Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Firm Graficzna (niesamowita strona)
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 4 Grudzień 2005, 23:07   Firm Graficzna (niesamowita strona)

Witam

Jaki? czas temu Fitka zaprezentowała Wam stronce zrobiona we flashu,
a ja troszke się interesuje całym tworzeniem stron itp. To też postanowiłem
podzielić sie z wami strona firmy amerykanskiej, któa zajmuje sie projektowaniem
stron internetowych jak wiadomo nie za małe sumy ale jednak.
Nie potrafie tego opisac, ale zapiera dech w piersiach. Pozdrawiam

Kod:
www.2advanced.com
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Styczeń 2006, 18:40   

heheh Wej?ciówka firmy robi spore wrażenie nie powiem i jak by nie było troszke sobie rzyczy za zrobienie jakiejs stronki ale jesli miała by ona wygladac tak jak ich to warta była by swojej ceny. Ocena 5 z plusem :]

Pozdrawiam
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
feety 



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2005
Posty: 279
Skąd: PTB
Wysłany: 5 Styczeń 2006, 19:44   

O żesz w buzie jeża!! :szok: Ale wyczes że się tak wyrażę !! :padam: nieĽle, nieĽle :ok:
_________________
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Styczeń 2006, 23:53   

Kurde ja tam się na tym nie znam, ale podoba mi się :] NieĽle to wszystko jest zrobione i dopracowane :)

P.S. Fitka jak Ty się wyrażasz? jaki wyczes? jaka buzia jeża? Zostaw go w spokoju! czemu on winien :P

Pozdrawiam
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 24 Styczeń 2006, 19:48   

Według mnie to trzeba kochać takie rzeczy aby je tworzyć :) , ja nie jestem zbytnio kumaty w tych sprawach i wiem,ze trzeba sporo czasu aby stworzyć a konkretnie nauczyc sie tworzyc takie rzeczy i oczywiscie podstawa miec 5 zp lastyki hehe :P
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 25 Styczeń 2006, 09:10   

Nio do tego to trzeba mieć haczyk, zacięcie.. trzeba to "czuć" :D hmm..ja zawsze miałam 5 z plastyki :] może zacznę co? kombinować :D :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 25 Styczeń 2006, 13:28   

stronka rzeczywi?cie robi wrażenie :ok: pi?tka z plusem to dobra ocena...:D:D chcialabym sie zaczac zajmowac takim czyms tylko kiedy....
_________________

 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 25 Styczeń 2006, 17:11   

Jak się chce to na wszystko się czas znajdzie to Marlena do dzieła :P :D:] hmm.. a jak nie teraz to nawet na emeryturze można zacz?ć co? robić :P pomy?l o tym skoro chciałaby? :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Styczeń 2006, 16:56   

Bosz...........na emeryturze? a czy ja dotrwam do niej ? :P :P ale tak powaznie to może po maturce....hmm....tylko musze do tatusia zadzwonic aby mi kompa kupił :P no bo bez niego to ani rusz a do siorki wiecznie nie bede chodzic :D :D hmm....poważnie o tym pomy?le tylko na sam pocz?tek potrzebowałabym nauczyciela...takiego kogos kto sie na tym zna i miałby cierpliwo?ć :P jest kot? chetny :> ? :P :P
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 26 Styczeń 2006, 17:30   

Do tego to się kto? zawsze znajdzie :) jak co? mogę pomóc.

Natomiast co do zbiórki materiałów dla schroniska takowa zbiórka odbedzie sie
za 2 tygodnie. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.
Pozdrawiam
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 28 Styczeń 2006, 10:31   

hmm.. czy nie dotrwasz do emerytury? nie no.. podobno lampka czewonego wina wypita wieczorem przedłuża życie :D :D więc jak co? to zaczynaj od dzi? (tylko w alkoholizm nie wpadnij :P )
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Styczeń 2006, 16:56   

Lampka wina przed snem...hmm...:D:D:D a na to żebym dobrze spała to małe piffko i lulu :D :D bede długo żyć :D :D a co do tej zbiórki to sie doł?cze...:)
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Styczeń 2006, 18:05   

Marlenka napisał/a:
na to żebym dobrze spała to małe piffko i lulu



Tak dlaczego mnie to nie dziwi z firmy graficznej przeszlismy na alkochole :D .
A co do bycia grfikiem to trzebeba mieć do tego smykałke i dużo cierpliwo?ci.
bo nie zawsze nam wychodzi to co bysmy chcieli.

