Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Portal Portal   Regulamin  Pomoc FAQ  Szukaj Szukaj  Grupy Grupy  Foto Galeria Foto Galeria  Profil Profil  Uœmieszki Usmieszki 
 


Poprzedni temat :: Następny temat
Miastem zawładn? studenci - Juwenalia 2009
Autor Wiadomość
#Piotrków 




Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 1046
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 20:11   Miastem zawładn? studenci - Juwenalia 2009

W tym roku możecie liczyć na znakomite koncerty znanych i popularnych gwiazd. Każdy na pewno znajdzie co? dla siebie. Juwenalia s? ?więtem studentów organizowanym przez studentów i dla studentów. Priorytetem organizacji obchodów ?więta studenckiego jest bezpłatny wstęp na koncerty plenerowe oraz możliwo?ć uczestniczenia w życiu towarzyskim, kulturalnym, rozrywkowym bez dodatkowych opłat.
Tegoroczna Wiosna Żaków będzie trwała tak jak i rok temu dwa dni i odbędzie się dużo wcze?niej niż zawsze. Będzie to 7 i 8 maja. Wszystkie koncerty odbęd? się w Amfiteatrze Miejskim. Tym razem specjalnie dla Was zagraj? m.in. East West Rockers, Hurt, Oddział Zamknięty. Dawkę dobrego humoru zapewni teatr studencki "Wyj?cie Ewakuacyjne". W przerwach między koncertami wyst?pi uniwersytecka grupa taneczna "Evita".

Szczegółowy program imprezy można znaleĽć: http://piotrkowianie.com/portal.php?show=70

Fotorelacje i Videorelację znajdziecie tutaj: http://juwenalia.piotrkowianie.com
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 3 Maj 2009, 18:05   

Tegoroczne juwenalia względem programu wydaja się być duże lepiej rozplanowane. Trwaj? dwa dni i przez dwa dni możemy się bawić na koncertach i to wszyscy. W zeszłym roku koncert RH+ w 66 to był kompletny nie wypał - weszli tam sami studenci pfff :P
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 4 Maj 2009, 19:52   Re: Miastem zawładn? studenci - Juwenalia 2009

Krakersik napisał/a:
Tegoroczne juwenalia względem programu wydaja się być duże lepiej rozplanowane. Trwaj? dwa dni i przez dwa dni możemy się bawić na koncertach i to wszyscy. W zeszłym roku koncert RH+ w 66 to był kompletny nie wypał - weszli tam sami studenci pfff :P

Znaj?c piotrkowskie realia dot. Juwenaliów tytuł newsa powinien raczej brzmieć "Miastem zawładn? żule i gówniarsto!". Bez obrazy dla wszelkiej ma?ci licealistów- też chodziłem kiedy? do szkoły, zdawałem maturę itd. ale... Juwenalia to ?więto STUDENTÓW, a nie impreza otwarta na której w Piotrkowie najwięcej widuje się nieletnich (którym do studiowania jeszcze trochę daleko), czy też "m?drych inaczej" dziadków/babci przychodz?cych na koncerty Juwenaliowe ze swoimi wnukami.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
K-Bay 



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 32
Skąd: ISOC-PL
Wysłany: 5 Maj 2009, 11:49   Re: Miastem zawładn? studenci - Juwenalia 2009

Trzeba dodać, że będzie korowód w którym niejako będę "z urzędu" :devil:

Organizatorzy postanowili od?wieżyć ten pomysł, poniek?d znany za starych dobrych czasów.

Co do widowni na Juwenaliach; powstał ciekawy w?tek na NK pod adresem http://nasza-klasa.pl/sch...orum/171?page=1 gdzie wypowiadaj? się również organizatorzy imprezy.
_________________
Bartłomiej (bjfs) - phpBB3.pl
 
 
   
Johny Q 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 176
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 5 Maj 2009, 12:17   

kaczy napisał/a:
Znaj?c piotrkowskie realia dot. Juwenaliów tytuł newsa powinien raczej brzmieć "Miastem zawładn? żule i gówniarsto!".
Chyba dawno nie byłe? na Juwenaliach. Standardy trochę się zmieniły.Rozumiem,że jest to ?więto studentów ale poza "Dniami Piotrkowa" nie ma koncertów otwartych - także nie dziwie się Krakersikowi,że głupio się poczuła nie mog?c wej?ć na koncert RH+.
_________________
Człowiek na poziomie musi się trzymać w pionie...
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 5 Maj 2009, 19:17   

Johny Q napisał/a:
Chyba dawno nie byłe? na Juwenaliach. Standardy trochę się zmieniły.

