Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Zwiększenie przepustowosci łacza
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Styczeń 2007, 07:48   Zwiększenie przepustowosci łacza

Od stycznia możemy się cieszyć większa prędkością łacz w firmie pol-net z 385 kbps na 512 kbps. Prędko?c jako tako została już zwiększona pod koniec grudnia ale oficjalnie obowiązuje od stycznia. Razem ze wzrostem prędkosci zmniejszono abonament z 70 zł na 68 zł :lol2: możemy zaoszczędzić dzięki temu całe 2 zł hahah. Przykład: w chello za t? sam? predkosć płacimy 59 zł... i podobnie to wygląda u innych providerów. Pol-net zapowiadał zwiększenie prędko?ci łacz do około 700 kbps a zwiększyli jedynie o 100 kbps...

Szkoda, bo w ten sposób bardzo długo ładuja sie filmiki na smog'u, video google, youtube i innych bo przez proxy ostatnio nie mozna nic zrobić... zaraabane na maxa...

Co sadzicie o obecnej przepustowości, czy jeste?cie zadowoleni ze zwiększenia predkosci łacz ?
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Styczeń 2007, 09:10   

Za to je?li się podpisze umowę na czas okre?lony to jest abonament w cenie 58 zł za 512 kbps. :lol2: czy jako? tak... :D

Neo napisał/a:
możemy zaoszczędzić dzięki temu całe 2 zł hahah.
możesz za te 2 zeta kupić sobie piwo :lol2:
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
x) 




Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: mam to wiedzieć ?
Wysłany: 9 Styczeń 2007, 10:29   

Ja jako? nie odczułem tego zwiększenia prędko?ci, moge stwierdzić, że nawet mi zwolnił, a nie przy?pieszył. Nie tylko u mnie tak jest, kilka osób już mi wspominało o tym jak zamula pol-net ostatnio.

posurfujemy, zobaczymy, jak to będzie w przyszło?ci : )
_________________
Blog 0/o

MySpace, mój oczywi?cie [lanssss] 0/o
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Styczeń 2007, 15:46   

Cytat:
e?li się podpisze umowę na czas okre?lony to jest abonament w cenie 58 zł za 512 kbps.


Hmm pomysł całkiem dobry można w ten sposób zaoszczędzić troche grosza. W tym tygodniu bede u nich to się podpytam, bo również nie posiadam nowej umowy jeszcze...

Paula napisał/a:
możesz za te 2 zeta kupić sobie piwo :lol2:


Nawet na lecha nie starczy :(

x) napisał/a:
że nawet mi zwolnił, a nie przy?pieszył.


Tzn ja to często zauważam, w godzinach wieczornych,że przymula... zgłaszałem im to i mieli monitorować... nawet u mnie byli ale jak przyszli to net nagle działał, bez zarzutu xD
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 10 Styczeń 2007, 07:34   

U mnie też zamula , jako? poprzednio chodził szybciej ten internecik Pol-necik, poza tym w neostradzie też zwiększyli prędko?ci i Ci co maj? 640kb teraz maj? 1Mbit i to za te same pieni?dze.
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Styczeń 2007, 07:43   

ale neostrada ma ograniczenia w transferze danych ,które s? dosyć uci?żliwe. JA pobieram dużo setów na żywo z imprez a one często maja około 400 mb... dlatego neo mnie nie interesuje.

Jutro ide do pol-netu, bede z nimi rozmawiał, zobaczymy co powiedza o tej predko?ci.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
x) 




Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: mam to wiedzieć ?
Wysłany: 10 Styczeń 2007, 10:03   

Oby rozmowa się udała x) i żeby? się dowiedział czego? na temat tej szybko?ci ; )
_________________
Blog 0/o

MySpace, mój oczywi?cie [lanssss] 0/o
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 00:04   

Mi sie zamulaj? niektóre strony strasznie. No i z tym zwiększeniem tranferu to nie zaszaleli, z "wielk?" obniżka cen też ;)
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 06:21   

Hej, rozmowa odbędzie sie dopiero w poniedziałek lub ?rodę gdyż na obecna chwile nie miałem czasu wybrać sie do pol-netu hehe. Kompletny brak czasu.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 21:59   

Mój tata był zmienić umowe na t? za 58 zł. I od lutego będzie już troche taniej. Zawsze te 12zł w kieszeni :)
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
x) 




Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: mam to wiedzieć ?
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 23:29   

Mario, no moja Mama dzi? się wybiera : ) u Ciebie, odbyło się to bez jakichkolwiek problemów ? :)
_________________
Blog 0/o

MySpace, mój oczywi?cie [lanssss] 0/o
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 13 Styczeń 2007, 11:56   

x) napisał/a:
Mario, no moja Mama dzi? się wybiera : ) u Ciebie, odbyło się to bez jakichkolwiek problemów ?

