Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Rockowo-Bluesowy wieczór - Cree w natarciu !
Autor Wiadomość
#Piotrków 




Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 1046
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 27 Sierpień 2007, 21:54   Rockowo-Bluesowy wieczór - Cree w natarciu !

Wczoraj 26 sierpnia odbył sie kolejny plenerowy koncert letni. Tym razem jego gwiazda był zespół Cree. Tuż po 19 w głosnikach rozbrzmiała muzyka rockowo-bluesowa. Przybyła widownia mogła podziwiać syna legendarnego Ry?ka Riedla byłego członka zespołu Dżem.


"Cree jest zespołem graj?cym rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominaj?cym muzykę lat 60' i 70'. Najbardziej znanymi przedstawicielami tego stylu w Polsce s? : SBB, KRZAK oraz DŻEM.

Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16- letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Jak wspomina Kramek - aby zacz?ć grać trzeba było mieć nazwę, więc na zaparowanej szybie pisali?my palcem różne propozycje nazw dla zespołu i ostatecznie zostało CREE. Pomysłodawc? nazwy był Rysiek Riedel, ojciec Sebastiana, którego zawsze fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszło?ci mieć zespół o takiej nazwie.

Marzenie ojca zrealizował syn i tak powstało Cree."


Ľródło tekstu: www.cree.pl











Foto AF Puls Miasta
 
   
matylda 




Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 89
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 27 Sierpień 2007, 22:10   

Oj, to był fantastyczny koncert!
Aż szkoda, że bisy przerwał deszcz...

:devil: Nawet się na zdjęciu załapałam! :devil:
_________________
Vinum
et
musica
leatificant cor.
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Sierpień 2007, 23:21   

matylda napisał/a:
Nawet się na zdjęciu załapałam!
a która to Ty ? :)

matylda napisał/a:
Aż szkoda, że bisy przerwał deszcz...
jeszcze nie widziałem aby ludzie tak szybko uciekali z amfiteatru hehe
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
matylda 




Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 89
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 30 Sierpień 2007, 07:13   

Michał napisał/a:
a która to Ty ? :)


Kiedy? Cię znajdę... znajdę Cię,
W końcu znajdę,
Jestem coraz bliżej, wiem... :devil:
_________________
Vinum
et
musica
leatificant cor.
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 30 Sierpień 2007, 11:51   

Na całym koncercie nie byłem jako? nie podszedł mi zespół. Za dużo wolnych utworów, brakowało mi takich kawałków z "jajem" ;)

A mnie na zdjęciu nie ma :(
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
głupol 




Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 15:05   

Napiszę trochę nie na temat, ale który? już raz drażni mnie niedbało?ć autorów tekstów w tym serwisie. Nie chce być niemiły, ale tekst pisany z my?la o publikowaniu powinien być napisany poprawnie. Natomiast autorzy większo?ci tekstów na forum i w serwisie piotrkowianie.com popełniaj? często nawet błędy ortograficzne!

BOT FP napisał/a:
rockowo-blusowa.

rockowo-bluesowa - jest blues, a nie blus.
BOT FP napisał/a:
Przybyła widownia mogła podziwiać syna legendarnego Ry?ka Ridla byłego członka zespołu Dżem.

Po pierwsze Riedla, po drugie brakuje przecinka lub my?lnika po nazwisku.

Dodatkowo tekst opisuj?cy zespół żywcem wzięli?cie ze strony cree.pl, bez jakiegokolwiek zaznaczenia jego pochodzenia, ani użycia cytatu - tak się nie robi.

Pozdrawiam i liczę na większ? uwagę na poprawno?ć tekstu z Waszej strony.
 