Ostatni raz byłem 2 lata temu (albo rok temu?) i wygl?dało to wła?nie tak jak opisałem w swoim poprzednim po?cie. Nie pamiętam dokładnie kiedy, bo byłem wtedy w rozjazdach pomiędzy 4 miastami (Piotrków/Łódż/Toruń i czasem Warszawa). Od pół roku mieszkam za? w Toruniu z narzeczon?, więc tegoroczne piotrkowskie widowisko (nie)stety mnie ominie. Nie s?dzę jednak, aby nagle diametralnie "standardy się zmieniły", bo jak sam już napisałe? w swoim po?cie:

Johny Q napisał/a:
Rozumiem,że jest to ?więto studentów ale poza "Dniami Piotrkowa" nie ma koncertów otwartych - także nie dziwie się Krakersikowi,że głupio się poczuła nie mog?c wej?ć na koncert RH+.

Czyli rozumiesz, czy nie rozumiesz? To tak jakby? wepchał się komu? obcemu w ?rodku nocy na wesele "na krzywego" i tłumaczył się np. tym, że "głodny byłe? i wódki Ci się chciało, a wszystkie inne lokale o tej porze dawno były już pozamykane". My?lę, że to wystarczaj?co dobre i dosadne porównanie. Niestety piotrkowianie zrozumieć tego nie potrafi?.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
K-Bay 



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 32
Skąd: ISOC-PL
Wysłany: 8 Maj 2009, 12:06   

Pierwszy dzień imprezy już za nami. Niejaki portal klubowa.pl naprodukował z tej okazji fotorelację składaj?c? się z ponad 500 zdjęć (SZoK). Przewodnicz?ca RSS przekazała mi link www.piotrkow.klubowa.pl (zatem z łaski swojej admin niech nie kasuje).

Stężenie tzw. elementu na metr kwadratowy - ?ladowe. Może kaczy żyje na trochę innym ?wiecie albo ma nieaktualne repozytoria w swoim SVN odno?nie piotrkowskiego kodu (było i?ć na spotkanie klasowe, buu!)

Korowód był MEGA. Studenci poczuli klimat, fantastyczne przebrania, nawet wykładowcy pokazali dystans do siebie. Skecze kabaretu studenckiego jak zwykle na czasie, no i te grupy taneczne, eh. Latynoskie rytmy porywały ludzi do tańca (zwłaszcza płeć piękn?).

Wreszcie koła naukowe wyci?gnęły głowę z piachu i pokazały, że studiowanie tutaj ma jaki? sens...

Pozdrawiam z ramienia Studenckiego Koła Naukowego Nowych Technologii w Edukacji działaj?cego przy filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim :roll:
_________________
Bartłomiej (bjfs) - phpBB3.pl
 
 
   
Neo 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 2472
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 8 Maj 2009, 12:52   

Oj K-Bay... :D

kaczy, kiedy Ty ostatnio byłe? na Juwenaliach w Piotrkowie? (5-Lat temu? :P )

Im więcej zdjęć tym lepiej, lepsza pami?tka. U nas fotorelacja pojawi się na dniach (sobota-niedziela), może nie 500 na dzień, ale z pewno?ci? będzie, na co popatrzeć. ;)
_________________
The Faster the Speed, the Bigger the Mess !
 
 
   
K-Bay 



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 32
Skąd: ISOC-PL
Wysłany: 9 Maj 2009, 16:11   

Jak na XXI wiek przystało, popełniłem wideo które powstało bez specjalnych przygotowań... na JoTubie oczywi?cie ;)

Link: http://www.youtube.com/watch?v=qUkcFe77J-A
_________________
Bartłomiej (bjfs) - phpBB3.pl
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 11 Maj 2009, 19:07   

K-Bay napisał/a:
Pierwszy dzień imprezy już za nami (...) Stężenie tzw. elementu na metr kwadratowy - ?ladowe. Może kaczy żyje na trochę innym ?wiecie albo ma nieaktualne repozytoria w swoim SVN odno?nie piotrkowskiego kodu (było i?ć na spotkanie klasowe, buu!)

Korowód był MEGA. Studenci poczuli klimat, fantastyczne przebrania, nawet wykładowcy pokazali dystans do siebie. Skecze kabaretu studenckiego jak zwykle na czasie, no i te grupy taneczne, eh. Latynoskie rytmy porywały ludzi do tańca (zwłaszcza płeć piękn?).

Żyję na tym samym ?wiecie, choć o nieco innych współrzędnych geograficznych. Widocznie mam jednak nieco inne, szersze spojrzenie na ?wiat który mnie otacza i to pozwala mi patrzeć na życie, oraz pewne jego aspekty nieco inaczej. Widocznie też, ciesz? mnie po prostu nieco inne rzeczy... choć to oczywi?cie bardzo dobrze (je?li jest tak jak tu piszecie), że ?więto studentów w Piotrkowie, staje się wreszcie... ?więtem studentów.