Z tego co wiem to tak. Trzeba zerwac stara umowe i od nastepnego miesiaca rusza już nowa ;)
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Styczeń 2007, 13:53   

Heh fajnie, mnie nie starczyło czasu aby wybrać sie do pol-netu. Z tego co wiem bierze sie umowę na czas okre?lony czyli na rok. Mnie taka opcja odpowiada :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 13 Styczeń 2007, 14:49   

Neo napisał/a:
Z tego co wiem bierze sie umowę na czas okre?lony czyli na rok.

Nom na rok. Moze za rok znowu bedzie jakas mega obnizka :D
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2007, 22:12   

Ok zastanawiam się czy dobrze zrobiłem podpisuj?c umowę na rok :| niby 58 zł miesięcznie... ale net szwankuje jak tylko może...

Udało wam się odczuć jak?? różnicę po zwiększeniu przepustowo?ci ł?cz ?
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Sierpień 2007, 23:43   

Mnie to tam rybka czy szybciej czy wolniej :P

Mam umowę na czas nie okre?lony aby sie nie męczyć z nimi tylko móc spokojnie zerwać umowę, bo co? ostatnio za często mi net nie działa.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 10 Styczeń 2008, 13:19   

Dzi? w nocy postanowiłem sprawdzić parametry łacza czyli download i upload. Sprawdzane na kilku testerach prędko?ci ł?cz i wyniki praktycznie się pokrywały.

Noc:



Download w nocy wzrasta upload stoi w miejscu, jak zapewniała administracja Pol-net'u UP miał być 256 kbit/s. A gdzie to można odczuć ;) ?

Dzień:



Parametry w dzień przy pakiecie standard powinny być następuj?ce : (Download) 512 kbit/s, (Upload) 128 kbit/s. Ani razu nie uzyskałem takich danych hehe :D Mnie zależy na uploadzie i nawet w dzień idzie jak krew z nosa często.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 11 Styczeń 2008, 23:19   

Michał, u mnie ostatnio też nie za wesoło. Proxy odesłałem na emeryturę aby się nie denerwować.

Niby jest noc i powinien być podwójny transfer ale uzyskałem taki wynik :



Byłem w tym tygodniu u nich i przedstawiłem sprawę,że s? duże wahania i mieli to sprawdzić. Jak narazie idzie im "nieĽle" :D 3 dni i to samo jest ....
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
kamil_1403 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: piotrków trybunalski
Wysłany: 13 Styczeń 2008, 14:28   

tez mam net z pol-netu i jeszcze na zadnym testerze nie osiagnałem predkosci deklarowanej przez pol-net :D

jesli nie pol-net to co :?: chetnie zmienie :)
 
 
   
karolk 




Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 5
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Styczeń 2008, 23:15   bloki

Wszystko zalezy gdzie sie mieszka , ogolem prawie wszedzie w blokach i wiezowcach jest do wyboru , polnet , upc, tp , netia i inne , kwestia promocji , kto ma kable wezly w konkretnych lokalizacjach ten ma wladze , wlasnie dzieki temu tak kablowki opanowaly rynek , ogolem ludzie ostatnio patrza tylko na predkosc .... osobiscie obiektywny nie bede gdyz jestem zwiazany z softem , jednak tu tez w blokach w ktorych sa wezly oferta jest jedna z ciekawszych - polaczenie kablowe i pakiety symetryczne od 512 (pierwsze 1GB danych dziennie z predkoscia do 2 Mbit) do 1,5 Mbita (pierwsze 4 GB danych dziennie - 4 Mbity) a ceny od 39 - 79 , fakt faktem oferta ograniczona mozliwosciami technicznymi tylko do 6 wiezowcow i 3 blokow - oczywiscie powod banalny mozliwosc wpiecia sie bezposrednio kablem pod wezel .
 
 
   
kamil_1403 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: piotrków trybunalski
Wysłany: 19 Styczeń 2008, 09:53   

jak juz jestesmy przy jakosci i szybkosci internetu to przy okazji spytam jak jest z TV kablowa :?: chodzi mi o to ze kupiłem sobie karte TV ,no i myslalem ze jak jest kablówka to wszystko ladnie pieknie a tu zonk. nie łapie wszystkich kanałów . szukałem po necie i kilka osób napisało ze moze sygnal za slaby itd.z kolei kilka osób pisało ze ma taka sama karte jak ja i im łapie wszystko ok mimo ze tez maja kablówke i 5 metrowy kabel od gniazda
 
 
   
karolk 




Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 5
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 19 Styczeń 2008, 12:28   ...

nie wiem jak upc , ale polnet jakosciowo tv ma w miare ok , poza niedostrojeniem kanalow miedzy soba pod wzgledem dzwieku, roznice miedzy kanalami , denerwujace jak sie ma dosc cicho wieczorem wlaczone i po przelaczeniu na inny kanal albo nic nie slychac albo nagle mamy dosc glosno w porownaniu do poprzedniego kanalu .
 
