Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki internet w Piotrkowie? Iplus czy Orange
Autor Wiadomość
$kozak 




Wiek: 38
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 80
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 11:32   Jaki internet w Piotrkowie? Iplus czy Orange

Powiedzcie mi jaki internet najlepiej w Piotrkowie bezprzewodowo do laptopa?? Orange free czy Iplus Mieszkam w okolicy słowackiego osiedle za powstaj?cym focus parkiem
czy ktos moze ma jakies do?wiadczenie na temat prędko?ci w tej okolicy?
Prosze o pomoc do wyboru!
 
 
   
owca 




Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 99
Skąd: Piotrków/ ŁódĽ
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 06:28   

Ja używałem Orange, ale na drugim końcu miasta i nie narzekałem, ale z tego co się orientuję, to operatorzy mieli opcję, że można sobie wypróbować za darmo internet przez 7 dni. Pewnie nadal to jest i wydaje mi się, że to najlepsza opcja.
 
 
   
$kozak 




Wiek: 38
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 80
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 08:48   

Fakt ze maj? al kosztuje to 60 zł których potem i tak nie oddadz? nawet jak zrezygnuje no i modem trzeba zapłacić. W rzeczywisto?ci dużo biurokracji pisania umów i rezygnacji a mało korzy?ci. Czekam na dalsze odpowiedzi w tej sprawie
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Styczeń 2009, 17:43   

owca, moje zdanie odno?nie Orange jest zupełnie inne. Bardzo często moja siostra miała problemy z przegl?danie stron a próba odpalenia jakiego? radia online kończyła się fiaskiem.

Także chyba lepiej wybrać innego operatora :)
 
 
   
owca 




Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 99
Skąd: Piotrków/ ŁódĽ
Wysłany: 12 Styczeń 2009, 18:29   

Lordi napisał/a:
owca, moje zdanie odno?nie Orange jest zupełnie inne. Bardzo często moja siostra miała problemy z przegl?danie stron a próba odpalenia jakiego? radia online kończyła się fiaskiem.

Także chyba lepiej wybrać innego operatora :)


Dlatego nie powiedziałem, że Orange jest lepszy :) Po prostu tego używałem i jak na mobilny internet, działał całkiem nieĽle. Może akurat u mnie jest dobry zasięg, może dlatego, że modem miał doczepian? zewnętrzn? antenę (niewielk?, ale to zawsze co?).
Testowałem go też kilka razy w terenie, i np. w domkach w Sulejowie, też sobie radził, chociaż już nie tak dobrze. Także jedyna metoda, to chyba sprawdzić osobi?cie, albo zapytać kogo?, kto akurat mieszka bardzo blisko (chociaż wiem, że czasami nawet kilka metrów ma znaczenie).


@kozak: Widocznie co? musiało się zmienić, skoro teraz chc? 60zł za spróbowanie, bo z tego co pamiętam, to dawniej było tak, że 7 dni można było za free próbować.
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Styczeń 2009, 21:53   

A może tak Netia. Bodajże oni tez maja bezprzewodowy internet.
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 21 Styczeń 2009, 22:21   

Lordi napisał/a:
A może tak Netia. Bodajże oni tez maja bezprzewodowy internet.

Ja ze swojej strony polecam jednak iPlus'a, zamiast PLAY. Główny powód to przede wszystkim znacznie większy zasięg (PLAY działa głównie w dużych miastach- tam gdzie jest zasięg 3G, z iPlus'a skorzysta się nawet w lesie, choć oczywi?cie będzie to wtedy GPRS).