W kwestii spotkania klasowego- tutaj akurat żałuję, że nie mogłem się na nim pojawić. Niestety, ze względu na obowi?zki służbowe, oraz sprawy życia prywatnego (remont kuchni) dotarłem do Piotrkowa dopiero po ?więtach. Mam jednak nadzieję, że je?li odbędzie się kiedy? następne spotkanie- zdołam na nie dojechać.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
K-Bay 



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 32
Skąd: ISOC-PL
Wysłany: 11 Maj 2009, 19:43   

Widocznie mam węższe spojrzenie na ?wiat, z czego się niezmiernie cieszę :lol2:

Info z weekendowej edycji DŁ o piotrkowskich Juwenaliach: http://student.unipt.pl/dl-korowod-unipt-2009.jpg
_________________
Bartłomiej (bjfs) - phpBB3.pl
 
 
   
kaczy 




Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 211
Skąd: Piotrków Tryb./Toruń
Wysłany: 12 Maj 2009, 06:55   

K-Bay napisał/a:
Widocznie mam węższe spojrzenie na ?wiat, z czego się niezmiernie cieszę :lol2:

Widzę, że się jednak nie dogadamy :) Odsyłam w takim razie do serwisu juwenalia.umk.pl (w tym roku Juwenalia trwaj? 6 dni). Je?li tylko nieco rozszerzysz spojrzenie, zapewne będziesz w stanie zauważyć różnice o których mówię. Dałem tylko przykład miasta w którym ja akurat aktualnie mieszkam/żyję/pracuję. Na nim ?wiat się nie kończy- wystarczy porównać piotrkowskie Juwenalia z tymi odbywaj?cymi się w innych miastach. Cieszę się, że na Juwenaliach piotrkowskich zaczęli wreszcie pojawiać się studenci zamiast dziadków z wnuczkami, czy gimnazjalistów, ale nie oszukujmy się, że "szału nie ma".

Gazeta z której artykuł przytoczyłe? to co? na poziomie naszych toruńskich "Nowo?ci". Niestety, ani jedna ani druga prasa nie nadaje się nawet do zawijania ryb, nie mówi?c już o czytaniu... no, ale większo?ć (prócz mnie samego) chwali taki poziom jaki na ich "lokalnym podwórku" wydaje się być szczytem marzeń, więc to akurat jestem jeszcze w stanie zrozumieć.
_________________
"Jedynie Ci, którzy doceniaj? najwyższ? jako?ć, mog? w pełni smakować życie" Zino Davidoff
 
 
   
ahoj 



Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: okolice
Wysłany: 24 Maj 2009, 12:45   

... i znów snobizmem zawiało! To może wyłóż z własnej kieszeni kasę na 6-dniow? imprezę to się wszyscy do syta wybawi?! Ja byłam pierwszy raz na juwenaliach chociaż 3 lata studiowałam na UH-P, nie przeadam za reggae, nareszcie było co? dla mnie, choć nie wszystko co bym chciała dane mi było zobaczyć. Ja na ogół idę na koncert a nie nachlać się piwska :-/
 
 
   
Lordi 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 204
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 28 Maj 2009, 08:32   

ahoj napisał/a:
Ja na ogół idę na koncert a nie nachlać się piwska :-/
Każdy lubi inna formę zabawy ;)

Tegoroczne Juwenalia można zaliczyć do udanych. Nawet nie było opóĽnienia w koncertach , jakie towarzyszyło ostatnim juwenaliom hehe.
 
 
   
ahoj 



Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: okolice
Wysłany: 28 Maj 2009, 13:17   

Fakt, też byłam zdziwiona prawie punktualno?ci?. Jednak zauważyłam, że ogólnie koncerty w Amfiteatrze maj? opóĽnienie, nie tylko Juwenalia...
 
 
   
Krakersik 




Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 227
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 1 Czerwiec 2009, 14:42   

ahoj, ale to raczej nie wina miejsca :P Lecz organizatorów hehe.
 
 
   
ahoj 



Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: okolice
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 10:09   

No to jasne! Organizatorzy za każdym razen ci sami bez względu na okazję imprezy :devil:
 
 
   
Nobody 




Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1019
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 9 Czerwiec 2009, 09:01   

Udało mi sie być, tylko na jednym koncercie. Konkretnie na EAST WEST ROCKERS, szału nie było ale przynajmniej teraz bardziej kojarze nagrania z twarzami haha. Tylko wła?nie... Gdzie byli studenci? W samym amfiteatrze było ich malutko, więcej osób młodych tam widziałem. ^^
_________________

>>> Gość <<<
Tu siedzimy i gadamy
Tu możesz być razem z nami
Tu możesz być happy
Jak czego? nie wiesz pomożemy Ci !!!
Piotrkowianie.com :P
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright by piotrkowianie.com © 2005-2016
Za wszystkie zamieszczone treœci na forum redakcja piotrkowianie.com, nie ponosi odpowiedzialnoœci.