 
   
bobek 




Wiek: 105
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 55
Skąd: ja jestem?
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 11:39   

od dzisaj toya zwieksza przepustowo?ć. jak ktos mial 1 mb to ma 2 mb
_________________

 
 
   
dj_rey 



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: łódzkie
Wysłany: 1 Luty 2010, 22:31   

Czyżby w UPC Chello zwiększono dwukrotnie przepustowo?ć ł?cza ?
Miałem 2mbit

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Luty 2010, 14:56   

Raczej nie. Po prostu trafiłe? na lukę chwilow?,że wyci?gnęło Ci tyle.

Ja mam 25 mb i cały czas pokazuje mi tyle samo czyli:

_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
dj_rey 



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2 Luty 2010, 19:36   

Tak, ale ta "luka" trwa drugi dzień, tak jakby od lutego zwiększono przepustowo?ć ł?cza. Może zwiększyli tylko "2 megabitówke".

Test robiłem przed chwil?:
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Luty 2010, 23:39   

Luknałem strone upc i tam nawet nie ma w ofercie 2 mb tylko jest 1 a potem odrazu 8. Oczywi?cie wprzypadku innego miasta niż Warszawa. Bo dla nich jest "specjalna" oferta jak by byli ułomni haha :D
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 20 Luty 2010, 22:32   

dj_rey, według owej Pani w UPC - to zwiększyli przepustowo?ć przy najniższym pakiecie.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Kwiecień 2010, 07:40   

Upc ma w obecnej chwili chyba najszybsze łacza w PTB. 50mb i 120 mb wejdzie dopiero jak wejdzie telewizja cyfrowa, czyli jak babcia da za 2 lata xD
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 22:15   

Krakersik napisał/a:
50mb i 120 mb
Takie ł?cza sa dostępne w Warszawie. Ale aby mieć 120 to należy zmienić sobie kartę sieciowa ze standardowej na 1 GB np. Bo nasze zwykłe karty maja tylko 100 mb. Psikus,co nie? ^^
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
Ada 




Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 145
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 1 Maj 2010, 16:13   

A kto mi powie co jest nie tak,je?li ja w umowie mam do 25 MB a we wszystkich testach pokazuje mi maks do 10? Bo je?li mnie roluj? to będzie trzeba im przypomnieć szybko prawa konsumenta ;>
 
 
   
piterr27 




Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 111
Skąd: z piękna kraina :D
Wysłany: 8 Październik 2010, 10:46   internet

Nobody napisał/a:
Raczej nie. Po prostu trafiłe? na lukę chwilow?,że wyci?gnęło Ci tyle.

Ja mam 25 mb i cały czas pokazuje mi tyle samo czyli:

Obrazek



Ładna prędkość:) A jak Ci chodzi internet na youtube - nie zacinają Ci się czasem filmiki - bo u mnie na UPC - 8mbit coś tam czasami potrafi się przyciąć, ale nie zawsze tak jest.
A jak tam np: ściąganie z torrentów - np: jakiegoś linuksa - masz dobre transfery?
pozdrawiam
_________________
B?dĽ jak ptak, który spocz?wszy w locie swym na gał?zce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje ?piewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzeg? od zagłady.
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Październik 2010, 19:52   

Ja również mam UPC i u mnie chodzi ok poza kilkoma sytuacjami kiedy to padły im serwery nazw i nie można było wejść na żadną stronę . No chyba,że ktoś znał ip ;]

A to czy filmiki na YT się zacinają czy też i nie, nie jest zależne od UPC tylko od serwerów google <devil> Przetestowane na 3 providerach xD
 
 
   
Ada 




Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 145
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 29 Listopad 2010, 20:24   

Prędkość się ustabilizowała, człowiek do dobrego bardzo szybko się przyzwyczaja i już nie mogę się doczekać jak wejdzie do PTB Fiber 50. Oj to będzie szał :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Grudzień 2010, 20:00   

Ja przez krótki okres czasu byłem w toyi po zniknięciu w rynku pol-netu i bardzo źle wspominam ten okres. Od przeszło 2 lat jestem w UPC i jest ok, szybko ewoluuje pod względem zwiększania przepustowości. W Piotrkowie obecnie jest maks 25 mb, ale jeśli wejdzie cyfrowa tv to będzie i 50 i 120. Wszystko zależy od tego jak szybko zaczną rozbudowę infrastruktury :)

Mały minus dla tych, którzy w pol-necie/toyi korzystali z publicznego zewnętrznego adresu Ip. UPC tego nie oferuje. Innym małym problemem w UPC jest skromny upload w stosunku do prędkości pobierania. Warunki umowy można negocjować tylko w przypadku ofert firmowych. Indywidualnie możemy sobie tylko po marzyć :P

Obecny stan przepustowości łacza (test kilka minut temu)

_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.