Pozdrawiam i to jest 2000 na Forum :hurra: :hurra: :hurra:
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 31 Styczeń 2006, 16:11   

No jak zwykle temat zboczył z drogi...:D:D:D ale tak jush musi być :D :D:D a co do tej grafiki to sie zgadzam :) Buziaki
_________________

 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Luty 2006, 18:17   

No bo po to s? tematy żeby zbaczały z drogi, zboczone jedne :D :D równie dobrze można przecież tworzyć sobie stronkę popijaj?c piffko :D :D nieprawdaż? może by nawet efektywniejsza wyszła :D bardziej zakręcona :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
***Anu?|*** 




Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 121
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 16 Marzec 2006, 11:05   

|wietna stonka az mi dech w piersiach zaparło :) Podziwiam ludzi którzy maj? takie zdolno?ci i potrafi? tworzyć takie cuda :)
_________________
Próbny Podpis :D
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Marzec 2006, 22:53   

Kto? mi kiedy? powiedział,że flesha może stworzyć kazdy... i tak jaki? czas temu siedziałem i starałem sie stworzyć stronke w fleshu... ale jest to jeszcze większa dłubanina niz html.

duża rolę tutaj ogrywa grafika, a ja z nia stoje nie za bardzo hehe. Dlatego, bardzo miło misie oglada własnie tego typu projekty.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 11 Maj 2006, 06:12   

Flash to nie tylko grafika, ale przede wszystkim praca na obiektach i warstwach- od cholery dłubaniny i czesto lubi sie cos posypac przy pisaniu bardziej skomplikowanych skryptow. Poza tym przeciez kupe rzeczy mozna trzymac w zenetrznych plikach czy tez bazie danych (MySQL/PostgreSQL) i je wczytywac. Mnie nie za bardzo zachwyca ta technologia, gdyz jestem zwolennikiem zachowywania standardow sieciowych, a niestety flash sie z ta polityka kloci. Cieszy mnie jedynie to, iz Panowie z Macromedia zwrocili wkoncu na nie uwage i chocby zaimplementowana w edytorze funkcja osadzania obiektow flash w kodzie html jest z nimi zgodna. Co do samej stronki, ktora pokazal Neo, no coz... mialbym kilka uwag od strony technicznej, ale jesli chodzi o strone wizualna to jest to jedna z niewielu stron wykonana w tej technologii, ktora mnie zachwycila i o ktorej mozna powiedziec, ze autorzy naprawde sie postarali.

Pozdrawiam.
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Maj 2006, 09:24   

Takim skromnym minusem stron w flashu jest to,ze często zajmuj? po 4 mega i zamiast strona się wczytac odrazu tak jak by to zrobiła gdyby była w php czy też html to jest loading. Dla osób posiadaj?cych wolniejsze ł?cza to jest męcz?ce. Ale potrafi zrobić wrażenie. Id?c dalej flesh lepszy jest od html czy tez php gdyż już o wiwle trudniej ludzia ukra?ć materiały ze strony typu tre?ć wszelkich artykułów. A to dzieje się nagminnie. Znalazłem jeszcze 2 firmy które maja dosyć profesjonalnie zrobion? strone w najbliższym czasie postaram się je wam zaprezentować.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 11 Maj 2006, 10:38   

Drobne sprostowanie co do PHP. Nie ma znaczenia w jakim jezyku jest napisana strona, czy jest to php, cgi czy tez jsp poniewaz to co dostaje przegladarka do "wyplucia" uzytkownikowi na ekran to i tak jest juz czysty html. Kod w przypadku tych 3 jezykow parsowany jest po stronie serwera, tak wiec takiego kodu nie da sie ukrasc poprzez przegladarke. Troche inaczej jest tu juz w przypadku JavaScript, ktory to wykonuje sie po stronie uzytkownika (stad tez user widzi caly kod), czy apletow Java oraz obiektow Flash (one wlasnie potrzebuja odpowiedniego interpretera w systemie uzytkownika). Strony ktore nie sa robione we flashu po pierwsze tak jak Michal napisal- szybciej sie wczytuja (chociaz to tez jest kwestia poziomu tworcy, bo jak ktos zrobi cala swoja strone w jednym obiekcie flash to naprawde jest oslem) a po drugie sa bardziej dostepne. Wygladem takiej strony mozna "sterowac" poprzez arkusz styli (CSS) i dzieki zastosowaniu roznych styli dla roznych mediow (drukarka, palm) mozna stworzyc bardzo szybka jedna wersje strony, ktora bedzie sie bardzo ladnie prezentowala na roznych typach urzadzen/przegladarek czy tez bedzie sie bardzo ladnie drukowala (przyklad zastosowania osobnego stylu dla drukarki: wikipedia.pl).
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 24 Maj 2006, 22:51   

Dzi? rozmawiałem z kumplem odnosnie całego flesha i niejakoby wręcz banalne jest stworzenie takich stron jak chociazby ta która Wam zaprezentowałem. Powiedziałem mu aby mnie nauczył zobaczymy co z tego wyjdzie :P

[ Dodano: Pon 12 Cze, 2006 ]
dodam takow? stronke która dosyć podobnie wyglada. Gartuluje równiez pomysłu twórc? :)

Kod:
http://www.coyote.pl/
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 29 Sierpień 2006, 13:44   

