Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Opowie?ci z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 2 Styczeń 2006, 13:39   Opowie?ci z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa



Cze?ć

Miałem okazję sobie obejżeć ostatnio ten film. Niby on miał być konkurencja dla Harrego Potera nowego. Powiem tak nie może być bo to s? dwa odrębne filmy z dwóch róznych kategori. Kroniki s? przepiekna ba?nia opowiadaj?ca o czwórce dzieci: Piotrze, Zuzannie, Edmundzie i Łucji Pevensie, które przez zaczarowan? szafę trafiaj? do tajemniczej krainy - Narni i pomagaj? uratować j? przed zł? Królow? Zimy. W Narnii, pod wpływem uroku rzuconego przez Biał? Czarownicę, od 100 lat panuje nieustanna zima. Wszyscy Narnijczycy czekaj? na powrót lwa Aslana, który jako jedyny pokonać może siły zła. Pomoże mu w tym rodzeństwo Pevensie.
Film a raczej ba?n zawiera elementy batalistyczne w czę?ci końcowej, które na mnie zrobiły spore wrażenie. Nieda się opisać tego filmu w słowach poprostu tzreba go zobaczyć. To tak tyle o filmie moimi słowami.

Film w wersji oryginalnej (15 kopii) będzie można obejżeć w wybranych multipleksach w Warszawie, Krakowie, Toruniu, Katowicach, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Bielsku-Białej i Gdańsku. A Piotrkowa brak :rozpacz: normalne.

Spis osób dzieki którym mogli?my obejżeć tak cudowny film jakimi były "Opowie?ci..."
Kod:
reżyseria:
Andrew Adamson

scenariusz:
Andrew Adamson
Ann Peacock
Christopher Markus

obsada:
Georgie Henley ..... Lucy Pevensie
William Moseley ..... Peter Pevensie
Skandar Keynes ..... Edmund Pevensie
Anna Popplewell ..... Susan Pevensie
Tilda Swinton ..... Jadis Biała Czarownica
Rupert Everett ..... Fox (głos)
James McAvoy ..... Mr. Tumnus

zdjęcia:
Donald McAlpine

muzyka:
Harry Gregson-Williams


Poniżej zamieszczam kilkana?cie:) kadrów z filmu(obszerna galeria jak nigdy :] ) oraz link do trailerów. W Galleri Avatarów dodałem kategorie Narnia, znajdziecie w niej avatary z obrazkami z ksi?żki.

Pozdrawiam


Galeria :

































Zwiastuny Filmu :



Kod:
http://images.apple.com/movies/disney/thechroniclesofnarnia/chroniclesofnarnia-t1_m480.mov



Kod:
http://images.apple.com/movies/disney/thechroniclesofnarnia/narnia-fte-story_m480.mov
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Styczeń 2006, 23:44   

Wczoraj miałam okazję obejrzeć tę ba?ń i przyznam, że jest niesamowita. Bardzo mi się podobała. I tak jak mówi Michał nie sposób opisać tego - to trzeba obejrzeć :) A co najbardziej mi się podobało? hmm.. muzyka w filmie.. wg mnie dobrze dobrana i dopasowana do konkretnych w?tków. Bardzo fajnie, tak tajemniczo, wygl?da scenka gdy mała Lucy ukrywaj?c się w zaczarowanej szafie przechodzi do zimowej krainy Narnii :) Krajobrazy zimowej Narnii s? przepiękne, tak samo jak te już po zdjęciu uroku z ba?niowej krainy :) Podobała mi się również sama postać Białej Czarownicy. Aktorka, która wcieliła się w tę postać wg mnie zagrała super, z zimn? krwi? i powag?, tak jak przystało na czarny charakter. Zwierz?tka mówi?ce ludzkim głosem (szczególnie rodzinka bobrów) - to też jest niezłe a zarazem ?mieszne :) Ostatnie sceny też s? super, szczególnie walka pomiędzy armi? Białej Czarownicy a armi? czwórki rodzeństwa. Po prostu cały film jest ?wietny. Warto go zobaczyć, także polecam gor?co :)
Je?li chodzi o konkurencję tej ba?ni z nowym Harrym Potterem to niebardzo mi to podchodzi i nie wiem jak one mog? niby ze sob? konkurować :/ S? to dwa różne filmy, jeden jest przepiękn? ba?ni?, a drugi jest filmem fantasy. Fakt faktem w jednym filmie jak i w drugim jest motyw magii, zaklęć, tajemniczo?ci, walki dobra ze złem, ale, tak jak Micha? stwierdził, s? to odrębne gatunki filmów.

