Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawe kapele
Autor Wiadomość
LSY 




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: z Północy
Wysłany: 21 Luty 2006, 09:55   Ciekawe kapele

Hm... ja sam moge polecić:
The Mars Volta; Porcupine Tree; Lao Che, to s? kalepe, które rozwalaj?, ale trzeba je zrozumieć.
Ostatnio też z łatwiejszej muzyki polecam Static-X, a niedługo powinna ukazać się płyta Godsmacka (o roboczej nazwie IV), i może też być fajna, wogóle duuuużo jest zespołów, wartych psłuchania, jak Deftones, Disturbed, Fisz, Hed (PE), muzyka Toma Waitsa, Ocean (płyta 12), ?cianka, Soulfly, takie sławne kapele, ale fajne...:)
_________________
Wszystkim bezproduktywnym lunch-maniakom mówimy NIE!!!!!
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 11:22   

Static-X, miałem okazje usłyszeć w radiu t? kapele . Według mnie nie da sie tego słuchac... tekst ledwo co zrozumialny a muzyka, również pozostawia dużo do życzenia. :)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
justyna 




Dołączyła: 15 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: obszary północne
Wysłany: 21 Luty 2006, 12:27   

tja... I jak co? im się nie rymuje, ale brakuje im słowa, to wstawiaj? "yeaaaah" :]

U mnie na playli?cie dodatkowo: Myslovitz, Coma, Koli (ojooj...), Normalsi, Polucjanci, Radiohead, Kult, Kazik, The Strokes, poniek?d SOAD. Ostatnio wzmożony Godsmack i John Doe ( :luka: )
A z troche innej beczki: Jamal, MRR, BEP ale i też POK... :rotfl:

duzo tego ogólnie... :)
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 12:55   

Z tych zespołów co wymieniła? znam Tylko Myslovitz i Come ;] reszta to dla mnie czarna magia. dla mnie numer jeden Myslovitz to "Długo?c dĽwieku samotno?ci"
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 21 Luty 2006, 13:03   

Ja polecam "Lenny Valentino" wspólny projekt muzyków Myzlovitz i Negatywu.. generalniemuzyka dziwna :P pełna zasakuj?cych dĽwięków, smutna ale piękna... teksty s? wspaniałe... jak dla mnie, rozwalaj? mnie na łopatki po prostu... Poza tym hmm... Prodigy, Massive Attack, SOAD dla tych, co lubi? mocniejsze brzmienia... Sigaur Ros (z serii dziwna muzyka :P )... generlanie dużo tego, nie będę polecała zespołów ogólnoznanaych takich jak Pidzama czy Kult, bo o tym wszyscy słyszeli :P będę pisała o czym? co wygrzebałam, nie jest do końca bardzo znane ale warte posłuchania (przynajmniej spróbóje). Z muzyki reggae, raga, dancehall moge pojecić Bass Medium Trinity, Wilding Soul, Misty i root's.
Jeszcze jedna grupa mi utkwiła w pamięci... muzyka już bardzo specficzna, podoba się mniejszo?ci moich znajomych a mianowicie Gadzienice... na razie tyle bo więcej mi do główki nie przychodzi... :P
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
LSY 




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: z Północy
Wysłany: 21 Luty 2006, 15:38   

Nobody napisał/a:
Static-X, miałem okazje usłyszeć w radiu t? kapele . Według mnie nie da sie tego słuchac... tekst ledwo co zrozumialny a muzyka, również pozostawia dużo do życzenia. :)
wiesz, kto, co lubi, jest to naprawde co? nowego, bo poł?czenie techna i metalu, co w konsekwencjio daje kombinację nazwan? rytmic trashcore. Naprawde, a wokal, może mało zrozumiały, ale za to używany jest jako instrument sam w sobie, co się często nie zdarza. Je?li natomiast zrozumiesz po pierwszym przesłuchaniu, co ?piewa Spięty na płycie Gusła, albo Cedric Bixler na "De-Loused In The Comatorium", to zadzwonie do władz, żeby umie?ciły Cię na stołku prezydenta....:)

