Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Wegetarianizm
Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 00:18   Wegetarianizm

Co s?dzicie o wegetarianiĽmie? Czy kto? tu jest wegetarianinem? Itp.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Gosiaczek:P 




Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2006
Posty: 369
Skąd: Z nik?d
Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 12:57   

Hmmm... To, co kto je to jego prywatna sprawa. Ja osobi?cie można powiedzieć jestem w połowie wegetariank? :P Dla kogo? może być to wielkim dziwactwem, a dla mnie to normalka :)

Wegetarianizm to co? jakby to powiedzieć.. normalnego. Nie powinno się z tego powodu dyskryminować ludzi :) Mnie to nie przeszkadza. Każdy je to co lubi :)
_________________
"Kochaj i czyń co chcesz ! "
 
 
   
+Raven 




Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 75
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 13:14   

Nie powinno sie dyskryminowac ludzi no napewno, ale ja przytocze pewna wypowiedz jedengo z naszych wykladowców nie powiem ktorego i z jakiego przedmiotu bo by dopiero bylo :D "Czy jest na sali jakis wegetarianin albo cos takiego" - jakiego ? do tej pory nie wiemy...
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Forum Piotrkowian


Timeo Danaos et Dona Ferentes
 
 
   
Gosiaczek:P 




Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2006
Posty: 369
Skąd: Z nik?d
Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 13:19   

dlaczego nazwał kogo? takiego " co? "?? Przecież nie kogo to obchodzi co kto je.. to prywatna sprawa danej osoby..
_________________
"Kochaj i czyń co chcesz ! "
 
 
   
Paula 




Wiek: 40
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 13:49   

Wegetarianizm kojarzy mi się z prowadzeniem zdrowego trybu życia, ale ja nie wiem czy wyrobiłabym na jedzeniu samego zielska itp :D No ale co kto je to już lezy w kwestii każdego człowieka. Ja tam nie dyskryminuję wegetarianów, gdyż to też ludzie, a że jedz? to co jedz? to ich sprawa :) Przynajmniej odżywiaj? się zdrowej od tych, którzy szami? mięso itd.. Może i nawet maj? większ? szansę na dłuższe życie, bo jakby nie było to niektóre składniki produktów wegetariańskich pomagaj? uchronić organizm przed różnymi chorobami i dolegliwo?ciami itd itp :)
Raven napisał/a:
przytocze pewna wypowiedz jedengo z naszych wykladowców nie powiem ktorego i z jakiego przedmiotu bo by dopiero bylo :D "Czy jest na sali jakis wegetarianin albo cos takiego"
powiedz mi kto to powiedział :lol2: napisz mi na gg albo co? :D :D :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 17:15   

nie powinno się dyskryminować takich ludzi gdyż je każdy to co lubi :) ja osobiscie chciałabym byc wegetariank? bo tak jak napisała Sis jest to bardziej zrowe :) ale nie trzeba zapomianć że nie tylko zielsko ma witaminki :D ja nie jestem wegeriank? ale znam osoby które s? i s? normalne :)
POzdrówki :kiss:
_________________

 
 
   
Królewna_Lufka 




Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lip 2006
Posty: 174
Skąd: PTB
Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 18:50   

zawsze chciałam być wegetariank? :P tzn przerzucić się na taki styl jedzenia i w ogóle życia gdyż również jak Paula uwazam to za co? zdrowszego :]
ale jakos narazie nie jest to zupełnie możliwe bo musiałabym sobie sama obiady gotować :D osobno od moich rodziców :P bo nie s?dze zeby i oni chcieli się na wegetarianizm przerzucić :P szczególnie tatus ;) hihi :D
_________________
.Lollipop. (;
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 13 Wrzesień 2006, 20:26   

Marlenka napisał/a:
ja osobiscie chciałabym byc wegetariank? bo tak jak napisała Sis jest to bardziej zrowe :)