Pozdrówki :)
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Styczeń 2006, 12:32   

tak zachwalacie ten film wiec może będę miała kiedys okazje :P :D:D:D pożyjemy zobaczymy :D :D:DPozdrówki
_________________

 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Styczeń 2006, 14:02   

Bo jest naprawdę super.. Jak widziałam zwiastuny filmu na stacjach telewizyjnych to jako? tak mi się niebardzo podobało...ale jak obejrzałam film to stwierdziłam co innego :) a co to już napisałam wyżej w poprzednim po?cie :]
Po raz kolejny polecam "Opowie?ci z Narnii..." :)
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Styczeń 2006, 16:12   

Ja jak narazie miałem okazje widziec tylko zwiastuny tego filmu, to własnei one zacheciły mnie do tego aby wybrać sie na ten film. Z tego co wiem to i w Łodzi własnie bedzie można obejżec "Opowie?ci...". Przyjżałem sie uwaznie tym wszytskim zdjęcia z filmu jak również obejżałem obydwa trailery. Zapowiada się niezła przygoda która z miła checia przeżyje razm z 4 tych dzieciaków.
Opowie?ci kontra Harry czy ja wiem.. podzielam zdanie Neo w tej sprawie.

Pozdrawiam :)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Styczeń 2006, 17:19   

Moi dordzy bardzo dobra informacja, jednak w naszym kinie będziemy mogli obejżec "Opowie?ci..." a dokładnie od 13 Stycznia będ? odbywały sie seansy w naszym kinie Hawana. Serdecznie zapraszam, nie żałujcie tych kilkyu zł.

Pozdrawiam :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Styczeń 2006, 21:56   

Jak widać piotrkowskie kino się postarało. To dobrze. Moja rada: posłuchajcie Michasia i idĽcie na film, jest naprawdę warty obejrzenia :)
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Styczeń 2006, 12:16   

To ja już sie nie mogę doczekać premiery w naszym kinie hehe. Ciekawe w jakich godzinach będa odgrywane "Opowiesci...". Same zwiastuny zrobiły na mnie tak wreżenie,ze nie odmówie sobie pój?cia do kina.

Pozdrawiam :)

P.S. nie widziałem całego filmu ale polecam go wszystkim
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 7 Styczeń 2006, 17:05   

Zapewne będzie seans o jakiej? 17 i o 20. Tak mi się wydaje :) Nio idĽ idĽ Nobody a nie pożałujesz :) możesz zabrać mnie ze sob? jak chcesz :P hehe :)

Pozdrawiam :)
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Styczeń 2006, 12:45   

Aja sie do was przył?cze bo bardzo chciałabym obejzeć go tylko niewiem czy bede miała czas...:/
_________________

 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Styczeń 2006, 13:19   

Marlenka no to trzeba z Nobodym pogadać, żeby nas do kina zabrał :) ja bym chętnie jeszcze raz to obejrzała :) A co Ty takiego tam porabiasz, że nie masz czasu cio ? :luka:
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Luty 2006, 23:10   

byłem w kinie hehe zasponsorowali mi znajomi, zaczeli o tym rozmawiać w pracy i zapytali sie czy nie pójde z nim ja mówie,ze spoko i tak wyszło,ze oni byli sponsorami, nie ma to jak obejrzec to na dużym ekranie. Scena wali była niesamowita hehea królowa naprawde zagrała swoja role perfekcyjnie.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Luty 2006, 16:35   

A jednak znalazlam czas...:D:D:D i obejzalam i bylo siuuuuuuupel naprawde jesli nie ogladaliscie to załujcie :P :P:P
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 13:11   

Hmm ciekawe z kim była? :P a tak wogóle co do wersji jaka jest w kinach z dubingiem polskim, to poprostu należało by pozabijać ludzi któży dobierali głosy. Ja miałem okazje obejżeć już w Grudniu opowie?ci i to w orginale. Dlatego moge powiedzieć spokojnie ,ze nasz polski dubing jest do dupy :] Tak tak własnie taki jest. To na co również zwróciłem uwagę to to,ze polacy raczyli sobie pozmieniać teksty jakie wypowiadaj? zarówno ludzie jak i bobry w "Opowie?ciach...". Troszke mnie to drażniło ale udało mi się dotrwać do końca z tym dubingiem i kosmetyka Polaków :P nie ma to jak obejżec sobie na dużym ekranie :]

