Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
|cianka wspinaczkowa

Czy w Piotrkowie przydałaby się ?cianka wpsinaczkowa?
tak
100%
 100%  [ 13 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
szogun 



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 17:41   |cianka wspinaczkowa

Witam, co my?licie o zbudowaniu w Piotrkowie ?cianki wspinaczkowej? Czy jest w ogóle kto? zainteresowany wspinaczk??
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Październik 2008, 09:02   

A masz jakie? potencjalne miejsce w którym można było by takowa ?ciankę wybudować ?
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
szogun 



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Październik 2008, 20:17   

Hmm... na pewno musi to być jakie? wysokie pomieszczenie, może jakie? magazyny, hala sportowa, może stare budynki po hutach szkła w Piotrkowie (słyszałem, że s? wysokie i jednocze?nie nie za duże pomieszczenia (niektóre maj? ok 10m:))
Ps. my?lę, że jakby kto? z góry chciał się tego podj?ć, to znalazłoby się miejsce, trzeba tylko znaleĽć chętnych ludzi, bo je?li chodzi o fundusze, to chyba można z UE wyci?gn?ć tak jak zbudowali ?ciankę w Manufakturze w Łodzi (nie wiem, czy kto? widział ten obiekt, ale moim zdaniem, to jedna z najlepszych ?cianek w Polsce i można się na niej wzorować).
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Październik 2008, 11:40   

szogun, tylko jest mały problem. Dlatego,że jako osoba fizyczna nie otrzymasz dofinansowania. Bardziej jako organizacja/stowarzyszenie. Jak najbardziej popieram pomysł.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
szogun 



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Październik 2008, 14:13   

no ja wiem, że nie dostanę dofinansowania, ale może by się znalazł kto?, kto by założył stowarzyszenie (w ogóle, to ja dopiero w maju kończę 18 lat...), w ogóle jaka? osoba chętna do załatwiania formalno?ci, bo je?li chodzi o sam? budowę ?cianki i obsługę, to ja sporo wiem na ten temat, kto mógłby to zrobić, mógłbym pomóc znaleĽć odpowiednie osoby... wskazać miejsce na szkolenia, a nawet sam bym mógł się zatrudnić do asekurowania na ?ciance itp. tylko potrzebna jest osoba pełnoletnia, która by chciała to "prowadzić", tzn. zrobić szybki kurs operatora ?cianki i najlepiej instruktora wspinaczki, żeby mogła prowadzić sekcję wspinaczkow?;d (może jest chętny jaki? nauczyciel w-fu, który ma niewiele godzin?:))
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Październik 2008, 23:09   

Jestem za. :)
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 24 Październik 2008, 10:26   

Wszyscy zagłosowali za heh. Ja też się do nich zaliczam. Pomysł bardzo dobry ,gorzej może być z jego realizacj?. Mnie za szczególnie nie kojaży się,żadne miejsce w którym mozna by tak? ?ciankę zbudować.
 
 
   
TrzyDe 




Wiek: 34
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 123
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 27 Październik 2008, 11:37   

w poprzednim roku szkolnym był organizowany przez BOM konkurs na biznes. nasza szkoła zrobiła biznesplan i wszystkie inne potrzebne rzeczy, a wła?nie chcieli?my otworzyć miejsce rekreacyjne ze ?ciank? wspinaczkow?. tworz?c biznesplan okazało się, że założenie takiego o?rodka niesie za sob? ogromne koszty i nie koniecznie się to zwraca nawet przy do?ć wysokich cenach za użytkowanie. nie twierdze oczywi?cie, że to zły pomysł, chodzi mi o to, że aby otrzymać pieni?dze z UE trzeba by nieĽle się nagłówkować przy projekcie
_________________
pozdrawiam serdecznie z domieszk? ironii
 
 
   
Mariola 




Wiek: 42
Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Listopad 2008, 10:24   

TrzyDe, to tak jak z interesem je?li otwierasz firmę. Nie zawsze zwraca Ci się od razu nakład pieniędzy jaki w to włożyła? :)
 
 
   
TrzyDe 




Wiek: 34
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 123
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Listopad 2008, 10:20   

no racja.
_________________
pozdrawiam serdecznie z domieszk? ironii
 
 
   
SZ_YM_ON 




Wiek: 36
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 17
Skąd: PGR
Wysłany: 4 Listopad 2008, 21:05   

A jak było z piotrkowskim skateparkiem ? Czy on nie został zbudowany po inicjatywie młodzieży ? Dali jeszcze wskazówki co by chcieli tam mieć itp.
Może w identyczny sposób da się załatwić sprawę ?cianki.
 
 
   
szogun 



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Listopad 2008, 19:24   

Hmm, no tak, ale to jest dużo większy koszt... chociaż ?cianka w łodzi cała została sfinansowana za fundusze unijne. A wie kto? może gdzie można tak? inicjatywę złożyć?
 
 
   
Ada 




Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 145
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 23 Listopad 2008, 20:23   

szogun napisał/a:
cała została sfinansowana za fundusze unijne.
Może UM z Łodzi to zrobiło.
 
 
   
szogun 



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 10:21   

Je?li chodzi o miejsce ?cianki, można j? zbudować w hali Relax, albo innej sali gimnastycznej, bardzo często s? tak budowane ?cianki w innych miastach
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 18:41   

szogun, na hali Relax to nie bardzo wiem gdzie. Przecież 99% miejsca zajmuje tam płyta boiska. Chociaż nie powiem pomysł zbudowania jej w takim miejscu jest bardzo dobry, ale hala nie była budowana z my?l? aby tam uprawiać co? więcej niż piłkę nożna, ,koszykówkę, piłkę ręczn? :(
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
szogun 



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 14:43   

http://artrocher.com.pl/?...owa_w_publiczny
Zobaczcie to, tutaj s? zdjęcia różnych ?cianek zbudowanych na salach gimnastycznych, miejsca nie trzeba, w końcu to na ?cianie ma być ;) Jedyny minus w Piotrkowie, że obie sale OSiRu s? niezbyt wysokie... ale można by to nadrobić powierzchni?. Człowieka, który chciałby pracować na ?ciance trzeba tylko wysłać na dwa kursy (koniecznie operatora ?cianki i dobrze by było na instruktora lub trenera wspinaczki, żeby mógł założyć profesjonaln? sekcję wspinaczkow? i szkolić zawodników... a znam wiele osób, które chciałyby intensywnie się zaj?ć wpsinaczk? i takich, którzy by chodzili regularnie na ?cianę). Je?li chodzi o koszt budowy ?cianki, to mniej więcej się zorientowałem i firma, której link wysłałem wyżej robi ?cianki w cenie ok. od 600zł/mkw. do 1500zł/mkw. (cena zależy od tego, z czego jest zbudowana ?ciana budynki, jak ma wygl?dać ?cianka wspinaczkowa, prosta, pionowa płyta na ?cianie, przewieszona na stalowej konstrukcji, zwykła sklejka, specjalnie wyprofilowane, imituj?ce skałę panele - te panele to moim zdaniem zbędny wydatek...) Czyli taki dobry kawałek ?cianki przynajmniej 50tys. zł. ale na pewno da się taniej, może poszukać u innych firm... znam parę mniejszych i tańszych, trochę ponegocjować itp. Poza tym my?lę, że to nie jest dużo na takie co? i szybko się zwróci ;)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.