Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Portal nasza-klasa.pl - znajdĽ znajomych ze szkoły...
Autor Wiadomość
dj_rey 



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: łódzkie
Wysłany: 23 Grudzień 2007, 22:44   Portal nasza-klasa.pl - znajdĽ znajomych ze szkoły...

Czy już znalazłe? znajomych ze szkoły, je?li nie to polecam ten portal http://nasza-klasa.pl/
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 23 Grudzień 2007, 22:47   

Skoro już jeste?my przy tym serwisie to sugeruję zapoznać sie z poniższym artykułem.

http://netobserwator.blog...ec-marze-o.html
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
kamil_1403 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: piotrków trybunalski
Wysłany: 24 Grudzień 2007, 07:46   

artykuł napisała chyba osoba która ma cos na sumieniu albo ma problemy z prawem i boi sie zeby go nie znalezli :)

koles troche panikuje ale troche ma racje bo sadze ze nasza-klasa handluje danymi osobowymi ...


a portal dosyc fajny.mozna odnowic stare kontakty bo bez niego niektórych ciezko było znalesc ;)
 
 
   
K-Bay 



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 32
Skąd: ISOC-PL
Wysłany: 24 Grudzień 2007, 09:41   

Dla mnie dostępno?ć danych osobowych nie stanowi problemu, ponieważ nie mam nic do ukrycia (nie mam traumy szkolnej, nie zatruwałem życia niewinnym osobom). Wyj?tek stanowiłoby wykorzystanie mojego wizerunku do reklamy np. "Bartek uważa, że ten makaron jest najlepsiejszy, ponieważ zaakceptował klauzulę o udostępnieniu swoich danych osobowych na naszym mega hiper serwisie w celach reklamowych".

Jednakże kontrowersyjne jest szukanie ludzi po numerze GG. Zapewne mało kto ma ?wiadomo?ć, że wgrywaj?c listę kontaktów (które nie wymagaj? autoryzacji) można się dowiedzieć znacznie więcej o użytkowniku GG, niż by on sobie tego życzył. Przynajmniej tak było krótko po podpisaniu przeze mnie cyrografu z NK :devil:

Kontrowersje zwi?zane z prywatno?ci? zostały też opisane na Wikipedia Polska http://pl.wikipedia.org/w...pl#Kontrowersje

Ale największe halo bodajże wzbudziło ujawnianie przez funkcjonariuszy służb mundurowych szkół (jakie? tam nasze spec-ops), do których uczęszczali i ich znajomych. Nie jest to jednak problem serwisu Nasza-Klasa.pl tylko bezmy?lno?ci użytkowników, którzy narażaj? się tym na służbie.

My?lenie jest problemem wielu jednostek, ale w sumie to żadna katastrofa. Bez takich kwiatków życie byłoby zdecydowanie uboższe :P
_________________
Bartłomiej (bjfs) - phpBB3.pl
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 24 Grudzień 2007, 14:01   

Mnie udało się na naszej klasie odnależć kilku starych znajomych. Ale nie przesiaduje tak to tam bo predko?c działania jest często "tragiczna" :)

Artykuł o dostępno?ci do naszy danych czytałem i jest tam sporo racji. Dlatego wiele osób nie podaje wielu danych. Gdzięs po necie kr?ży również artykuł o policjantach któryz zaprezentowali swoje zdjecia z jakiego? szkolenia.
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
Mariola 




Wiek: 42
Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 27 Grudzień 2007, 11:58   

Zarejestrowałam się tam kiedy? ale jest taki bałagan ze szkołami,że nie wiadomo która wreszcie to nasza klasa.... Zamiast być jedne i konkretne to kilku ludzi pozakładało jedna i ta sama klase...
 
 
   
Tofik 



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 22
Skąd: z lasu
Wysłany: 17 Luty 2008, 20:51   

no a jak teraz oceniacie ten sweris/[oratal:D

ja uwazam ze jest bardzo dobrze:D w godiznach porannych godzi szybko..ale wieczorami potrafi przymulac troche:D

moze odnowic znajomosci:D
albo posmiac sie ze zdjec młodosci juz poznanych ludzi:D

a co do ochrony pryatnosci..jak ktos uwaza i nie podaje sowjego sntau majatkwoego..dok?łdnego odresu co do milimetra:D to niebardoz jest sie o co bac:d

pzodrower:D
_________________
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Luty 2008, 21:13   