Obie stronki robi? spore wrażenie. Sporo w nich wymy?lnych rozwi?zań :)
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
mOoNiEq 




Wiek: 38
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 43
Skąd: Piotrków Tryb./Nysa
Wysłany: 23 Wrzesień 2006, 13:02   

fakt, stronki naprawde daja rady,
ale w kwestii sprostowania...
pierwsza stronka na bank nie jest napisana we flashu, tylko action scriptcie, kodzie bazujacym na podstawach flash'a :) jednak as jest bardziej efetywny i daje wiecej mozliwosci tworczych niz sam flash.
pzdr.
_________________
>>>Nobody is perfect ... I'm Nobody<<<
[img]
 
 
   
Fred_Side 




Wiek: 40
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 83
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Październik 2006, 05:51   

Cytat:
ale w kwestii sprostowania...
pierwsza stronka na bank nie jest napisana we flashu, tylko action scriptcie, kodzie bazujacym na podstawach flash'a :) jednak as jest bardziej efetywny i daje wiecej mozliwosci tworczych niz sam flash.

... :zdziwko: a mnie sie wydawało ze ActionScript to czesc składowa Flash'a. Jezyk programowania zaimplementowany we Flash'u ?!
Je?li chcecie zobaczyć ciekawe, a przede wszystkim ciekawie wykonane strony to zapraszam na strone FWA
Jest w czym wybierać !! :ok:
Pozdro!
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 10 Październik 2006, 07:20   

Fred_Side napisał/a:
a mnie sie wydawało ze ActionScript to czesc składowa Flash'a. Jezyk programowania zaimplementowany we Flash'u ?!

O ile mnie uczono (a nie jestem specjalist? je?li chodzi o flasha, bo jak pisałem już gdzie? wyżej- kłóci się on z moj? polityk? projektowania) to jest wła?nie tak jak piszesz, czyli... jest to obiektowy, skryptowy język programowania zaimplementowany do Flasha, w celu sterowania animacjami, polami tekstowymi i dĽwiękami w animacjach.

mOoNiEq napisał/a:
pierwsza stronka na bank nie jest napisana we flashu, tylko action scriptcie, kodzie bazujacym na podstawach flash'a

Action Scipt nie bazuje na podstawach Flasha, ale podobnie jak JavaScript (JS- to od Netscape'a) wywodzi się od ECMAScript.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Fred_Side 




Wiek: 40
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 83
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Październik 2006, 09:52   

Cytat:
Action Scipt nie bazuje na podstawach Flasha, ale podobnie jak JavaScript (JS- to od Netscape'a) wywodzi się od ECMAScript.

hmmm... ale czy w takim razie jest mozliwe stworzenie obiektów/elementów stron www wykorzystujacych AS bez kompilacji ich w Flash??
Prosciej czy można wykorzystać AS bez korzystania z Flash'a?! :|
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 10 Październik 2006, 11:42   

Fred_Side napisał/a:
hmmm... ale czy w takim razie jest mozliwe stworzenie obiektów/elementów stron www wykorzystujacych AS bez kompilacji ich w Flash??

Troszkę mylisz pojęcia... ActionScript jak sama nazwa wskazuje nie należy do języków kompilowanych, ale do języków skryptowych. Je?li się nie mylę (a nie jestem pewien) to ActionScript jest tylko czę?ciowo kompilowany do binarnego kodu po?redniego, dzięki czemu wykonywany jest szybciej niż z postaci Ľródłowej (takiej w jakiej występuje np. JS).

Fred_Side napisał/a:
Prosciej czy można wykorzystać AS bez korzystania z Flash'a?!

Nie, ponieważ ActionScript służy Ci jedynie do sterowania zdarzeniami.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
Fred_Side 




Wiek: 40
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 83
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Październik 2006, 11:54   

Racja !! moja pomyłka ! AS to oczywiscie jezyk skryptowy ;)
Cytat:
Fred_Side napisał/a:
Prosciej czy można wykorzystać AS bez korzystania z Flash'a?!

Nie, ponieważ ActionScript służy Ci jedynie do sterowania zdarzeniami.

i oto mi chodziło!! pisanie ze strona jest wykonana w AS a nie w Flash'u jest błędne! I tyle ! chciałem sie tyko upewnic :]
Pozdrowionka serdeczne :)
 
 
   
bobek 




Wiek: 105
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 55
Skąd: ja jestem?
Wysłany: 26 Październik 2007, 20:41   

co w tym dziwnego - masz kase możesz więcej - " by żyło sie lepiej" mordo ty moja
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Listopad 2007, 12:37   

bobek napisał/a:
co w tym dziwnego - masz kase możesz więcej
niektórzy nie maja kasy i maja równie dobre strony :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
mafin 



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Wierzeje
Wysłany: 10 Marzec 2008, 22:20   

Stronka SSSSSSSSSSSUUUUUUUUUUPPPPPPPPPEEEEEEEEERRRRRRRRR ;)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.