Paula napisał/a:
Wegetarianizm kojarzy mi się z prowadzeniem zdrowego trybu życia,


Królewna_Lufka napisał/a:
gdyż również jak Paula uwazam to za co? zdrowszego :]


Mozna nie być wegetarianinem i prowadzić zdrowy tryb życia. Więc dla mnie zdanie,że chce sie być wegetarianinem bo oni prowadza zdrowy tryb zycia wydaje sie byc ?mieszne.
Jaki problem widzicie w tym aby je?ć dużo owoców, warzyw, ograniczyc jedzenie tłustych rzeczy. Ludzie któży nie sa typoymi wegetarianinami również prowadza zdrowe tryby życia.

co do samego wegetaranizmu nie ma powodów aby dyskryminować kogos kto nie jest. Przecież nie każdy lubi i wszystko je?ć. Sa rzeczy których nigdy nie zjemy bo mamy jak?? awersję do nich. Lub uważamy,że sa one szkodliwe dla organizmu.

Paula napisał/a:
niektóre składniki produktów wegetariańskich pomagaj? uchronić organizm przed różnymi chorobami i dolegliwo?ciami itd itp :)


Powiedz mi czemu dzielisz jedzenie na produkty wegetarianskie i nie. Przeciez takie osoby nie jedza jedynie miesa i to jedynie odróznia taka osobe od nas. W sklepach nie ma podziału na takowe jedzenie. więc nie bardzo wiem czemu tak tak okre?liła?.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Paula 




Wiek: 40
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 14 Wrzesień 2006, 12:21   

Neo napisał/a:
Mozna nie być wegetarianinem i prowadzić zdrowy tryb życia. Więc dla mnie zdanie,że chce sie być wegetarianinem bo oni prowadza zdrowy tryb zycia wydaje sie byc ?mieszne.
a dla mnie jest poniek?d ?mieszne to co Ty napisałe?.

Neo napisał/a:
Jaki problem widzicie w tym aby je?ć dużo owoców, warzyw, ograniczyc jedzenie tłustych rzeczy. Ludzie któży nie sa typoymi wegetarianinami również prowadza zdrowe tryby życia.
Owszem nie będ?c wegetarianinem i jedz?c dużo warzyw i owoców też prowadzi się zdrowy tryb życia, ale jakby nie było bycie wegetarianinem jest o wiele zdrowsze, gdyż produkty wegetariańskie same w sobie s? zdrowsze :|

Neo napisał/a:
Powiedz mi czemu dzielisz jedzenie na produkty wegetarianskie i nie. Przeciez takie osoby nie jedza jedynie miesa i to jedynie odróznia taka osobe od nas. W sklepach nie ma podziału na takowe jedzenie. więc nie bardzo wiem czemu tak tak okre?liła?.
:lol2: s? i tacy wegetarianie, którzy nie spożyj? żadnego produktu pochodz?cego od jakiegokolwiek zwierzęcia. I tu nie tylko chodzi o mięso, ale też czasem nabiał, a co za tym idzie krowie mleko, jaja, sery itd.. Dieta wegetariańska składa się wył?cznie z produktów ro?linnych, owoców, warzyw, produktów zbożowych, nasion i ro?lin str?czkowych (soja, fasola, soczewica itp.), a nie z produktów zwierzęcych. Poza tym ja pisałam prace licencjack? powi?zan? z tematem wegetarianów i wiem co piszę :)

Przytocze Ci jeszcze cytat z jednej ze stron internetowych: "Weganizm jest nie tylko lepszym i bardziej bezpiecznym sposobem odżywiania, ale niew?tpliwie także jedn? z najbardziej skutecznych metod w zapobieganiu i leczeniu wielu najczę?ciej spotykanych chorób".