Cytat:
tja... I jak co? im się nie rymuje, ale brakuje im słowa, to wstawiaj? "yeaaaah"
ale to już Godsmack...:)

Cytat:
Radiohead
LOL :zdziwko:


Stacha, a Vavamuffin?
_________________
Wszystkim bezproduktywnym lunch-maniakom mówimy NIE!!!!!
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 21 Luty 2006, 15:42   

LSY napisał/a:
Stacha, a Vavamuffin?

a no tak :P przypomniałe? mi:P Vavmuffin jak najbardziej do polecania jest :)
LSY napisał/a:
Cytat:
Radiohead
LOL :zdziwko:

co Cie tak zdziwiło?
dobra kapela... też mogę polecić...

a poza tym Grabaż i Strachy na Lachy ;)
Arcic Monkeys oraz Portishead i Coldplay. :)
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
LSY 




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: z Północy
Wysłany: 21 Luty 2006, 15:45   

stacha napisał/a:
LSY napisał/a:
Cytat:
Radiohead
LOL :zdziwko:

co Cie tak zdziwiło?
dobra kapela... też mogę polecić...

zdziwiło mnie, że Justyna słucha Radiohead ( a i owszem, godne polecenia, mój ulubiony kawałek, to paranoidandroid, a o Grabaż i Strachy na Lachy to już znasz moje zdanie....:]
_________________
Wszystkim bezproduktywnym lunch-maniakom mówimy NIE!!!!!
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 15:48   

Grabaż i Strachy na Lachy, to miałem okazję słyszec szczególnie ostatnio, co? w tytule jest z "kochaj...". Za to reszte zespołów co zaczeliscie wymieniać nie mam zielonego pojęcia z czym one się dosłownie jedza :P Słucham róznej muzyki, ale jako? nie miałem okazji wpa?c na takowe kapele czy też zespoły. Lubuję sie w Metalice, Linkin Park'u, Scorpionsa ZZ Top itp. :)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
LSY 




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: z Północy
Wysłany: 21 Luty 2006, 16:25   

musisz szybko nadrobić zalewgło?ci....;)
_________________
Wszystkim bezproduktywnym lunch-maniakom mówimy NIE!!!!!
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 21 Luty 2006, 16:33   

Na to wygl?da ;] tylko obymi uszy nie odpadły hehe :hyhy: powiem tak ?rednio przepadam za zespołami graj?cymi metal czy też wszelkie odłamy tego gatunku :)
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
LSY 




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: z Północy
Wysłany: 21 Luty 2006, 17:29   

no to odpada połowa, zacznij od wcze?niejszej twórczo?ci Porcupine Tree, a mimo, że te kapele, co napisałem nie graj? mozę dokładnie muz. metalowej, to jednak nie zabieraj się za nie na pocz?tku.
_________________
Wszystkim bezproduktywnym lunch-maniakom mówimy NIE!!!!!
 
 
   
justyna 




Dołączyła: 15 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: obszary północne
Wysłany: 22 Luty 2006, 00:10   

E tam, nie słuchaj go... :P

Mnie tam się zaczęło od Mars Volty :) I to był do?ć drastyczny skok ;)
Wszystko zależy od upodobań...

Ale przecież Radiohead, to fajna kapela jest. Czemu to takie dziwne, że mi się podoba?! :zdziwko:

A co do Arctic Monkeys... to miałam przez moment zajawkę... ale jako? tak nie wiem... przeszło mi... Zapowiadali, że to taki geniusz, że opanuje wszystkie stacje radiowe, a jak narazie (przynajmniej w Polsce) cisza... :suchy:

A mogę jeszcze polecić zespół Clearlake... Ogólnie wszystkie zespoły z generacji wytwórni Domino to kawał porz?dnego angielskiego pop-rocka. Polecam.

