Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Partia Piratów bezpłatnie pomoże oskarżonym

|ciagasz pliki chronione prawem autorskim ?
Tak
71%
 71%  [ 5 ]
Nie
28%
 28%  [ 2 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
  Wysłany: 14 Listopad 2006, 06:34   Partia Piratów bezpłatnie pomoże oskarżonym



Przedstawiciele Partii Piratów (PP), wraz z zaprzyjaĽnion? poradni? prawn? Callidus, zamierzaj? bezpłatnie pomóc wszystkim osobom w Polsce pozwanym za posiadanie tre?ci objętych prawem autorskim, które to zostały np. pobrane z internetu poprzez sieci P2P.

Jest to reakcja Partii Piratów na coraz częstsze akcje przeprowadzane przez organizacje broni?ce interesów firm przemysłu nagraniowego oraz policji w Polsce.

Partia Piratów zaznacza, że akcja nie jest skierowana na obronę prawdziwych przestępców-piratów, czyli tych, którzy czerpi? ze ?ci?gania i udostępniania plików korzy?ci finansowe.

W o?wiadczeniu PP czytamy, że partia nie zgadza się ze zrównywaniem przez koncerny oraz policję prawa do dozwolonego użytku lub ewentualnego łamania licencji z kradzież?.

Przedstawiciele Partii Piratów prosz? wszystkich, którzy otrzymali już wezwanie do prokuratury o jak najszybszy kontakt, by dać prawnikom PP więcej czasu na zapoznanie się z materiałem dowodowym, jego ocen? i przygotowaniem ewentualnej linii obrony.

Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie na stronie:
www.partiapiratów.org.pl
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
x) 




Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: mam to wiedzieć ?
Wysłany: 16 Listopad 2006, 14:18   

hehe [;
piraci r0x, pewnie niektórym się to przyda, ponieważ osobi?cie już słyszałem jak ludzie mieli najazdy na domy i płacili galante kary za posiadanie nielegalnych plików :]

Nie wiem, jak u nas, ale w Szwecji udostępnili Oni 'darknet', który pozwala pozostać anonimowym w sieci. :]

strona główna :
http://www2.piratpartiet.se/
_________________
Blog 0/o

MySpace, mój oczywi?cie [lanssss] 0/o
 
 
   
Fred_Side 




Wiek: 40
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 83
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 16 Listopad 2006, 14:36   

x) napisał/a:
Nie wiem, jak u nas, ale w Szwecji udostępnili Oni 'darknet', który pozwala pozostać anonimowym w sieci

Hmmm nieznalazłem zadnej wzmianki o Polskim odpowiedniku takiej sieci. Poniżej garsć inf. o szwedzkim pomy?le
Kod:
Szwedzka organizacja Swedish Pirate Party zajmuj?ca się, jak z samej nazwy wynika, nielegaln? dystrybucj? oprogramowania uruchomiła płatn? usługę wymiany plików. Przedsięwzięcie, na niespotykan? nigdzie na ?wiecie skale, umożliwia przył?czenie się do darknetu; i bezpieczn? wymianę plików. Dzięki poł?czeniom szyfrowanym 128bitowym kluczem nikt, nawet ISP klienta korzystaj?cego z darknetu, nie będzie w stanie wy?ledzić prawdziwej działalno?ci danej osoby  według zapewnień twórców.

Usługę sprzedawan? przez Swedish Pirate Party dostarcza Szwedzka firma Relakks, daj?c poł?czenie przez VPN do zupełnie niewinnego IP. A dalej hulaj dusza po zasobach p2p. Cena usługi to 5euro miesięcznie. Oczywi?cie wg. zapewnień twórców nie chodzi tylko o wymianę p2p, ale o zapewnienie możliwo?ci komunikacji nie ograniczonej w żaden sposób przez kontrolę państwa czy innych organizacji.

Cały ?wiat obserwuje teraz, jak na t? sieć zareaguj? koncerny i organizacje walcz?ce z piractwem.

Ciekawe czy znajdzie sie jaka? odwazna firma w polsce która to umożliwi. Zastanawiam sie tylko czy polskie prawo normuje takie poł?czenie. Jest przecież obowi?zek trzymania logów przez providerów internetowyc ?!
_________________
 
 
   
x) 




Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: mam to wiedzieć ?
Wysłany: 16 Listopad 2006, 15:08   

Fred_Side napisał/a:
Ciekawe czy znajdzie sie jaka? odwazna firma w polsce która to umożliwi.


Wydaje mi się że nie, bo przecież Polska to kraj PiS'u xD
Poza tym chyba ogólnie żadna z firm tego nie umożliwi bo pewnie tylko by straciła na tym. Jeżeli, już to powinno być jakie? wielkie ugrupowanie, towarzystwo czy co? :P

a co do tego obowi?zku to jest i to w sumie nawet w c@ffe internetowych wła?ciciele/administratorzy musz? to przechowywać.
_________________
Blog 0/o

MySpace, mój oczywi?cie [lanssss] 0/o
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.