Pozdrówki
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
RaDiO 




Wiek: 37
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 15 Wrzesień 2006, 11:48   

ja powiem krótko i na temat - byłem przez prawie 8 lat wegetarianinem. typów wegetarianizmu jest dużo. napewno je zaraz wymienie ale to co któ? nazwał prawie-wegetarianizmem czy połwegetarianizmem to nie jest wegetarianinem i mam pełne prawo jako były zaciekły wegetarianin do tego by powiedziec takiej osobie ze ten wegetarianizm jest do dupy.

"Semiwegetarianizm (semi - łac. pół) - dieta niesłusznie uznawana za odmianę wegetarianizmu wył?czaj?ca z diety mięso czerwone (wieprzowinę i wołowinę), a dopuszczaj?ca mięso białe (drób i ryby). Często bywa etapem przej?ciowym pomiędzy jedzeniem potraw mięsnych, a wegetarianizmem." wikipedia

wegetarianizm moze byc traktowany dwojako - jako dieta lub uzupełnienie ideologii. zazwyczaj jest tak ze najpierw jest ideologia a potem zostaje tylko dieta :D :D :] ja wznowiłem jedzenie mięsa jaki? miesi?c temu. zrobiłem to z powodów pracy i dbania o swoje ciało. czuje się lepiej niż kiedy nie jadłem mięsa ale nadal nie jem go duzo. nie twierdze ze nie wróce do kuchni wegetariańskiej ale najpierw musze sie usamodzielnic.

a oto odmiany wegetarianizmu -
* Laktoowowegetarianizm (owolaktarianizm) - poł?czenie laktarianizmu i owowegetarianizmu - jada się pokarmy z wyj?tkiem mięsa wszystkich zwierz?t (i jego przetworów, jak żelatyny) i serów żółtych (podpuszczkowych). Najczę?ciej laktoowowegetarianie s? po prostu nazywani wegetarianami, a ?ci?lejszy wegetarianizm jest nazywany weganizmem.
* Laktowegetarianizm (laktarianizm) - odpowiednio, laktowegetarianie nie spożywaj? mięsa i jaj, ale dopuszczaj? w swoim jadłospisie nabiał.
* Owowegetarianizm - owowegetarianie nie spożywaj? mięsa i nabiału, jednak dopuszczaj? spożywanie jaj.
* Weganizm - jest to jeden ze ?ci?lejszych odmian wegetarianizmu, który grupuje ludzi omijaj?cych żywno?ć pochodzenia zwierzęcego.
* Frutarianizm (lub fruktarianizm, fruitarianizm, fruktorianizm) - frutarianie jedz? jedynie owoce, orzechy, nasiona i inne ro?liny, które mog? być zdobyte bez uszkodzenia zewnętrznego ro?liny. S? o wiele rzadziej spotykani niż wegetarianie i weganie. Mog? je?ć dla przykładu pomidory, jabłka, dynie, czy fasolki, ale nie mog? je?ć ziemniaków i szpinaku. Kontrowersyjn? jest także sprawa, czy dzięki takiej diecie można organizmowi dostarczyć wszystkie niezbędne składniki pokarmowe i witaminy.


PAMIĘTAJCIE -wegetarianizm to nie zabawa - można nabawic się wielu chorób poprzez niewła?ciwy sposób zywienia lub nieodpowiedni? diete. posiłki musz? być urozmaicone i nie zawsze gotowane lub smarzone. w ten sposób dostarczycie więcej witamin i minerałów do organizmu. WEGETARIANIZM TO |WIADOMA DECYZJA !!!
_________________
How long befor I get in, befor it start befor I begin....
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 17 Wrzesień 2006, 22:59   

Dominik jak dlamnie to niezła lekcje pogladow? zrobiłe?. Dzieki wielkie moja wiedza o wegetarianixmie bardzo się zwiększyła. nie wiedziałem,że Wegetarianizm ma swoje podkategorie.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
RaDiO 




Wiek: 37
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 18:54   

michał - zawsze do usług ;-)
_________________
How long befor I get in, befor it start befor I begin....
 
