Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Tragedia w Katowicach
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 29 Styczeń 2006, 19:16   Tragedia w Katowicach

Co najmniej 66 osób zginęło, ponad 140 zostało rannych w następstwie zawalenia się w sobotę dachu hali targowej w Katowicach. Kilkunastogodzinna akcja poszukiwawcza była sprawna i została zakończona w niedzielę po południu. Prezydent Lech Kaczyński ogłosił trzydniow? żałobę narodow?.
Powiem tak brak mi słów na to co się stało, ale tak się kończy budowanie tanim kosztem, po co budować hale z kompletnie prostym dachem ? jak by nie można było dać jakiego? kontu nachylenia. A dwa,że jak wiadomo to blacha sie wygnie do momentu i pęka w którym? momencie to też powinni brać po uwagę. :(

A o to jak to wszystko wygl?da :(






















|l?zacy obserwuj?cy miejsce katastrofy

_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
+Blade 




Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 27
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Styczeń 2006, 20:48   

Nom odpowiedz na pytanie. Nie mog? budować pochyłych dachów który by nie gromadziły ?niegu na tak dużej nawierzchni. RóĽnica poziomów musiała by być do?c sporo a różnica wysoko?ci na krancach była by kilkunastu metrowa i dach ?ci?gał by sam siebie na jedn? stronę.Wtedy by było jeszcze gożej bo budynek cały by się złożył ł?cznie ze scianami na płasko. Pytanie powinno być.Dlacze nie mógł nikt tego sprzatn?c przecie to nie takie trudne a i tak by sie znalazl ktos kto by chciał zarobic pare złoty. :(
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Forum Piotrkowian

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 29 Styczeń 2006, 21:13   

to fakt istnieje taka możliwo?c,ze mogło by sie to złożyć, ale według mnie było za mało stropów które podtrzymywały cała konstrukcje. Czemu tego nikt nie uprzatnał ? nie mam zielonego pojecia. Wszyscy wiedza,ze te konstrukcje nie sa zbyt trwała i łatwo o zawalenie sie budynku. U mnie pracy powierzchnia magazynu jest ponad 2 hektary i chłopaki walczyli od ?rody 3 dni i w poniedziałek jeszcze beda. większosc został? uprzatnieta i Pracownicy Aholdu mog? być pewni,ze magazyn sie nie zawali. Poprzez Ludzk? głupote zgineło tylu ludzi... eh szkoda gadać.. :(
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 40
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Luty 2006, 10:28   

ehh.. :( masakra.. w życiu bym nie przypuszczała, że w tym wieku nast?pi taka tragedia. Zginęło 67 osób, a ile jeszcze nie znaleziono ludzi tego nikt nie wie :( .. koszmar.. tak to wła?nie jest jak robi się hale, sklepy i tym podobne budowle i hale. Tak po prostu na szybko, na odpierdziel, bo przecież szybko postawione oznacza że firma jest sprawna, szybka i w ogóle naj najlepsza. Tylko że takie stawianie budowli w krótkim czasie może wła?nie się zakończyć tak jak w Katowicach. Jeszcze przecież ta hala była tak zrobiona tragicznie, że szkoda gadać, żadnych podpieraj?cych elementów konstrukcyjnych wewn?trz, czysta przestrzeń, a dach tak jakby wisiał sobie w powietrzu. Zła konstrukcja dachu spowodowała efekt domina, tzn zaczęła się sypać jedna czę?ć dachu i za ni? cały dach poszedł do ?rodka :( Jeszcze doszły mnie słuchy, że to nie jest wina tylko zalegaj?cego lodu i ?niegu na dachu, ale też wła?nie wady konstrukji, bo podobno kiedy? już ten dach był naprawiany. I jak naprawili? widać Ľle albo i wcale.. ehh.. Zginęło tylu ludzi i to wszystko przez ludz? głupotę i brak wyobraĽni na przyszło?ć :(

[*][*][*]
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Luty 2006, 13:23   

wiecie jak tak widze jak piszecie o tym ze ktos mogl to uprzatno? bo kazdemu sie kasa przyda... no tak dowiedzialam sie od kolegi ze jakis czas temu bylo sprzatnie tego dachu tylko tym ludziom co sprzatli nie zostaly wydane za to pieniadze wiec sie nie dziwie ze nikt nie chciał tego zrobic :/ a kolejna sprawa to taka ze ten dach podobno był juz pękniety wiec nie rozumiem czemu sie tym wogole nie zainteresowali :zdziwko: no ale juz po ptokach bo sie zawalił i zginęlo mnóstwo ludzi a jeszcze wiecej jest rannych... [*][*][*] :...:
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Luty 2006, 15:12   

