Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Klub(towarzystwo) Filmowe
Autor Wiadomość
Peper 



Wiek: 34
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 4 Maj 2008, 16:43   Klub(towarzystwo) Filmowe

Witam, dzi? z koleg? wpadli?my na pomysł aby utworzyć klub filmowy. Czyli organizowane co tydzień spotkania w jakim? lokalu(pomieszczeniu) w celu ogl?dania filmów. Tylko nie filmów, które w danym czasie lec? w kinie albo filmików typu Rambo, American Pie itp ale filmów kultowych, niekomercyjnych, przede wszystkim dobrych, reżyserów takich jak Kubrick, Kusturica, Bergman, Svankmajer, Forman ale i też takich jak Fincher, Stone. Po seansach będzie można o tych filmach podyskutować jak i również pogadać na inne tematy nie zwi?zane z kinem.
Spotkania w grupie osób, poznawanie ciekawych ludzi, miło spędzony czas, do?wiadczenie to niektóre plusy, które widzę w takim projekcie. Filmy by były puszczane z rzutnika, w jako?ci DVD w jakim? miłym pomieszczeniu(pewnie przez nas wynajętym)
Więc warunki prawie jak w kinie.
Chciałbym się dowiedzieć czy w Piotrkowie i w okolicy byliby chętni do takiego czego?.
Chodzi nam głównie o osoby kulturalne lubi?ce obejrzeć dobry film, które potrafiły brać czynny a nie tylko bierny udział w życiu kółka.
My?lę że działalno?ć rozrastała by się i póĽniej już nie tylko by?my ogl?dali filmy i o nich dyskutowali ale również podejmowali jakie? ciekawe działania(jakie to już by się zobaczyło w przyszło?ci)
Chcieliby?my aby klub był pełnoprawnym tworem zarejestrowanym w urzędzie miasta.


Mog? się od razu tutaj wpisywać osoby, które by były tym zainteresowane. Ewentualnie zgłaszać się do mnie na gg:1313290

dodam jeszcze że ograniczenia wiekowe:minimum 17 lat.
Pozdrawiam Piotr Pawlak
 
 
   
Ada 




Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 145
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 6 Maj 2008, 18:18   

Czyli był by to klub kina nie zależnego. A nie lepiej zrobić ogólny ? Więcej osób dzięki temu by przyszło. Czasami kino ambitne jest "za" ambitne.
 
 
   
Peper 



Wiek: 34
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 6 Maj 2008, 22:05   

No czy ja wiem czy nie zależnego. Niezależne kino bardziej mi się kojarzy z produkcjami takimi nisko budżetowymi lub domowymi, na własn? rękę i dla własnej frajdy. Poza tym nie było by samych filmów wydumanych i trudnych w odbiorze. Byłyby też filmy przyjemne. A Chodzi o filmy które s? trudno dostępne w naszej wypożyczalni z "dużym zapleczem" Video World, oraz o takie które nie s? puszczane w telewizji, lub s? rzadko puszczane. Nie mówię tu o telewizji cyfrowej. Tak wogóle to w TV jest lektor, który wszystko niszczy.
Takie co? ogólne to nie podchodzi. Bo co to za frajda obejrzeć w gronie osób Rambo, Indiane Jonesa, Wojnę |wiatów, Władcę Pier?cienia(którego zreszt? bardzo lubię) czy inne tego typu filmy. O których można powiedzieć o fajny i ładny film. Lepiej jest obejrzeć jaki? klasyk. Film interesuj?cy z ciekawym motywem przewodnim , przesłaniem lub film co? pokazuj?cy, zawieraj?cy ten swój niepowtarzalny klimat , kojarz?cy się z danym filmem lub twórc?.
Pozdrawiam.
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Maj 2008, 16:01   

Mnie np kino nie zależne kojarz? się z produkcjami które nie trafiaj? do kin a sa równie dobre jak wiele super produkcji z Hollywood.

Peper napisał/a:
Indiane Jonesa, Wojnę |wiatów, Władcę Pier?cienia(którego zreszt? bardzo lubię) czy inne tego typu filmy. O których można powiedzieć o fajny i ładny film.
Nie uogólniajmy. Jesli kto? ma co? do powiedzenia to nie zakończy się na dwóch słowach.

Co do samego pomysłu na taki klub filmowy ja jestem za. Kwestia jak często i gdzie.
 
 
   
Peper 



Wiek: 34
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 7 Maj 2008, 17:40   

No tylko przykładem dałem, chodzi mi o to, żeby na temat filmu nawi?zać dyskusje, ciekaw? dyskusje.
Hmmmm jak często: my?lę że raz w tygodniu. Jak trzeba będzie to się zrobi spotkania czę?ciej jak trzeba będzie to rzadziej.
Co do pytania gdzie, to trzeba będzie wynaj?ć jakie? pomieszczenie, w tym kierunku już się rozgl?damy, ale odpowiednie kroki podejmie się jak będzie chociaż kilka osób.
Hmmm Lordi rozumiem że ty wstępnie byłby? zainteresowany??
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 31 Sierpień 2008, 10:20   

Peper, i jak z klubem udało się go założyć czy nadal to jest w powijakach ?
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.