 
   
Paula 




Wiek: 40
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 19:06   

RaDiO napisał/a:
zawsze do usług ;-)
nie przesadzasz drogi Dominiku trochę :?: ZAWSZE :?: :D :D :D no to Michał teraz wisz jak :hahaha: ;)

A co do wegetarianizmu to ja nie zamierzam być wegetariank?, jako? mi dobrze z tym, że ni? nie jestem :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
mOoNiEq 




Wiek: 38
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 43
Skąd: Piotrków Tryb./Nysa
Wysłany: 23 Wrzesień 2006, 15:12   

ostatnio przeczytalem dobry tekst:
Cytat:
nie lubie wegetarian bo zjadaja żarcie mojego żarcia
:D :lol: :D
_________________
>>>Nobody is perfect ... I'm Nobody<<<
[img]
 
 
   
$stacha 




Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2006
Posty: 393
Skąd: MRM
Wysłany: 1 Październik 2006, 12:27   

chciałam tylko nadmienic, że dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :zabawa2: :piwo:
_________________
Widzisz tę noc? Takie noce sie karmi...
 
 
   
Paula 




Wiek: 40
Dołączyła: 10 Paź 2005
Posty: 1549
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Październik 2006, 13:11   

stacha napisał/a:
dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu
wiem, gdzie? mi to ostatnio w oko wpadło, chyba w kalendarzu :D ale ja nie będę tego dnia ?więtować raczej :D
_________________
"Szczęście jest jak motyl...
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda Ci się...
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu"

 
 
   
Mario 




Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 252
Skąd: St?d...
Wysłany: 1 Październik 2006, 18:10   

Paula napisał/a:
wiem, gdzie? mi to ostatnio w oko wpadło, chyba w kalendarzu :D ale ja nie będę tego dnia ?więtować raczej :D

Ja też sie Paula do Ciebie przył?czam :D
_________________
...Nie ogl?daj się za siebie - przeszło?ć nie ma znaczenia...

 
 
   
+Marlenka 




Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 789
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Październik 2006, 18:35   

Mario napisał/a:
Paula napisał/a:
wiem, gdzie? mi to ostatnio w oko wpadło, chyba w kalendarzu :D ale ja nie będę tego dnia ?więtować raczej :D

Ja też sie Paula do Ciebie przył?czam :D
hehehe i ja tez :D nie mogłabym inaczej :D
_________________

 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2 Luty 2007, 18:49   

Hmm wegetarianinem raczej się nie stane, chociaż ostatnio jem bardzo dużo wszelkiego rodzaju sałatek warzywnych itp rzeczy.

Dosyć trudno by mi było się odzwyczaić od mięsa, kucharze czasami potrafi? przygotować takie smakołyki mięsne, że można było by je je?ć na okr?gło.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
kosmo 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: z daleka ;-)
Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 19:56   

Ja jestem ;-) Gdzie? od 17 latek ;-) I dobrze mi z tym :>
 
 
   
^rakkar 




Wiek: 36
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 60
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 20:15   

ja nigdy nie byłem i je?li nie będzie to jaki? wymóg, to nigdy nie będę wegetarianinem ponieważ, lubię je?ć mięsa, i nie wyobrażam sobie niedzielnego drugiego dania bez jakiego? mięska:]
_________________
Radio Ławeczka
 
 
   
kosmo 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: z daleka ;-)
Wysłany: 22 Czerwiec 2007, 08:15   

rakkar napisał/a:
ja nigdy nie byłem i je?li nie będzie to jaki? wymóg, to nigdy nie będę wegetarianinem ponieważ, lubię je?ć mięsa, i nie wyobrażam sobie niedzielnego drugiego dania bez jakiego? mięska:]


Zaręczam, że wył?cznie kwestia przyzwyczajenia, kiedy? jadłem mięso i też sobie nie wyobrażałem tego, że mógłbym nie je?ć :P
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.