Dopiero po takiej tragedi zaczeły się wogóleod?niezania większych sklepów w polsce. nikt jako? sie tymn ie przejmował. Jak był mróz to snieg był lekki bo był suchy a gdy przyszła odwilż snieg sie zrobił cięzki bo namókł. Jak równieć dowiedziałem,sie tak? rzecz,ze ten dach w katowicach już po zbudowaniu musieli poprawiać. Od poczatku były same problemy z tym budynkiem. Przy okazji ludzie którzy przywiezli tam gołebie sami mówili,ze mieli problemy z otwarciem drzwi bo on sie raz owtierały raz nie i nawet nie mieli jak z tamtad uciec, kto wogóle dopu?cił taki budynek do użytkowania... paranoja... dla mnie kara więzeieni dla osoby która kontrolowała ten budyneki i dla wła?ciciela to mało :(

[*] [*] [*]
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 40
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Luty 2006, 09:28   

Wła?nie Michał, dopiero po tragedii zaczęło sie masowe od?nieżanie dachów. Ja powiedziałam tak mojej mamie jak szła do sklepu jako? w niedziele czy poniedziałek: "tylko sie nie zdziw jak będ? istne pustki.." . Poszła do sklepu i były dosłownie pustki..5 osob na krzyż. A teraz każdy w oczach ma strach i sie boi, bo jak moja mama była w sklepi to pan ochroniarz łaził sobie przed kasami i tylko na dach się ci?gle gapił czy co? czasem nie leci :/ wypas w ogóle..czyli jest prawdopodobieństwo, że Globi jest niebezpieczny (zreszt? ten budynek jest stary jak ?wiat). No i oczywi?cie od?nieżyli ten sklep ale też w ogóle n/C. Z boku sklepu nawet się po chodniku przej?ć nie da, bo tam s? Tatry i trzeba sobie troche poskakać, żeby przej?ć :/ tak samo wczoraj od?nieżali A|, ale też tak bezpiecznie to od?nieżali, że prawie ludziom na głowę to wszystko leciało :/ ehh.. już nawet karteczki spółdzienia poprzylepiała na klatkach w blokach, żeby?my sobie balkony pood?nieżali :/ teraz im sie o wszystkim przypomniało.. szkoda, że wcze?niej nie pomy?leli jakie mog? być skutki takiej ilo?ci ?niegu na dachu..
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Luty 2006, 17:21   

u mnie tez sa takie karteczki na wiezowcu eh... teraz im sie przypomnialo kiedy mnostwo ludzi stracilo zycie... a co do tego budynku w Katowicach to on podobno wlasnie na samym poczatku byl naprawiany bo cos sie z dachem stalo i to bylo 6 lat temu a od tamtego momentu nie mieli finansów aby to naprawic...:/
_________________

 
 
   
Paula 




Wiek: 40
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 4 Luty 2006, 12:00   

No to widzę ża całe miasto jest pooblepiane karteczkami z pro?b? o od?nieżanie balkonów. Wcze?nie.. jak niedługo zima się skończy..
Co do tej hali w Katowicach to też słyszałam że to wł??nie jako? 6 lat temu było. Bo przecież ta hala jako? liczy sobie tyle latek..a raczrej liczyła... i wła?nie jaki? problem był z konstrukcj? już na pocz?tku, potem dach gdzie? pękn?ł i widać nie naprawili tego dobrze albo i wcale. Eh.. mi już brak słów na to.. Cieszę się tylko, że w tamtym dniu i o tamtej porze nie było na tej wystawie w hali mojej siorki koleżanki, u której mieszkałam sobie przez jaki? czas w wakacje w Mysłowicach (niedaleko Katowic). Jak usłyszałam o tej tragedii to jedna osoba mi na my?l przyszła ale na szczę?cie jest ok, bo jakby jej się co? stało to ja nie wiem.. ehh... :(

A dzi? już mija tydzień od tragedii i ja na znak pamięci zapalę tu znicza [*]
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.