Swoj? przygodę z internetem mobilnym zaczynałem wiele lat temu, kiedy tylko Plus wprowadził do swojej oferty iPlus simDATA (pierwszy w Polsce mobilny dostęp do internetu typu pre-paid). Sam modem (karta PCMCIA Sony Ericsson GC79) WLAN/GPRS kosztował mnie wtedy 350zł (jak na tamte czasy nie była to mała suma), bo za wersję WLAN/EDGE trzeba było zapłacić już nieco ponad 700zł. Dostęp po GPRS nie porażał prędko?ci? (do 56kbps), ale dopiero po wielu latach, mój stary i wysłużony DELL Latitude C600 doczekał się karty WLAN/EDGE (Sony Ericsson GC89). Poł?czenie GPRS/EDGE udało mi się także (po jakim? czasie) zestawiać bezproblemowo również pod Linuksem, dzięki prostym skryptom. Przesiadka z GPRS na EDGE była pewnego rodzaju rewolucj? ;) choć oczywi?cie kartę PCMCIA wykorzystywałem także przez te wszystkie lata głównie jako kartę WLAN (ta pierwsza w standardzie B, druga w G).

Po przesiadce na MacBook'a, karty PCMCIA stały się niestety bezużyteczne... czas więc było przy tej okazji przesi??ć się na co? innego, najlepiej z obsług? 3G. Rolę modemu zacz?ł pełnić tutaj telefon, a na tę wła?nie okazję wymieniłem swojego SE K750i (jeden z najlepszych tel. jakie miałem, choćby ze względu na zbudowan? latarkę która wiele razy mi się przydała) na
SE K610i (limitowana edycja Misty White) z obsług? 3G- lecz zaledwie do 363kbps (tyle przynajmniej udaje mi się "wyci?gać" wg speedtest'a).

Przedwczoraj, póĽnym wieczorem (jako iż wróciłem z podróży) udało mi się wykonać również kilka testów przy pomocy SE K660i (Wine on Black) i tutaj, jako iż jest to znacznie nowszy model, udało się już osi?gn?ć (wg danych ze speedtest.pl) maksymalnie download na poziomie 2309kbps :D z uploadem 352kbps (ł?cz?c MacBook'a z telefonem poprzez kabel USB). Przy sparowaniu telefonu z MB poprzez Bluetooth prędko?ć ta spada do nieco ponad 900kbps (z racji ograniczeń samego BT). Testy te wykonywałem w Toruniu, w miejscu obecnego zamieszkania.

Niestety w Piotrkowie (tutaj od jakiego? czasu jestem zmuszony na korzystanie jedynie z internetu mobilnego) z racji problemów z zasięgiem 3G, wyci?gam jedynie nieco ponad 500kbps (mam tu jednak pecha w kwestii lokalizacji- wszystko zależy od zasięgu). Mimo wszystko, mam nadzieję iż pokazałem tym swoim przydługim opisem, że internet mobilny nie jest taki zły, jak go maluj? i naprawdę da się z niego korzystać :)
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
$kozak 




Wiek: 38
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 80
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 22 Styczeń 2009, 22:03   

No mysle ze mobilny internet to przyszło?ć i dobre rozwi?zanie. Wad? jest tylko jedno: mianowicie limity jakie nakładaj? operatorzy ponieważ w inych krajach unii z tego co wiem ni ema takich problemów. Tylko u nas po?miewisko z klienta robi? a Polacy się godz? niestety bo musz?. Zdecydowałem sie jednak na iPlusa i poniedziałek idę podpisać umowe. Mam nadzieje ze sie nie zawiodę bo to zobowi?zanie na dwa lata. Pozdrawiam dzieki za pomocne opinie
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 23 Styczeń 2009, 10:12   

kozak napisał/a:
No mysle ze mobilny internet to przyszło?ć i dobre rozwi?zanie.

Internet mobilny ma tyleż samo wad co i zalet. Główn? wad? s? tutaj wysokie pingi i do?ć niski upload (ze względu na technologię przesyłu danych).

kozak napisał/a:
Wad? jest tylko jedno: mianowicie limity jakie nakładaj? operatorzy ponieważ w inych krajach unii z tego co wiem ni ema takich problemów. Tylko u nas po?miewisko z klienta robi? a Polacy się godz? niestety bo musz?.

