Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
[ Photoshop] Pingwinek (linuxowy)
Autor Wiadomość
~Agressiva 




Wiek: 37
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 73
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: 21 Grudzień 2006, 00:49   [ Photoshop] Pingwinek (linuxowy)

Pingwinek

Tak banalny a tak fajny... ;-)

Krok 1

Otwieramy nowy dokument, rozmiar jest generalnie obojętny, ale na wszelki wypadek lepiej jest wybrać większe pole do popisu, w końcu zawsze można zmniejszyć.
Plik > Nowy

Krok 2

Na pierwszej stworzonej warstwie zaznaczamy okr?g, za pomoc? "zaznaczenia eliptycznego", aby okr?g był idealny zaznaczenie to poprowadzamy przy wci?nietym klawiszu Shift.



Krok 3

Następnie zaznaczenie to wypełniamy gradientem, a dokładniej gradientem radialnym od koloru czarnego do ciemno-szarego wewn?trz.







Krok 4

Kiedy mamy już tłów, czas na zrobienie pingwinkowi skrzydełek. Korzystaj?c z "lassa wielok?tnego" zaznaczamy trójk?t i wypełniamy go kolorem czarnym.
Czynno?ć powtarzamy dwa razy, po obu stronach okręgu lub też warstwę z pierwszym skrzydełkiem kopiujemy i zmieniamy ułożenie trójk?ta dzięki
Edycja > Przekształć > Odwróć pionowo / poziomo




Krok 5

Na kolejnej warstwie za pomoc? "zaznaczenia eliptycznego" zaznaczamy tym razem elipsę i wypełniamy j? gradientem liniowym od koloru białego (na górze) do przezroczysto?ci tak jak widać to na obrazku.




Krok 6

Teraz zrobimy brzuszek pingwina.
Na nowej warstwie zaznaczamy koło wypełniaj?c go za pomoc? gradientu radialnego od koloru białego do jasno-szarego.
Fragment tego naszego zaznaczenia w biało-szarym kolorze, który wystaje poza czarny okr?g możemy usun?c poprzez zaznaczenie czarnego koła (ctrl + klikniecie na miniaturkę warstwy z czarnym kołem) a następnie klikan?c prawym przyciskiem myszy wybieramy "Zaznacz odwrotnie" i ponownie aktywujemy warstwe z "Brzuszkiem" i wciskamy delete.




Krok 7

Teraz oczy...
Jak zwykle uzywaj?c zaznaczenia eliptycznego wg. własnego uznacznia zaznaczamy dwa koła i wypelniamy je podobnie jak Brzuszek gradientem radialnym od białego do jasno-szarego koloru.




Krok 8

Oczy ci?g dalszy...
Na naszych wczesniejszych oczach znów za pomoca "zaznaczenia eliptycznego" zaznaczamy kółka (pamietaj?c tym razem o przytrzymaniu klawisza Shift) i wypełniamy czarnym kolorem.




Krok 9

Końcowym elementem oczu j? białe kropeczk, które wykonujemy przy pomocy pędzla miękkiego...






Krok 10

Dziubek
Uzywaj?c lassa wielok?tnego zaznaczamy trójk?t i wypełniamy do gradientem radialnym: pomarańczowo-żółtym




Krok 11

Przedostatnim krokiem jest dorobienie pingwinkowi nóżek.
Wybieramy zaznaczenie eliptyczne zaznaczamy łapkę, wypełniamy j? gradientem radialnym od pomaraqńczu do żółtego.

Możemy jeszcze dodać na łapkach błysk - efekt jakby odbijało się ?wiatło, do tego celu wybieramy ponownie zaznaczenie eliptyczne które wypełniamy gradientem radialnym od białego koloru do przezroczysto?ci.

Czynno?ci te powtarzamy dwukrotnie, w końcu pingwinek ma dwie nóżki :-P

Tak jak widać to na zaznaczonym obrazku :-)



Jeżeli pingwinek już ma wszystkie czę?ci ciała to już koniec....

Efekt końcowy powinien wygladać tak:




Efekt końcowy wykorzystałam w innej pracy:

_________________
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 18:00   

No cóż licencja na ps mi się skończyła to raczej nie bede miał możliwo?ci przetestować. A ogólnie to s?dziłem,że jest to o wiele trudniejsze. Hmm jak by Ci sie udało opracowac to pod Corela ^^ To był bym zadowolony.
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
~Agressiva 




Wiek: 37
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 73
Skąd: ŁódĽ
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 22:50   

Neo napisał/a:
Hmm jak by Ci sie udało opracowac to pod Corela

raczej nie uda, wiesz o tym, nie jestem przkonana do tego programu i raczej sie nie przekonam. Poza tym odpalaj jakiego? p2p i ?ciagaj PS'a...

Neo napisał/a:
A ogólnie to s?dziłem,że jest to o wiele trudniejsze

kiedy? my?lałam podobnie ;)
_________________
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 23 Grudzień 2006, 20:53   

Agressiva napisał/a:
Poza tym odpalaj jakiego? p2p i ?ciagaj PS'a...


Przykro mi ale na to nie mogę sobie pozwolić :(

A co do pingwinka to wydaje mi się,że orginalny ma wyżej nos :)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.