Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Szkoła bez przemocy
Autor Wiadomość
Henryk 




Wiek: 68
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: Gliwice
  Wysłany: 9 Marzec 2010, 21:00   Szkoła bez przemocy

Jakie jest Wasze zdanie na temat przemocy w szkole. Czy taka przemoc istnieje faktycznie, czy jest to tylko wymysł mediów? Może ten problem w ogóle nie występuje w Piotrkowie Trybunalskim?
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Marzec 2010, 00:23   

Pojęcie przemocy jest dla mnie pojęciem względny, tym bardziej, je?li mowa o szkole.

Wiele lat temu, za czasów podstawówki czy też liceum spotykałem się tzw. przemoc? nauczycieli wobec uczniów jak i uczniów wobec uczniów. W przypadku poinformowania dyrektora o uderzeniu ucznia w twarz, dyrekcja rozłożyła ręce i uznała, że to nie możliwe.

W przypadku konfliktu między uczniami, musieli oni odbyć rozmowę z pedagogiem i otrzymywali upomnienie, ewentualnie "uwagę".

To pojedyncze przypadki, być może było ich więcej, ale dla wielu z nas to życie codzienne, które sie nie zmienia.

Nie wiem jak jest w obecnej chwili, gdyż edukację zakończyłem już jaki? czas temu. Ale na pewno zdarzaj? się takie sytuacje i szczerze nie da się tego kompletnie wyeliminować. Należy na pewno z tym walczyć na różne sposoby.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.