Nie wiem sk?d masz takie informacje i jakie dokładnie kraje masz na my?li, ale np. u naszych o?ciennych s?siadów (DE) wcale nie jest w tej kwestii tak różowo jak mogłoby Ci się wydawać. Standardowe stawki u operatorów za transmisje danych s? do?ć wygórowane (przykład, sieć Vodafone - pakiet danych 10KB= 0,20euro i dodatkowo 0,06 euro co godzinę).

Można także skorzystać z Vodafone WebSessions (30min-1,95eur / 1h-2,95eur / 24h-4,95eur). Nie ma tutaj co prawda Ľadnych limitów przesyłania danych- płaci się jednak za czas korzystania z usługi.

MoĽesz do tego dorzucić jeszcze ALDI TALK (do kupienia tylko w Aldi) ze stawkami 1mb= 0,24euro (10kb= 0,0024euro) i tutaj w zasadzie kończy się (rozs?dnie cenowo) oferta dostępu do mobilnego internetu typu pre-paid dla osoby która jedzie do DE tylko na kilka dni (i nie moĽe/nie potrzebuje podpisywać długoterminowych umów z operatorami).

U nas mamy do wyboru: iPlus simDATA, Orange, BlueConnect (na kartę), PLAY Mobile... czy też dosyć tani dostęp do sieci w Heyah (0,02zł za 100kb).

kozak napisał/a:
Zdecydowałem sie jednak na iPlusa i poniedziałek idę podpisać umowe. Mam nadzieje ze sie nie zawiodę bo to zobowi?zanie na dwa lata.

Je?li tylko nie mieszkasz w miejscu gdzie natkniesz się na problemy z zasięgiem w budynku to na pewno nie będziesz tej decyzji żałował. Ja korzystam zarówno z iPlus simDATA (karta PCMCIA Sony Ericsson GC89 WLAN/EDGE w starym laptopie DELL Latitude C600) jak i z pakietu iPlus na karcie abonamentowej (taryfa biznesowa). Do?ć dużo korzystam z mobilnego internetu, głównie w telefonie (klient poczty, MiniOpera, czy klient SSH) ale takĽe na maczku i nie mam najmniejszych powodów do narzekań.

Mało tego... Plus był (i nadal jest) jedyn? sieci? która mogła zaoferować mi rozs?dne pakiety transmisji danych w telefonie (na tej samej karcie sim), obojętnie czy chodziło o pakiety danych 20MB czy 50MB czy iPlus'a. Reszta operatorów wywaliła tylko oczy na wie?ć o tym, że można z telefonu korzystać także do innych celów niż wykonywanie poł?czeń głosowych i wysyłanie SMSów. Żaden inny operator nie był w stanie mi NIC sensownego w tej kwestii zaproponować. [/code]
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
$kozak 




Wiek: 38
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 80
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 27 Styczeń 2009, 22:04   

No i stało sie. Zadecydowalem poszedłem do salonu i kupiłem IPlusa. Pierwsze wrażenia??
Bardzo pozytywne. Sprzedawca ostrzgał że zasie będzie na dzień dziejszy ok 350 kb/s uruchamiam w domu a tu prosze pokazuje sie HSDPA a momentami 3G :D :D a realna prędko?ć ok 850 kb/s więc całkiem dobrze. Nawet na mapkach zasięgu pokazuje ze powinno być mniej niż jest. Jak dla mnie rewelacja.
Ciag dalszy, jadę za miasto, mianowicie 7 km do miejscowo?ci Poniatów obok Witowa?? Uruchamiam a tam EDGE i prędko?ć ok 230kb/s strony ładuj? się szybko po odczekaniu ok
4 - 5 sekund więc tragedii nie ma
Modem Huawei 169 całkiem ładny i jeszcze z kart?.

Opinie wystawiam nie dla reklamy danego operatora ale dla osób które nie moga sie zdecydować i szukaj? jak ja całkiem niedawno opinii użytkowników.
Jak na pierwszy dzień mogę polecić bez wahania tego operatora.
Dodam jeszcze dla orientacji ze mieszkam na osiedlu Słowackiego w okolicach Polo Marketu
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.