 
   
owca 




Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 99
Skąd: Piotrków/ ŁódĽ
Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 18:04   

głupol, takie sytuacje często tutaj się zdarzaj?, ale chyba nie ma sensu się denerwować, taki tutaj jest styl i chyba nic na to się nie da poradzić.
_________________
"Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu."

http://www.pgr.mojpiotrkow.pl
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 01:08   

owca, najłatwiej się m?drować je?li samemu nie wnosi nic do serwisu :)
głupol napisał/a:
błędy ortograficzne!
chyba bardzije literówki , które mog? się zdarzyć każdemu. To nie jest pismo do prezydenta ;)

głupol, tekst jest jednej z osób która jest w naszej ekipie i z pewno?ci? przeczyta twoje uwagi. Nie mniej jednak je?li chodzi o tekst który pochodzi z ich strony to ja tam zauważyłem link do ich strony z której pochodz? informacje o samym zespole.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
owca 




Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 99
Skąd: Piotrków/ ŁódĽ
Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 09:18   

Michał, tutaj nie chodzi o m?drowanie się, tylko o zwrócenie uwagi na pewne rzeczy, które się tutaj zdarzaj?, a nie s? do końca dobre.
Skoro chcesz, żeby Twój portal był najlepszy to nie obrażaj się jak kto? Ci zwróci uwagę. :)
_________________
"Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu."

http://www.pgr.mojpiotrkow.pl
 
 
   
głupol 




Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 11:49   

Michał napisał/a:
owca, najłatwiej się m?drować je?li samemu nie wnosi nic do serwisu :)
głupol napisał/a:
błędy ortograficzne!
chyba bardzije literówki , które mog? się zdarzyć każdemu. To nie jest pismo do prezydenta ;)

głupol, tekst jest jednej z osób która jest w naszej ekipie i z pewno?ci? przeczyta twoje uwagi. Nie mniej jednak je?li chodzi o tekst który pochodzi z ich strony to ja tam zauważyłem link do ich strony z której pochodz? informacje o samym zespole.

Zgadza się, jest link i podpisane 'więcej na stronie...' - co nie jest jednoznaczne z zaznaczeniem Ľródła tekstu, który został 'pożyczony'. Wypadało umie?cić chociaż cudzysłów - no ale czepiam się w tym momencie. Bardziej raż? literówki, błędy ortograficzne oraz brak interpunkcji w niektórych miejscach.

A co za różnica do kogo jest dane pismo. Jest publicznie - powinno być poprawnie napisane. Posty na forum to inna sprawa, ale tekst przygotowany z my?l? o publikacji jest czym? poważniejszym. Nawet durny firefox podkre?la błędy, a gdzie? napisali?cie 'dwuch' i to parę miesięcy temu - do dzi? ten tekst wisi bez korekty. To zapada w pamięć i odechciewa się czytać, a szkoda bo to jedyny żywy serwis w Piotrkowie.

Nie traktujcie moich uwag jako wym?drzania się, tylko jako konstruktywn? krytykę. Je?li pisze się o kim? - wypada co? o nim wiedzieć, nawet je?li nie jest się krytykiem - w tym wypadku - muzycznym, podstawowe informacje takie jak pisownia nazwiska trzeba mieć. Zwłaszcza, że w cytacie niżej wziętym ze strony Cree macie to samo nazwisko poprawnie napisae. Zanim wy?lecie tekst - przeczytajcie go raz z wyczuleniem na szczegóły i będzie ok.

A je?li uważasz, że dbało?ć o poprawno?ć języka jest wym?drzaniem się to gratuluje podej?cia do tematu.

Pozdrawiam.
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 12:49   

owca, dobrze postaram się tego przypilnować.


głupol, ja wiem, że mnie czasami się zdarzaj? literówki czy też inne błędy ale czasami jest mi trudno skontrolować każdy tekst który otrzymuje od ludzi którzy dla nas pisz?.

głupol napisał/a:
Nie traktujcie moich uwag jako wym?drzania się, tylko jako konstruktywn? krytykę.
Potraktowałem to jako konstruktywn? krytykę i osoba która mi przekazała m.in. ten tekst również to już przeczytała.

Mam nadzieję, że ustrzeżemy się od tego typu wpadek.

Pozdrawiam
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
głupol 




Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 13:31   

Powodzenia i sorry za OT.
_________________
Harley mój, to jest to..
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.