego webmastera.
Cytat:
Dzięki ludziom takim jak Jeffrey Zeldman w ?wiecie technologii internetowych coraz większ? uwagę przywi?zuje się do standardów. Dotyczy to także producentów popularnych przegl?darek internetowych, dlatego wreszcie możliwe jest tworzenie efektownych witryn, które wygl?daj? identycznie u użytkowników korzystaj?cych z różnych programów. Jednak nie jest to jedyna zaleta stosowania standardów. Za ich pomoc? możesz sprawić, że Twoje strony będ? działały szybciej, a ich aktualizacja stanie się dużo łatwiejsza, co przełoży się również na koszty utrzymania witryny.

"Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie II" to zaktualizowana wersja niezwykle popularnego, praktycznego przewodnika po ?wiecie standardowych technologii internetowych. Dowiesz się z niego, czym s? standardy sieciowe oraz dlaczego warto się do nich stosować. Poznasz sposoby projektowania i tworzenia witryn z uwzględnieniem standardów. Nauczysz się korzystać z języków XHTML, XML, CSS, ECMAScript oraz modelu DOM, które s? wykorzystywane do pisania łatwych w pielęgnacji serwisów WWW. Przeczytasz również o mechanizmach ułatwień dostępu oraz mitach zwi?zanych z nimi. Jest to lektura obowi?zkowa dla wszystkich projektantów i programistów, którzy chc? tworzyć nowoczesne witryny internetowe.

Więcej informacji na temat ksi?żki znajdziecie pod adresem: http://helion.pl/ksiazki/pswww2.htm.

Posiadam pierwsze wydanie tej ksi?żki, któr? swego czasu bardzo trudno było u nas kupić. Napisze może od razu, żeby kto? póĽniej nie poczuł się t? ksi?żka "zawiedziony". Ksi?żka ta NIE JEST przewodnikiem jak "krok po kroku" tworzyć strony zgodne z w3c. Omawia ona jedynie kilka już istniej?cych witryn w sieci, opartych wła?nie o standardy sieciowe i przede wszystkim UCZY tego dlaczego stosowanie standardów się opłaca. Jest to przewodnik, który ma za zadanie zmienić sposób my?lenia i sposób projektowania. Moim skromnym jak zawsze zdaniem... ta ksi?żka stanowi bardzo dobry wstęp do takich pozycji jak: "CSS według Erica Meyera" ("ojciec" CSS) oraz "CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona". Można te dwie ksi?żki kupić w komplecie- wychodzi wtedy nieco taniej.

Polecam i pozdrawiam.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Kwiecień 2007, 04:56   

kaczy napisał/a:
ECMAScript oraz modelu DOM
Nie wiem czym to jest :|

Cena ksi?zki jest taka ?rednia bo 57 zł to nie za mało ale w ostateczno?ci równiez nie za dużo. Ja jesli już miał bym kupic takak ksi?żkę to raczej przydała by mi sie taka która opisuje krok po kroku. Ale tak jak już napisałe? kaczy ona taka nie jest. Troche szkoda, ale wiadomo nie każdemu to jest potrzebne. Jesli już kto? pracuje nad stronami od jakiego? czasu to może jedynie usprawnić jego prace.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 23 Kwiecień 2007, 23:38   

Model DOM to inaczej obiektowy model dokumentu (Document Object Model). Nie będe teraz dokładnie opisywał co i jak, ale podaje za to linki do Wikipedii, gdzie znajdziesz informacje na ten temat, a mianowicie: Model DOM, oraz: ECMAScript (chodzi o ustandaryzowanie JavaScript'u).

Nobody napisał/a:
Cena ksi?zki jest taka ?rednia bo 57 zł to nie za mało ale w ostateczno?ci równiez nie za dużo.

Dobre ksi?żki tyle kosztuj?... a ta moim zdaniem do nich należy, więc jest raczej warta swojej ceny. Najlepszym rozwi?zaniem jest kupno w tzw. "promocji dnia" Heliona.

Zainteresowanym tematyk? standardów sieciowych i CSS polecam także (co już wyżej napisałem w swoim poprzednim po?cie) CSS według Erica Meyera. Ksi?żki te można kupić w komplecie (jest taniej) lub osobno. Pozdrawiam.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 13:00   

Chyba ja powinienem przeczytac ta ksi?żkę heh. Mam z tym duzo do czynienia i w gruncie rzeczy nigdy się nie przejmowałem standardami. Troche mnie jednak odstrasza cena owej ksi?żki.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.