:)
 
 
   
LSY 




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: z Północy
Wysłany: 22 Luty 2006, 08:59   

tak, ale Ty Justyno jeste?, hmm.... d z i w n a ....:]
(Nobody, nie wolno jej słuchać, naprawde nie zaczynaj od TMV, bo to trudna muzyka)
_________________
Wszystkim bezproduktywnym lunch-maniakom mówimy NIE!!!!!
 
 
   
justyna 




Dołączyła: 15 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: obszary północne
Wysłany: 22 Luty 2006, 13:43   

LSY napisał/a:
tak, ale Ty Justyno jeste?, hmm.... d z i w n a ....:]


:looka:
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 22 Luty 2006, 18:51   

Tak sobie piszecie o róznych zespołach... s? gusta i gu?ciki :) To też nie wolno nikogo na siłe starać sie przekkonać,że to co my słuchamy to jest super i kazdy inny zespół to chcłam :]
Zespoły które na mój gust s? godne uwagi to :
1. Lifehouse (Najlepszy kawałek to - "Everything" NIC NIE PRZEBIJE TEGO :] )
2. 3 Doors Donw ( w szczególno?ci "Here without You", "Kryptonite", "Landing in london" )
3. Puddle Of Mudd ( w szczególno?ci "Blurry" i "She hates me" )
4. Metallica ( w szczególno?ci "St. Anger")
5. Blink 182
6. Good Charlotes
7. Skangur (Polska formacja graj?ca taki gatunek muzyczny jak Ska :] s? niesamowici, byłem na ich koncercie :) po koncercie zdobyłem płytke z ich autografami, co by się nie pochwalić hehe :P )
9.Guns'n'Roses (cało?ć)
10. Within Temptetion (w szczególnosci "Angels" )
11. Evanescence (w szczególnosci "My Imortal" i "Everybody's Foll" )
12. Nightwish (w szczególnosci "Wish I had an Angel")

Takie s? moje typy, TSA, Radiohead jako? mi nie podchodz? a tym bardziej Static X, mój kumpel tego słucha, jak również Rage Agains The Machine , miałem okazję zapoznać się z ich cała dyskografia . . . :P oraz obejżałem kilka koncertów. Bardziej zamiast Rage wolę P.O.D.

Pozdrawiam uff ale się rozpisałem :]
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
LSY 




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: z Północy
Wysłany: 22 Luty 2006, 19:56   

P.O.D., też gra sympatycznie, ale to już zupełnie inna muzyka, komu? może wydawać się podobna, ale to leży kilka kilometrów od Statica...:)

Ostatnio mam fazę na wyczesany "jazzowy" zespół, oczywi?cie w cudzysłowiu, bo kapela jest bardzo eklektyczna, ale można zakwalifikować j? do jazzu (najbardziej pojechanego pod słońcem). Polecam dla wszystkich zpragnionych mocnych wrażeń i tych, co lubi? skomplikowan? muzykę, za*ebi?cie trud? w odbiorze. Kapela nazywa się Naked City. Usłyszałem i zakochałem się...;)
_________________
Wszystkim bezproduktywnym lunch-maniakom mówimy NIE!!!!!
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 22 Luty 2006, 19:56   

hmm tak teraz przez przypadek usnęłam słuchaj?c muzyki i się obudziłam na soundracku z "Requiem dla snu"... zapomniałam całowicie o tej genialnej muzyce.... polecam i to wszystkim... gusty gustami, ale muzyka przemawia... tak jak film.....
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
ar2rro77 




Wiek: 46
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 92
Skąd: Scotland
Wysłany: 13 Maj 2006, 14:05   