Dla tych którzy nie byli maj? jeszcze okazję przedłużono okres grania "Opowie?ci" w kinie do 16 lutego to już drugi raz przedłużyli. Jak widać sporym zainteresowaniem Cieszy sie ten film :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 12 Luty 2006, 16:51   

hm.. Michał po co się pytasz Marleny z kim była jak sam dobrze o tym wiesz :/ Z tego wynika, że chyba jednak nie warto i?ć na ten film z polskiem dubbingiem do kina, bo tak jak Michał powiedział jest on do d**y. A wła?nie Panie Administratorze - ładny przykład Pan nam daje wyrażaj?c się na Forum w taki a nie inny sposób :
DJ Neo napisał/a:
nasz polski dubing jest do dupy

Nieładnie..nieeeładnie :P
Ja jedynie ogl?dałam "Opowie?ci...." w wersji dla czytaj?cych i co o nim uważam to napisałam w postach znajduj?cych się gdzie? tam wyżej :D

Pozdrówki :]
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 17:03   

DJ Neo napisał/a:
nasz polski dubing jest do dupy


Neo zgadzam się :] a co do tego co napisała Paula, o dawaniu przykładu to przecież, nie jest to brzydkie słowo :)

Film wspaniały nie miałem okazji narazie przeczytać ksi?zki na podstawie której został zekranizowany ten film,ale może kiedy?. Jka narazie cisza nie wiadomo czy kolejne 6 częsci zostanie zekranizowanych mam nadzieje,ze dacie znać.

Pozdrawiam :)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 21:20   

Nobody, może i nie jest to brzydkie słowo ale Pan Administrator jako nasz Szef tak czy tak nie powinien się tak wyrażać :] dlatego też ja tak nie pisałam tylko to wygwiazdkowałam, a na Forum kulturka chyba musi być, prawda? :P i tyle z mojej strony :]

Pozdrówki
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 21:26   

Hmm ubrałem to tak w słowa aby było wiadomo co mam na my?li. bo ten dubing jak dla mnie jest gorzej niż tragiczny. :] Podtrzymuje to co napisałe wczęsniej jest do dupy tak jak papier :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 21:46   

No dobra Administratorze niech Ci już będzie.. ostatecznie :P
DJ Neo napisał/a:
do dupy tak jak papier

i się niestety dalej rozwija --- ten dubbing :/ :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Marzec 2006, 16:20   

nieo gladałem serialu, ale uważam,że fuilm wcale nie był przereklamowany... od poczatku do końca jest wartka akcja, ogl?daj?c go nie mamy czasu się nudzić...
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
+Raven 




Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Lipiec 2006, 16:36   

Ja to pamiętam jeszcze ten film jak bylem jeszcze dzieciakiem, i w sumie wtedy choć to bylo dawno bardzo podobal mi sie ten film, wiec moja radosc byla jeszcze wieksza ze zrobili nowa wersje tego filmu.
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Forum Piotrkowian


Timeo Danaos et Dona Ferentes
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 13 Lipiec 2006, 19:05   

a ja nie widzialam az wsty sie przyznac :wstyd:
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
Paula 




Wiek: 39
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Lipiec 2006, 19:07   

stacha napisał/a:
a ja nie widzialam az wsty sie przyznac :wstyd:
no wstyd, staszka wstyd jak cholercia :looka: ja widziałam i jak już nie raz pisał?m - bardzo mi się ten film podobał :)
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Kwiecień 2008, 12:52   

Wszystkim tym którzy nie mieli okazji obejrzeć Narni serdecznie polecam, najlepiej je?li obejrzycie ja z napisami, gdyż jak to w Polsce bywa nie potrafimy dobrać głosów do aktorów i Polski dubing jest wręcz koszmarny.

Już w maju długo oczekiwana druga czę?ć trylogii Narni "Chronicles of Narnia: Prince Caspian". Premiera w Polsce 30 maja natomiast na ?wiecie 16 maja (wiadomo co to oznacza ^^). Poniżej zał?czam zwiastun. Oj będzie się dużo działo :)

_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Ada 




Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 145
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 19 Kwiecień 2008, 09:29   

Pierwsza czę?ć Narni podbiła moje serce i mam nadzieję,że będzie tak samo z drug?. Tak jak już tu niektórzy wspomnieli Polacy nigdy nie potrafili dobrać głosów do dubingu. Na Filmweb jest polski trailer i brzmi okrutnie.
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Marzec 2010, 05:09   

Jeszcze około 280 dni do premiery kolejnej czę?ci Narni. Ja już zacieram r?czki hehe. :devil:

The Chronicles Of Narnia 3- The Voyage of the Dawn Treader

_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 6 Wrzesień 2011, 06:23   

Neo, oglądałem świetne. Dużo lepsze niż książę Kaspian. Ale i tak brakuje mi Pitera i jego siostry starszej.
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.