Co do działania to wolę się nie wypowiadać. Bo chyba mam pecha i trafia na godziny w których masa ludzi się loguje i ledwo co działa. Sam pomysł na serwis jest fajny, bo udało mi się odzyskać kontakt ze starymi znajomymi którzy wyjechali z Piotrkowa. Ahhh to były czasy :P
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Luty 2008, 10:46   

Ja na "nasza klase" nie narzekam! w sumie dzieki niej tak jaki wielu ludzi odszukałam, b?dz zostałam odszukana przez starych znajomych. i bardzo fajnie bo zapewne w normalnych okoliczno?ciach nie spotkalibysmy sie juz nigdy. A co do tego namierzania to ja nie bardzo mam sie czym przejmować. Z tego co pamiętam nikomu w życiu żadnej krzywdy nie zrobiłam.
Ten artykuł jest dla mnie rzeczywiscie krzykiem paranoika, ale co poradzić. Jak ktos mysli ze wladze nie maja nic lepszego niz go szukac i kontrolować to powodzenia.
Fakt ze portal chodzi wyjatkowo wolno w ci?gu dnia ale juz po godzinie 22-23 pomyka jak strzała :P
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 27 Luty 2008, 13:10   

Nie wiem czy kto? też to zauważył. Ale ludzie sukcesywnie kasuj? swoje konta na naszej klasie. Nie bardzo wiem czy to może być spowodowane...
 
 
   
Mariola 




Wiek: 42
Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 28 Luty 2008, 17:22   

Krakersik ja to też widziałam. Widac komu? znudził sie ten portal, być może dlatego,że czasami strasznie długo się wczytuje. :)

Troche niektórze pogłupieli z kontami, bo widziałam, jakie? żabki szczę?cia, słonie, miasta, państwa i inne tego typu pierdołowate konta. Po co to komu ?
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Luty 2008, 13:03   

Takie konta powstaj? dla jaj. Tak samo jak sa profile przecież "klanów rodzinnych" :D

Mnie troszeczkę wkurza motyw z ich forum. Dlatego,że jak wchodze w temat zawsze przenosi mnie do pierwszej strony zamiast do ostatniej. Sytuacja mnie rozbrajała przy temacie który miał 80 stron :|
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Marzec 2008, 22:33   

Ja dostałe mzaproszenie od konta z moim nazwiskiem heh. Nie wiem po co to komu ale chyba dla kogo? liczy się "ilo?c".
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Marzec 2008, 16:23   

Dzi? przegl?daj?c allegro trafiłem na aukcje na których oferuje się za 10 zł czy tam 20 1000 znajomych . NO to już jest żenada...
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Marzec 2008, 20:49   

no to rzeczywi?cie troche przesada... niektórzy ciężko zapraszaja wszystkich jak leci, żeby to nie było ze nie maja znajomków. Mnie ostatnio zapraszano do klubu przyjaciół Tomaszowa Maz. Nie mam nic przeciw miastu ale byłam tam może ze 4 razy w życiu to co ze mnie za "przyjaciel:?
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
K-Bay 



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 32
Skąd: ISOC-PL
Wysłany: 4 Marzec 2008, 08:11   

"Znajomi" w systemie Naszej-Klasy to nazwa umowna. Nikt nie mówi, że to s? rzeczywiste znajomo?ci, którym po?więciło się sporo czasu i energii. To tylko ilo?ć poł?czeń w systemie. Poł?czeń z kontami, które niekoniecznie (jak zauważono), przedstawiaj? osoby fizyczne. Ze względu na popularno?ć serwisu kreatywni ludzie stworzyli sobie dla zabawy konta, które ł?cz? (zwykle, ale nie zawsze) ludzi o podobnych zainteresowaniach i pogl?dach. Czasem też dla reklamy (wortal Tomaszowa).

Osobi?cie jest mi obojętne, czy na koncie mam 100 znajomych, czy 200. To może jedynie zadowolić niedojrzałych użytkowników, którzy "wychowali się" np. na ePulsie (tam prawie, że sensem życia jest nabijanie sobie punktów za rozwijanie swojego konta). Posiadam je (znajomo?ci na NK) jedynie dla wiadomych sobie powodów i otoczenie nie musi wiedzieć dlaczego.