Dawno tu nikt nic nie pisał więc dopiszę kilka ciekawych (moim skromnym zdaniem) zespołów. Otóż i one:
- Fun Da Mental - czyli wybuchowy mix etno-dubu-punka!!
- Atari Teenage Riot - berlińskie techno-punki atakuj?
- Manu Chao & Radio Bemba Sound System
- Jai Alai Katumbi Express (wspólny projekt Manu Chao & Fermin'a Muguruzy)
- Ska-P
Te trzy powyższe zespoły to wspaniała mieszanka ska/reggae/punka podlana duż? ilo?ci? hiszpańskich gor?cych rytmów.
A na koniec dodam jeszcze Zion Train (taneczne techno-duby z U.K.).
Raczej nie można się przy tej muzyce nudzić!! :)
Gor?co polecam!!
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Maj 2006, 22:09   

Hehe fajnie fajnie, kto? obudził ten tamt :] Manu Chao, to dla mnie totalna ?zmira, oczywi?cie bez obrazy. Natomiast masz mega plusa za Ska-P, graj? muzyke z gatunku Ska bardzo pozytywne brzmienie. Jeden z najlepszych kawałków to "Cannabis" :]
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
ar2rro77 




Wiek: 46
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 92
Skąd: Scotland
Wysłany: 14 Maj 2006, 09:17   

Hehe nie obraziłem się! Tylko dlaczego Manu Chao to
Cytat:
totalna ?zmira
?
Zwłaszcza, że dobrze się wyrażasz o Ska-P! Przecież to (muzycznie i tekstowo) kapele z tego samego podwórka (podobna muzyka, podobne teksty). Zreszt? wspólnie grywali koncerty. Polecam też obejrzeć jaki? występ Manu Chao & Radio Bemba Sound System na żywo np: "BABYLONIA en Gaugua"!!

Ale oczywi?cie masz prawo do własnych ocen...

ps. je?li lubisz "Cannabis" Ska-P to posłuchaj "Marihuana Boogie" Manu Chao powinna Ci się spodobać ;)
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Maj 2006, 21:00   

Wiesz co i słuchalem tego i to s? dwa odrębne gatunki "Marihuana Boogie" to jest koszmarne nie udało mi sie dotrwać nawet do połowy kawałka. Jako? nie bardzo mi sie widzi aby te dwa zespoły grały razem koncerty jak prezentuja inny rodzaj muzyki.

Fakt gusta sa rózne ale Ska-p to Gatunek Ska , a Manu chao to nawet nie potrafie okre?lić, napewno nie Ska.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
ar2rro77 




Wiek: 46
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 92
Skąd: Scotland
Wysłany: 15 Maj 2006, 11:28   

Ano wła?nie te dwa zespoły grywały razem koncerty (widziałem na video, więc wiem co mówię). Jedyna różnica między Ska-p a Manu Chao to taka że ten pierwszy zespół miesza ska z punkiem a ten drugi do tego dodaje jeszcze dużo latynoskich rytmów, przez co muzyka Manu Chao & Radio Bemba Sound System jest bardziej zróżnicowana. Ł?czy te zespoły podobny punkt widzenia ?wiata i uwielbienie dla pewnej ro?linki ;)

ps: dla niektórych ortodoksów ska to tylko: Laurel Aitken, Desmond Dekker, The Skatalites, The Specials, kilka zespołów kojarzonych z "brzmieniem 2 Tone". Ani Ska-p ani Manu Chao nie graj? "czystego" ska, do tego często s? (łagodnie mówi?c) krytykowane przez owych ska-ortodoksów za "lewackie" teksty, co można sobie poczytać na jakich? ska-forach. Ale to już taki urok ska.

ps2: może żeby nie przedłużać więcej rozprawy kto gra ska a kto go nie gra to dorzucę jeszcze kilka ciekawych kapel (tym razem ani jednej skapeli ;) ):
- THCulture - transowy noise
- Partia - psycho/rockabilly
- To Rococo Rot - post rock/minimal music
_________________

 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.