Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
"Człowiek pies"
Autor Wiadomość
Mr.Kamil 




Wiek: 40
Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 14 Listopad 2005, 16:35   "Człowiek pies"

"Człowiek pies" to historia Danny'ego (Jet Li), niewolnika który całe swoje życie przeżył bez żadnej edukacji. Danny ma umysł i osobowo?ć dziecka, a jedyne czego w życiu się nauczył to walczyć. Jego "pan" i "wła?ciciel" Bart (Bob Hoskins) traktuje go jak psa (każe mu nosić nawet obrożę). Nauczony wschodnich sztuk walki Danny jest dla Barta Ľródłem zysków z nielegalnych walk gladiatorów, w których Danny jest niekwestionowanym mistrzem. Wszystko zmienia się jednak kiedy Bart po wypadku samochodowym zapada w ?pi?czkę. Danny od tej pory musi radzić sobie sam. Poznaje niewidomego pianistę Sama (Morgan Freeman), który poprzez muzykę uczy Danny'ego czym jest ?wiat i człowiek. Przemiana Danny’ego jednak nie przypada do gustu Bartowi i jego bandzie, gotowym prędzej pozbyć się pomocnika niż przywrócić mu wolno?ć. Stawk? w jego ostatecznej walce będzie jednak nie tylko własna niezależno?ć, ale również bezpieczeństwo tych, których zacz?ł traktować jak przybran? rodzinę.

Polecam ten oto film do obejrzenia
POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Listopad 2005, 20:21   

Jak widze ,starasz sie rozreklamować filmy hjakie ostatnio obejrzałes hehe
Niezły pomysł widziałem troszke urywków i tego filmu. Może sie skusze ale
troszke mnie zraził ten film tym co w nim zobaczyłem. Ale spoko na jaki?
wieczór bedzie dobry. Zamieszczam troszke jeszcze info o filmie:

Jet Li: Danny
Morgan Freeman (I): Sam
Bob Hoskins: Bart
Kerry Condon: Victoria
Michael Jenn: Wyeth
Vincent Regan: Raffles
Scott Adkins (II): Wojownik z basenu
Jaclyn Lee: Matka Danny'ego
Christian Gazio: Infirmier
Dylan Brown (II): Lefty
Andy Beckwith: Righty
Tony Theng: Danny (dziecko)
Carole Ann Wilson: Maddy
Tamer Hassan: George
Jeff Rudom: Boksuj?cy olbrzym


Kilka kadrów z filmu:





A tutaj może Ciebei Kamil,też zaciekawi znalazłem kilka ciekawostek dotycz?cych tego filmu:

# Pocz?tkowo rola Danny'ego oferowana była Stevenovi Seagalowi, jednak ten j? odrzucił.

# Na ostatnim przystanku Barta, w drodze do Raffles, widzimy go stoj?cego przed pionowym neonem z napisem "EMPIRE". Litery napisu s? lustrzanym odbiciem normalnych, co oznacza, że i cała scena jest odwrócona.

# Zdjęcia do filmu kręcono we Francji i w Wielkiej Brytanii (w Norfolk oraz w Glasgow w Szkocji).

# Podczas wypadku samochodowego szyba jednego z zaparkowanych samochodów eksploduje zanim jeszcze Land Rover na niego wpada.

# Kiedy Bart jest bity przez zbira, na pocz?tku filmu, na plecach jego dublera możemy zauważyć ochronn? podkładkę.

# Sam, postać grana przez Morgana Freemana, na pocz?tku nie miał być w ogóle niewidomy. Dopiero po usłyszeniu o Szkole Fortepianu dla niewidomych, Freeman wpadł na pomysł, by Sam był niewidomy, jako, że wtedy łatwiej może "zobaczyć" dziecko w postaci granej przez Jeta Li, a nie tylko brutalnego mordercę.

# Oryginalnie film miał mieć tytuł "Danny The Dog".

# Rola Barta była oryginalnie napisana dla Alberta Finney'a, który jednak z niej zrezygnował na rzecz "Dużej ryby" (2003). Zaproponowano j? także Anthony'emu Hopkinsowi, Michaelowi Caine i Brianowi Coxowi, ale wszyscy troje j? odrzucili.

# Europejska wersja nosi tytuł "Danny The Dog" i zawiera więcej scen pokazuj?cych rozwój osobowo?ci postaci granych przez Li i Freemana.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
marysia09 




Wiek: 31
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 11
Skąd: Piotrków
Wysłany: 20 Kwiecień 2008, 14:37   

Ogl?dałam ten fiml i bardzo mi się podobał, nawet w niektórych momentach był smutny;)
_________________
...I zawsze pamiętaj, że jeste? kim? wyj?tkowym. Jedyne, co musisz zrobić, to pozwolić zobaczyć innym, żę taki jeste?...:)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.