A jak kto? nie chce widzieć takich wirtualnych znajomo?ci to nie musi się angażować tak jak i korzystać z serwisu. W końcu na terytorium RP nie ma przymusu prawnego rejestracji w usłudze Nasza-Klasa.pl; to tylko trend, co nie ?
_________________
Bartłomiej (bjfs) - phpBB3.pl
 
 
   
feety 



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2005
Posty: 279
Skąd: PTB
Wysłany: 4 Marzec 2008, 19:47   

A jak juz jeste?my przy temacie. Michał, czemu usun?łe? mnie ze swoich znajomych?
_________________
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Marzec 2008, 00:36   

Hmm z tego co wiem to moja prywatna sprawa i nie musze się z tego tłumaczyć. Tym bardziej na forum gólnym.

Bardzo dużko kont jest z imionami i nazwiskami. Czesto zawieraj?cymi nawet ciekawe wiadomo?ci. :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Marzec 2008, 18:12   

A mnie takie ?mieszne konta nie przeszkadzaj? , a wręcz przeciwnie :P
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Marzec 2008, 18:36   

mnie osobiscie nie robia różnicy, chociaż najbardziej zalezy mi na kontakcie ze znajomymi, ktorzy zostali w poprzednim miejscu zamieszkania albo rozjechali sie po swiecie :)
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Marzec 2008, 08:05   

drow(ka), w zupełno?ci się z tym zgadzam. Chociaż niektórzy starzy dobrze znajomi nie s? już tak dobrzy jak kiedy? :)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Marzec 2008, 11:42   

Na naszej-klasie podbaja mi się mozliwo?ci ukrywania poszczególnych rzecz i prezentowania ich tylko znajomym. Jednak czasami co? im się chrzani z kompresja zdjęć. Ja zanim wrzuce fotkę zawsze zmniejszam jej rozdzielczo?ć i automatycznie jako?c ze 100 na 80. A po wrzuceniu na ich serwis ona kolejny raz traci na jako?ci. Pisałem do nich ale cisza jak makiem zasiał :]
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
drow(ka) 




Wiek: 40
Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 285
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Marzec 2008, 14:18   

Nobody, wiesz najczę?ciej tak jest ze znajomo?ciami ze szkoły, nawet jak chce się je utrzymać to trzeba by było mieć full wolnego czasu, a na nadmiar narzekac nie mogę. Jeszcze jako tako idzie z ludĽmi z liceum, bo podstawówkowe znajomo?ci nie wytrzymały próby czasu, je?li nie poszlo sie do tej samej szkoły póĽniej.
Ale chyba najgorsi s? ci co tak na sile chca nazbierac jak najwięcej znaojomych. Dla mnie to troche smieszne, chyba, ze rzeczywi?cie kto? mial rozległe kontakty :P
ale ogolnie portalik mi sie podoba :)
_________________
koniec i bomba a kto czytał ten tr?ba :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Marzec 2008, 12:26   

Wczoraj ogl?dałem Szymon Majewski Show w którym postanowili zaprezentować tzw. "klasowiczkę" Natsza-klasa :D Wielce zakochana za czasów liceum w nauczycielu od WF'u postanawia odnowić kontakt z nim hehe. Istna parodia hehe, oczywi?cie dzieje się to wszytsko za po?rednictwem naszej-klasy :D
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
MartaK 




Wiek: 39
Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 33
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 30 Kwiecień 2008, 16:35   

Według mnie pomysł z takim portalem był bardzo trafny. Mnie np udało się odzyskać kontakt,ze starymi znajomymi z podstawówki. Pomysł bombowy ;)
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Czerwiec 2008, 20:39   

Mała aktualizacja odno?nie tego serwisu :) Wła?ciciele odsprzedali 70 % swoich udziałów.

http://www.rp.pl/artykul/146366.html
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Mariola 




Wiek: 42
Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 15 Czerwiec 2008, 19:52   

Słyszałam o tym w Radiu. Zarobili na tym krocie i będzie im to przynosiło zyski jeszcze bardzo długo. Dziwne,że wyprzedali aż 70 % udziałów. Czyli kazdy z trzech założycieli ma tylko po 10 %.
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 16 Czerwiec 2008, 21:50   

Chłopaki my?l? przyszło?ciowo. Taki prosty serwis a jak można na nim zarobić to szok.
 
 
   
bobek 




Wiek: 105
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 55
Skąd: ja jestem?
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 21:03   

Mariola napisał/a:
Słyszałam o tym w Radiu. Zarobili na tym krocie i będzie im to przynosiło zyski jeszcze bardzo długo. Dziwne,że wyprzedali aż 70 % udziałów. Czyli kazdy z trzech założycieli ma tylko po 10 %.

Zależy jakie s? aneksy do umowy
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Czerwiec 2011, 13:30   

Naszej klasy nie ma, jest nk.pl i szkoda czasu na ten projekt.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.